Suďte spravedlivě

Suďte spravedlivě
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493445/bmid_sudte-spravedlive-Sev-493445.jpg 4 74 74

Soubor detektivních případů ze středověku, které řeší bystrý a zkušený mistr Petr, je románově propojený a jeho hlavními ingrediencemi jsou tajemství, napětí a láska. V poutavém vyprávění dalších dvou detektivů, Jakuba a jeho sluhy Vítka, barvitě ožívá stará Praha a každodenní život dávných obyvatel Českého království.

kolacky
01.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Upřímně, dala bych čtyři hvězdy, kdyby autorka v první knížce (Královské intriky) jednu z hlavních postav nezabila. Teď ji o dvanáct patnáct let vrátila v čase a nechala ji detektivovat. Jenže čtenář už ví, jak to v budoucnosti dopadne, takže je a priori otrávený. Nu což. Není každý den posvícení...

Knihomolka87
30.06.2022 5 z 5

Priznam se, ze ceske autory nevyhledavam. Ale na tuto autorku jsem narazila na socialnich sitich a dala ji sanci. A NEPROHLOUPILA!

V teto knize se setkavame s notarem Velkeho mesta prazskeho, jeho zidovskym pisarem Jakubem a sluhou Vitkem. Dej se odehrava kolem roku 1300.
V knize najdeme tri kriminalni pribehy. Vsechny jsou psane svizne. Kniha se prakticky neda odlozit. Nechybi tomu historie, mord, erotika.
Za me nejlepsi prvni pripad Naseptavac, kdy se na konci dozvime zajimave.
Druhy pripa je kratky, ale i tak ma hlavu a patu.
Treti pripad se mi ze zacatku zdal takovy vlekly a jakoby o nicem. Nicmene ten konec? Rychly spad, vsechno luxusne popsano a perfektne vyreseno.
Ani u jednoho pripadu jsem tedy zlocince neodhalila, ale zlociny jsou pekne propracovane a zavery jsou pekne popsane, zadne na jednu stranku a konec.
Za me super kniha a urcite prectu i dve predesle