Stretnutie tieňov

Stretnutie tieňov https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530329/bmid_stretnutie-tienov-65a6c319bd4e6.jpg 4 225 41

Pokračovanie magického príbehu o štyroch Londýnoch od jednej z najpredávanejších fantasy autoriek súčasnosti! Odkedy sa Kellovi dostal do rúk záhadný čierny kameň, uplynuli už štyri mesiace. Štyri mesiace, čo mu skrížila cestu zlodejka Delilah Bardová. Štyri mesiace, čo zranili princa Rhya, čo padli nebezpeční Daneovci z Bieleho Londýna a štyri mesiace, čo sa kameň prepadol spolu s umierajúcim Hollandom cez trhlinu do Čierneho Londýna. Kella v noci kvária znepokojujúce sny o hrozivých magických udalostiach, no cez deň neustále myslí na Lilu, ktorá zmizla z prístavu tak, ako to vždy chcela. V Červenom Londýne medzitým pripravujú turnaj Essen Tasch - Elementové hry - medzinárodnú súťaž pre mágov, ktorá má udržať zdravé vzťahy medzi susediacimi krajinami. V rovnakom čase sa k prístavu blíži korzárska loď privážajúca starých priateľov. Zatiaľ čo v Červenom Londýne vládne pompéznosť a vzrušenie z hier, iný Londýn ožíva. Ako tieň, ktorý v noci zmizne, aby sa ráno opäť objavil. Rovnováha mágie je však stále v ohrození, a aby jedno mesto rozkvitlo, iný Londýn musí padnúť.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

A Gathering of Shadows , 2016

LightwoodBitch
30.12.2017 5 z 5

První díl - "Temnější tvář magie" byl dobrý, zajímavý...ale něco mi do ohromeného "woow", chybělo.
No a pokračování bylo....TOTÁLNĚ NEUVĚŘITELNĚ COOL!!!!@€€_#!!!°@%!!!&@!&@*!!
Tohle asi bylo to nejlepší pokračování, které jsem kdy četla. Vážně!!!!
Trilogie "Tvář magie" se zařadila do seznamů mých nejoblíbenějších youngadult-fantasy sérií Sary J Maasové a Saaby Tahirové!
Dějové linie prvního dílů a jeho pokračování jsou tak mistrovsky propojeny, že musím v hysterickém fanouškovém záchvatu před Paní Shwabovou smeknout vypůjčený od kapitána Alucarda klubouk! :DD
Tak takhle se mají psát doopravdy dobré fantasy knihy pro mladší dospělé! Hell yeaaah!^o^
Všechny postavy se potýkají se svými démony, z Lily se stála pirátka, vyvádí ještě více bláznivé a působivé kousky, Rhy deriguje přípravy k Živlovým hrám, Kell se snaží uhlídat Rhye, Bílý Londýn kuje pikle(ale má k tomů svůj důvod) a Černý Londýn natahuje stíny svých lačných pařátů k ostatním nepohlceným světům.
Setkání stínů osahuje oproti prvnímů dílů více akce, a dobroudružství na Vás číhá z každé stránky, takže budete mít někdy potíže s dýcháním (do takové nebezpečné míry Vás pohltí a nepustí děj knihy;)
Hranice světa Červeného Londýná se nám, čtenářům, díky Lile a jejím dobrodružství rozšíří, takže nemusíte být Anturi, abyste mohly cestovat mezi světy.^_~
As Travas, milí milovníci fantasy))
P.S.: tahle kniha je vážně NĚCO. Prosím, prosíím, musíte si jí přečíííst!!)))