Kdoule

Kdoule https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423052/mid_kdoule-87i-423052.jpg 4 82 25

Automobilová nehoda, při níž hlavní hrdinka Anna narazí do betonového odpadkového koše v majetku hlavního města Prahy, způsobí dvě věci. Uvědomí si, že žije tak pohodlně, až přestala vnímat detaily kolem sebe. A zjistí, že naprosto o nic v životě neusiluje. Před sebou vidí jenom dvě možnosti, buď to změní, nebo ne. A ona se znovu rozhodne skočit. Závěrečná část zábavné trilogie o jedné obyčejné holce, která nechtěla žít obyčejný život.... celý text

Meesha_kl
21.01.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je pravda, že je trochu roztříštěnější než dvě předchozí, ale zase obsahuje větší moudra než předchozí dvě (třeba o té zahořklosti) :). A naopak epizody o cestování se mi moc líbily, protože sama ráda cestuji a také jsem žila v zahraničí. Tak jen tak dál, doufám, že bude autorka pokračovat v psaní.

hankabe
19.12.2019 5 z 5

Paní autorka si mě získala ostrovtipem a uměním definovat hlubší životní myšlenky lehce a krystalicky jasně.

MartinaF
15.12.2019 4 z 5

Na rozdíl od předchozích dvou komentářů a jejich hodnocení dávám vyšší počet hvězdiček. Autorčin styl mi plně vyhovuje, i přesto, že minimalismus (všeobecně i v knihách) nevyhledávám. Ano, jednotlivé kapitoly byly opravdu krátké, ale já si myslím, že k danému tématu byly dlouhé/krátké tak akorát. Jen mi přišlo, že hlavní hrdinka je zmatenější než obvykle.

Lehrerin
04.12.2019 3 z 5

Nechci autorce křivdit, na několika místech jsem se i tentokrát zasmála. Kapitoly jsou krátké, dějová linka žádná a pokud čekáte, že se uzavře "příběh kněze" z předchozích dvou dílů, čekáte marně. Některá zamyšlení jsou fajn, ale celou knížku neutáhnou. Těším se, až autorka přestane cestovat a začne zase psát.

magnolia
13.11.2019 3 z 5

Od knížky jsem čekala něco podobného, jako bylo obsaženo v obou předcházejících. Od první kapitoly mi však připadalo, že se mi toho očekávaného nějak nedostává - kapitolky sotva začaly, už tu byl konec bez pointy a místo (aspoň) pousmání se dostavil údiv - co to má být? Nějaká další česká Bridget J., co ještě ve 34 letech "blbne"? Když přišlo na řadu odcestování do Portugalska (a tím to neskončilo), začalo být čtení o něco zábavnější. A nakonec jsem si řekla - vždyť právě proto mám ráda knížky, abych si četla o jiných způsobech života a získala nadhled (na zahradě mám kdouloň a seznamy si píšu taky, jenom jiné :)