Štvanec

Štvanec https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381209/bmid_stvanec-FtM-381209.jpg 5 315 116

Audie Palmer strávil deset let v texaské věznici za účast na ozbrojené loupeži, při které zemřeli čtyři lidé a zmizelo sedm milionů dolarů. Během let, strávených za mřížemi, byl opakovaně ztlučen, pobodán a neustále mu vyhrožovali jak vězňové, tak dozorci. A to všechno se dělo kvůli jediné otázce: Kde jsou ty prachy? Den předtím, než měl být Audie propuštěn na vytouženou svobodu, náhle z věznice zmizí. Okamžitě ho všichni začnou hledat – policie, FBI, gangsteři i mocní hráči v pozadí – Audie ale neprchá, aby si zachránil svůj vlastní život. Prchá, aby zachránil život někoho jiného.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Life or Death , 2014

maličkán
06.05.2021 5 z 5

Čtvrtá kniha od autora a opět nezklamal. Zajímavý příběh, o napětí není nouze a těch otázek. Musíte hltat stránku za stránkou, potřebujete vědět jak to bude dál a ani se nenadějete a jste na konci.

Elši523
25.04.2021 4 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od autora přečetla. I když mne zpočátku rozčilovaly překlepy a chyby (kterých si někdo při korekturách nevšiml), s každou další stranou jsem knihu hltala čím dál víc.... Příběh opravdu napínavý již od začátku. Až do posledních stran jsem s napětím čekala na to, až autor vysvětlí, co se tedy skutečně stalo.
Milovníkům tohoto žánru knihu mohu vřele doporučit. Je napínavá, čtenář se u ní zasměje, polituje, rozčiluje a neustále dumá, jak to teda je a jak to nakonec dopadne.
Velmi oceňuji nápad s přežitím průstřelu hlavou = před lety jsem slyšela o muži, který něco takového opravdu přežil. Šlo o úhel, kdy opravdu nic důležitého poškozeného nebylo. Stačila by setina milimetru vedle a už by to dopadlo jinak.
Každopádně, kniha skvělá, a už teď se těším, až se dostanu k dalším dílům tohoto autora.

Lullina
24.03.2021 5 z 5

Robotham to prostě umí ....v knize se prolínají přítomnost i minulost hlavního hrdiny,popisem děje dalších důležitých postav a přesto je to tak jednoduše a čtivé napsané že se neztratíte....hlavního hrdinu budete mít po pár stránkách rádi a prakticky mu fandite celou knihu.Rikala jsem si ale ne zase skoro 500 stran ? Proč tolik? Vždyť to jde i zkrátit a stejně sem jí zhltla za tři dny.Robotham - prostě slušná kriminálka bez přebytku brutalit

jprst
18.03.2021 4 z 5

Slušný kriminální thriller, ale přede jen dost neuvěřitelný a místy i pokulhávající v logice. Rovněž hlavní hrdina je neskutečně kladný a jeho protějšek šerif Valdez je zase zlo samo, což úroveň celého příběhu dost sráží. I když se to dobře četlo (autor prostě umí), přece jen to pro mě bylo tak trochu zklamání, autor už předvedl i lepší věci.

kiraa
17.03.2021 2 z 5

Sháněla jsem ji více než rok a nakonec byla ráda, že jsem ji dala až do konce. Nástup dobrej a zbytek tedy žádný tralala. Audie Palmer byl hrdina, vlastně nezničitelnej superhrdina, kterej během deseti let den co den unikal smrti. Takovej borec, co by možná dal i atomovej hříbek. Ale když pominu i tyhle schopnosti, který mi jindy třeba až tak nevadí, zbytek tý omáčky okolo mě nebavil. Včetně tý zaláskovaný vsuvky. Dlouhý to bylo jako Vojna a mír a já Štvance zařazuju do šuplíku “německý romantický film pro muže” :)

jirimatejka
12.03.2021 5 z 5

Skvěle napsaný příběh, který se postupně rozvíjí, postavy získávají svůj charakter a odhalují se tajemství naznačená v průběhu knihy. Bohatý jazyk, dobrý překlad, napětí po celou dobu čtení. Zatím nejlepší co jsem tento rok četl.

Pája699
10.03.2021 5 z 5

Sice je možné, že by se to asi v reálném životě nemohlo stát, ale mě to přesvedčilo :-). Hltala jsem stránku za stránkou a Audieho Palmera jsem si hned zamilovala. Proč utekl z vězení den před propuštením? To je otázka za 7 milionů. Pro mě to byl strhující příběh od začátku do konce. Opravdu povedená kniha u které se rozhodně nudit nebudete.

mimi55
06.02.2021 5 z 5

Všechno je jinak.

