Strážce ztracených měst

Strážce ztracených měst https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415346/bmid_strazce-ztracenych-mest-QCU-415346.jpg 5 138 30

Úvod stejnojmenné fantasy série s originální dvanáctiletou svéráznou hrdinkou Sophií, která bude překvapovat v barvitém elfím světě nejen čtenáře, ale i sama sebe. Sophie se potýká s trapasy, které přináší dospívání a přitom pozvolna objevuje svůj nečekaný nadpřirozený potenciál. Ve fantasy příběhu v pohádkových kulisách elfího světa je samotářská vysoce inteligentní dívka považována za podivínskou šprtku. Její život se změní ve chvíli, kdy jí záhadný mladík Fitz odhalí zvláštní schopnosti pocházející z jiného světa. Tak se dostává na slavnou elfí akademii, aby zjistila, že i mezi elfy je tak trochu jiná a že vlastní cosi, kvůli čemu se začne v kouzelném světě zabíjet.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ocelot

Keeper of the Lost Cities , 2012

Rowana
14.02.2020 3 z 5

Z počátku jsem při čtení byla dost rozpačitá a trochu rozčarovaná. Na mnoha místech jsem vnímala až přílišnou inspiraci jinými díly. Což mi přišlo škoda, protože si myslím, že opisování tenhle příběh vůbec nemá zapotřebí.
Až v poslední třetině jsem se opravdu začetla, příběh mě čapl a už nepustil. Celkově mi z toho vycházejí solidní tři hvězdy. Za to napětí v poslední třetině bych ráda i jednu přidala, ale trápení při čtení v prvních dvou třetinách bylo místy až příliš velké. Lepší hodnocení si nechám pro pokračování.
Příběh má už teď osm knih, předpokládám, že se za tu dobu autorka pěkně vypsala a bude se mi to číst s každou knížkou lépe a lépe. A snad tam převáží i osobité nápady nad inspirací, nebo přestane být inspirace tolik okatá.

Jalisca
08.02.2020 5 z 5

Uzasna kniha. Precteno za jeden. Vubec jsem se nemohla odtrhnout, jak me to bavilo.

iris05
18.01.2020 5 z 5

Já se trochu nechala strhnout recenzemi, knihu jsou dceři (10let) objednala k vánocům a pak jsem trochu trnula, co na ní řekne. A musím tedy říct že naprostá bomba! Ještě není ani půlka ledna a knihu čte již po třetí, nemůže se od ní vůbec odtrhnout, je naprosto nadšená. Manžel už ji ze zvědavosti zhltnul taky a oba teď vyhlížejí druhý díl. Tak se na ni až mi ji půjčí taky chystám :) Pro dceru opravdu zajímavější a čtivější než Harry, asi i proto, že hlavní hrdinka je dívka, ale i to prostředí je jí bližší. Každopádně, za nás veliké nadšení a určitě všem doporučuji, nejen pro dospívající !

Fifth Element
07.01.2020 5 z 5

Za mě všema deseti pro. Harryho Pottera jsem nečetla, viděla jsem jen útržky, ale kdybych si měla představit zfilmovanou tuto knihu, určitě by film neměl tak ponurou atmosféru, jakou na mě působí HP. Navíc se mi u čtení podařilo přejet metrem a to se mi téměř nestává, maximálně jednou za deset let......
Jen doufám, že nepřestanou překládat..

luboskniha
03.01.2020 5 z 5

Sice je kniha pro spíše mladší čtenáře, ale neodolal jsem a knihu si koupil. Přece jen se hlásila jako jeden z velkých bestsellerů roku 2019. A chybu jsem neuděl. Kniha je velice čtivá a v podstatě jsem jí zhltnul za jediný den. Postavy jsou sympatické, děj ubíhá rychle a svět který autorka vytvořila bude patřit k mým nejoblíbenějším. Jediné co mi na této knize vadí (a ostatně i na podobných knihách) je to, že 12-ti leté děti se chovají téměř dospěle a že se celkem jednoduše dostanou do situace, kdy jde o život a zázračně v sobě probudí nezměrnou sílu a bla bla bla. Každopádně tato kniha patří mezi mé oblíbené a těším se na další díl :)

