Stříbrné prameny

Stříbrné prameny

2. kniha série Forgotten Realms - Planina ledového větru. Trpaslík Bruenor, barbar Wulfgar, pulčík Regis a tmavý elf Drizzt na své cestě do Síně mitrilu bojují s monstry a kouzly, pátrajíce po prastarém místě Bruenorova zrození, království jeho trpasličích předků. Drizzt, čelící rasismu, přemýšlí o návratu do temného podzemního ... celý text

2. kniha série Forgotten Realms - Planina ledového větru.
Trpaslík Bruenor, barbar Wulfgar, pulčík Regis a tmavý elf Drizzt na své cestě do Síně mitrilu bojují s monstry a kouzly, pátrajíce po prastarém místě Bruenorova zrození, království jeho trpasličích předků. Drizzt, čelící rasismu, přemýšlí o návratu do temného podzemního města a k vražednému způsobu života, který opustil. Wulfgar začíná překonávat kmenové předsudky vůči kouzlům. A Regis prchá před smrtonosným zabijákem, který ve spolku s ďábelským čarodějem usiluje o jejich zkázu. Všechny Bruenorovy sny i přežití jeho přátel závisí na činech jediné odvážné mladé ženy.
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42426/stribrne-prameny-42426.jpg 4.4104

Forgotten Realms - Planina ledového větru (2.)

Streams of Silver (1989)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Návrat

jan14s

Ne tak zajímavá jako předchozí díl. Je pravda, že při čtení máte pocit, že už jste to někde četli. Přesto se mi kniha velmi líbila.

hana4834
18.12.2016

zase skvělá kniha je hezký mít životní cíl

Claudius
22.12.2015

Ta knížka vůbec není špatná - zajímavé prostředí, sympatičtí hrdinové. Ale nemáte pocit, že už jste to někdy četli? Ne? (spoiler alert!) Skupina hrdinů rozličných fantastických ras na společné výpravě, sledována zlem, dorazí do starých trpasličích síní, kde však najdou jen smrt, zkázu a nepřátele, načež se jeden z nich při souboji zřítí kamsi dolů, a když ho ostatní mají za mrtvého, vrátí se. A taky je dole v dolech ještě temný drak, ale u toho jsem si nebyl jistý, jestli mi víc evokuje Balroga nebo Šmaka.

Hun
29.09.2015

Moje vůbec první fantasy kniha (ano, nevšiml jsem si, že jde o druhý díl, a půjčil si to). Láska na první pohled, bylo mi jedenáct.

Lenny33
13.06.2015

Miluji fantasy knihy, ale nedávno jsem měla delší období, kdy jsem na žádnou fantasy neměla chuť a myslela, že už mě čtení těchto knih přestalo bavit. Ale ne.... Tahle kniha mi ukázala, proč fantasy literaturu miluji! Úžasná, napínavá, čtivá, se skvělými hlavními hrdiny v čele s temným elfem Drizztem. Tečou litry krve, usekané hlavy lítají vzduchem a mě to v této sérii nikdy nepřijde moc přehnané.
Hodnotím 5* a těším se na další dobrodružství Drizzta a jeho přátel.

R. A. Salvatore

R. A. Salvatore