Stratený syn

Stratený syn https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412272/bmid_strateny-syn-efe-412272.jpg 4 81 81

Michael a Peter boli od malička veľmi rozdielni. Hoci sú dvojičky, už v detstve sa z nich stali nepriatelia na život a na smrť. Michaela všetci milovali, Petra pre ustavičné bitky a zlý prospech zatracovali. Všetko sa zmenilo, až keď Peter opustil rodný kraj. „Zlý“ chlapec sa vypracoval na špičkového manažéra priamo v srdci Wall Street. Stal sa z neho bohatý finančník a oženil sa s oslnivou krásavicou, ktorá mu porodila dvoch synov. Rozprávkový život sa však končí kolapsom americkej burzy. Skrachovaný Peter sa ocitá na rodičovskej chalupe, no nezúfa – nachádza tam pokoj a bratskú lásku, o ktorej ani netušil. Skromný Michael sa pre rodičov vzdal kariéry anestéziológa v Bostone. Opatruje invalidnú ženu a obetavo lieči najmä starých ľudí. Peter netuší, že ospanlivé vidiecke mestečko je oveľa nebezpečnejšie než rušný New York. Náhodne objaví matkine denníky a dozvie sa z nich, že všetko bolo inak, ako si myslel. Boj medzi dobrom a zlom sa začína.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Prodigal Son , 2015

alnahu
23.08.2016 5 z 5

Příběh bratrů – dvojčat od jejich dětství až po dospělost. Z Michaela se stane úspěšný lékař a z Petera – „marnotratný syn“, jak ho nazývali rodiče i bratr. Vše se ovšem obrátí ,když se Peter vrátí do domku u jezera, který mu odkázali rodiče a najde zde deník své zesnulé matky. Kdo je ve skutečnosti jeho všemi oblíbený bratr Michael, se dočtete v tomto napínavém románu, tak jak to umí čtivě napsat paní Danielle.

ina77
10.08.2016 5 z 5

Jak jinak,opět supr čtení!

mariva
25.07.2016 4 z 5

Po delší době zase jedna z knih od Steelové, která se mi líbila. Zajímavý příběh, a i když se dal další děj docela dobře odhadnout, nutilo mě to číst dál a zjistit, jestli bude děj pokračovat podle mého odhadu.
Jen mě trochu udivovalo, že člověk, který přišel při krizi "o všechno" a je bez práce, může vzít syny na měsíc na dovolenou v Evropě (i když se ve Španělsku stravovali v levných restauracích). Prostě Steelová se pohybuje v úplně jiné realitě, jako ve všech jejích knihách.

Jaruce
03.06.2016 4 z 5

Tento příběh se mi líbil. Byl prostě že života
, že každý člověk se může setkat s tím být jednou nahoře a pak úplně nečekaně dole. Záleží jen na úhlu pohledu v denním čase a situaci a záleží jen na nás jak se rozhodneme.

americké romány

Danielle Steel