Strážci pražských ulic

Strážci pražských ulic https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285398/bmid_strazci-prazskych-ulic-4bn-285398.jpg 4 6 2

Netradiční příběhy o pražských domovních znameních, zapomenutých řemeslech a každodenním životě starobylé Prahy. Zpodobení zvířat, věcí a symbolů na fasádách spoluvytvářelo jedinečný charakter místní historie. Jak souvisí Zlatá loď s loupežníkem Babinským? Hlídá Černá madona bájný poklad templářů? Kde popíjel Karel IV. dobré pivo? A jak se divočilo U Tří divých mužů? To všechno se dozvíte v novém, rozšířeném vydání knihy Strážci pražských ulic, která vychází s originálními fotografiemi Jiřího Chalupy.... celý text

Briv
01.09.2017 5 z 5

Praha je opravdu mou srdeční záležitostí a s touto knížkou jsem se opět ocitla na těch nejkrásnějších ulicích, uličkách a zákoutích a chodila tam společně se spisovatelkou, která mi prozradila spoustu informací. Domovní znamení mě totiž zajímala a přitahovala vždy. Už se těším, až do Prahy zase přijedu a na tyhle místa, co dýchají historií, se podívám.

TomIG
02.11.2016 5 z 5

Procházka Prahou po přečtení této knihy dostane nový rozměr. Úžasné fotografie které dokumentují nejen samotná znamení, ale i život v místě. Snímek domu U Černého Slunce v Celetné, nebo Havelské tržiště. Doporučuji!