Arwen777
30.01.2021 4 z 5

Tak jsem se i já na doporučení pustila do knihy Michaela Robothama. A první setkání dopadlo více než uspokojivě.
Když si pročítám jak kladné, tak i ty méně příznivé komentáře, musím dát všem za pravdu. Tento krimiromán se v podstatě nevymyká modernímu trendu, autor prostě ví, co na současné čtenáře platí - krátké svižné kapitoly, přeskakování na různé postavy, záhada na začátku knihy a postupné střípkovité odhalování pravdy a ke konci strhující tempo. Kvituji absenci brutality, která je v dnešní době skoro povinná, tím si u mě autor šplhnul. Audie je opravdu ryze kladný hrdina a záporák je veskrze záporný. Ale ono to funguje... a velmi dobře. Když k tomu přidáte věrnou lásku a dávný slib, trochu náhody a pořádnou dávku korupce, vyjde z toho svižná detektivka, která se velice dobře čte. Ideální na ukrácení zimních večerů.

tulip131
29.01.2021 4 z 5

Dobře zamotaný příběh, který začne tím, že lidé jsou na nesprávných místech. Audie, který chce splnit slib, který dal.

šipek
03.01.2021 5 z 5

Tak za mě jasných 5 hvězdiček. Těžko uvěřitelný příběh, ale proč ne. Výborně a přehledně napsaný detektivní román. Pro mě byla tato kniha pochoutka.

Květ
28.12.2020 5 z 5

Výborně napsaný krimi román. Po pomalejším začátku nabírá svižné tempo a pak už stránky uhání až do konce. Napínavé, poutavé a nesmírně čtivé. Knížka mě moc bavila.

konicekbily
19.12.2020 5 z 5

Mnozí zde píší, že příběh je těžko uvěřitelný. Mají pravdu, toto se stát, jak je to napsané, asi určitě nemohlo. Je to moderní krimi-román - pohádka pro dospělé. A tak dobře napsaná, že v ní nelze nalézt chyby. Zdánlivě nevysvětlitelný příběh je pohledy zpět pomalu odtajňován, aniž by v tom měl čtenář chaos a ztrácel se v tom. Je to špičková kniha!

Lída27
01.11.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha od Robothama opět nezklamal.

blackoutzuzi
26.10.2020 3 z 5

M. Robotham je jeden z mých nejoblíbenějších autorů krimi a na jeho Štvance jsem se moc těšila. Nicméně nemohu si pomoct, ale tady mi celý dojem z příběhu trochu kazila osoba hlavního hrdiny, který místy působil jako ten vyvolený s nadpřirozenými schopnostmi. Sice se nejedná o vyloženě špatnou knihu, ale za mě má Robotham lepší kousky, které si zaslouží vaši pozornost daleko více, než jeho Štvanec.. Upřímně, moc nechápu ta vysoká hodnocení.. A to jsem autorova fanynka, ale tenhle příběh je za mě až moc neuvěřitelný.

moudivlacek
24.10.2020 5 z 5

Wou! Můj hluboký obdiv autorovi za vynikající thriller či psychothriller. Audie, který má být propuštěn, den předtím uteče z vězení a nikdo to nechápe. Ale on má důležitý úkol. Musí někoho zachránit, protože to kdysi slíbil. A tak se před námi rozvíjí Audieho životní příběh. Jenže někteří lidé se bojí, aby pravda díky Audiemu nevyšla najevo, a tak jsou rozhodnuti ho umlčet, jako to zkusili neúspěšně dřív.
A když pravda vyjde najevo, je málem pro Audieho pozdě.
Milovníkům thrillerů doporučuji. Ani nebudete vědět jak a tu tlustou bichli budete mít přečtenou.

TomHr
11.09.2020 4 z 5

Hlavní vadou na kráse je dost nepravděpodobná postava hlavního hrdiny - supermana. I po deseti letech týrání v kriminále zůstává neotřesitelně kladným a spravedlivým. Je nesmírně chytrý, asi má nějaký promyšlený plán... teda jestli byl v plánu únos dítěte, tak to zas tak chytré nebylo.
Přese všechno je knížka napínavá, děj svižně odsýpá a o zvraty není nouze. Autor umí čtenáře zaujmout a občas pobavit nějakou tou hláškou. Pokud se přeneseme přes žánrové klišé, kdy osamělý hrdina tahá za kratší konec a přesto vždy vítězí nad lží a nenávistí, tak se jedná o super oddychovku.

renpavlicek
05.09.2020 4 z 5

Byla to dobrá četba, ale často předvídatelné situace.

kateninanovotna
06.08.2020

(SPOILER) kniha mě opravdu bavila, jak tady bylo uz několikrát napsáno - musela jsem se do toho ale nejdřív ponořit, ale od poloviny knihy už to nešlo odložit... jednu vec ale nechápu, možná jsem nečetla pozorně, nebo mi to jen nedochází. Nebo taky možná dochází, ale přijde mi to přinejmenším zvláštní.

tak tedy - spoiler - proč vlastně Audie utekl z vězení o den dřív než ho měli pustit? myslím tím, proč se nenechal pustit, vždyt mu nešlo o čas :-/ ... nebo je to tak, že kdyby ho pustili, tak by hned zařval a nedokázal by se schovat? "jen" o tohle šlo?

Jittka
24.07.2020 5 z 5

Takový konec jsem nečekala a žít takový život....

tajemství

Michael Robotham