Veve721
27.10.2019 5 z 5

Nemám absolutně co vytknout! Takhle dokonale propracovanou fantasy jsem dlouho nečetla. Musím vyzdvihnout autorčin cit pro detail i výbornou práci s charaktery. Postavy jsou uvěřitelné a svět elfů vám před očima ožívá, až si při čtení připadáte, jako byste Eternalii či akademii Foxfire skutečně navštívili a viděli na vlastní oči. Stejně pozitivně jsem vnímala i hlavní hrdinku Sofii, která na svůj věk ani příliš přemoudřelá, ani otravně dětinská. Bylo snadné si ji oblíbit a fandit jí při poznávání nového světa. Nevím, co bych příběhu mohla vytknout, opravdu mě nenapadá ani jediné negativum. Dokonce i závěr byl správně vygradovaný a napínavý - poslední stránky jsem byla na knížce tak přilepená, že pro mě okolní svět přestal existovat. Jsem strašně ráda, že u nás tato fantasy perla vyšla a nemůžu se dočkat dalších dílů (kterých je momentálně 7, takže se opravdu máme na co těšit). Nechápu, proč takhle epická série doteď žádné české vydavatelství nezaujala, ale jejich chyba... Tohle je rozhodně rovnocenná sestřička Harryho Pottera - naprostá nutnost pro každého náctiletého milovníka kouzel, která nezklame ani zralejší čtenáře. Doporučuju!

Verunka4444
22.08.2019 5 z 5

Tak jo,asi takto..váhala jsem,zda objednat knihu o dvanáctileté dívence,ale štítek mi hlásil-elfové- a pro ty já mám slabost.Už od první stránky mě příběh vtáhnul a i když jsem teprve na 199 stránce,mohu říct,že kniha je naprosto fantastická.

Verca.ih
29.07.2019 5 z 5

Shannon Messenger se podařilo stvořit nový magický svět, který je stejně tak povedený jako můj milovaný svět Harryho Pottera. Myslím, že nepřeháním, když řeknu, že autorka je druhá JKR! :)

kace2350
17.07.2019 5 z 5

Knížka mě hodně bavila, a to i přes to, že je o dvanáctileté dívce a já už nejsem cílová skupina. Nikdy jsem jako dítě nečetla podobné fantasy příběhy a u této knížky jsem toho zalitovala.
Sofie je pro své okolí podivnou dívkou, ostatně která holka se tak necítí, i když nemá žádné nadpřirozené schopnosti? Seznámí se s naprosto novým světem a novými lidmi. Tento svět je nablýskaný a téměř ideální. Samozřejmě i v něm je zlo, ale přes to mi pořád knížka dodávala hrozně dobrý pocit. Je odpočinková, napínavá a milá. Kniha i Sofie.
Někomu by mohla připomínat Harryho Pottera - dívka ve stejném věku, která jde na školu v nadpřirozeném světě, jenže, která fantasy kniha s dětským hrdinou nebude k Harrymu připodobňována? Svět je jiný, zápletka taky. Na knize mě kromě samotného příběhu hodně bavil překlad, některé názvy neznámých zvířat jsou moc povedené.
Těším se, až budu moct knihu předat svému devítiletému synovci.

Milkacek
16.07.2019 5 z 5

Knihu jsem koupil pouze na základě reklamy. O autorce Shannon Messenger ani její knize jsem v životě neslyše. Kniha mě ale opravdu bavila. Autorka zdařile navazuje na tradici strvořenou JK s jejím Harry Potterem a posouvá masivní fantasy nejen pro mladistvé zase kousek dál.

elfové pro dívky fantasy pro děti pro dospívající mládež (young adult) fantasy

Shannon Messenger
americká, 1991