Strach z lietania

Strach z lietania https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365449/bmid_strach-z-lietania-YoR-365449.jpg 3 39 8

Úspešná americká spisovateľka Erica Jong sa preslávila románom Strach z lietania, ktorý vyšiel v roku 1973. Krátko po vydaní si vyslúžil hodnotenia kontroverzný a revolučný, najmä za Jongovej otvorený prístup k ženskej sexualite. Kniha je dnes považovaná za nadčasový príbeh o sebaobjavovaní a slobode. Inteligentná a nekonvenčná spisovateľka Isadora Wingová hľadá muža, ktorého by mohla naozaj milovať a s ktorým by bola šťastná. S manželom prichádza do Viedne na kongres psychoanalytikov. Zaľúbi sa do jedného z kolegov a neskôr spolu cestujú po Európe. Román humorným spôsobom glosuje módny psychoanalytický ošiaľ v Amerike 70. rokov dvadsiateho storočia. ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Fear of Flying , 1973

Hanka44
21.01.2024 4 z 5

Přišlo mi to dobrý. Nebylo to teda něco od čeho bych se neodtrhla, ale nuda to taky nebyla.

freejazz
08.04.2023 5 z 5

skvelé a nadčasové čítanie o zmätenom hľadaní seba sa v modernom svete plnom predsudkov a klišé. ani vagón radoby šokujúcich tirád aktuálnych kšeftárov so slovami ju nevyváži.

rád by som čítal originál, ale s mojou angličtinou by mi to trvalo tak päť rokov a ešte by mi množstvo nuáns uletelo. takže som sa musel uspokojiť so zúfalým slovenským prekladom. napokon, knihy s nálepkou Slovenský spisovateľ išli po roku 1989 ku dnu, absolútna rezignácia na redaktorskú a editorskú prácu, korektúra prekladov sa obmedzila na preloženie kôpky papiera z miesta na miesto - takže toto ma ani tak neprekvapilo.

1987
26.01.2019 4 z 5

Chceš zistiť, kto si?
Cestuj, alebo napíš knihu. Alebo, po vzore Ericy Jong, urob oboje. Parádny pokus o vysporiadanie sa s vlastnými neistotami - vzťahovými, umeleckými, rodinnými i spoločenskými. Kniha vzbudila v '73 rozruch, pretože o sexualite hovorila úplne normálne.

Určite nečítajte tento slovenský preklad - je desivý a pravdepodobne neokorigovaný. Zbytočne by vám to trhalo oči. Ak viete čo len trochu anglicky, odporúčam originál.

Alda85
30.07.2016

Kniha neurazila,ale ani nenadchla......čekala jsem něco víc,ale dalo se to...

Jahoda197
06.03.2016 3 z 5

K této knize jsem se dostala naprosto náhodou. Měla jsem ji jako četbu na angličtinu. Ze začátku, kdy to vypadalo, že kniha bude jen o sexu, jsem vážně nevěděla, co si mám myslet. Ale pak se objevil děj! I když mě nudily a mátly dějové linie, kde autorka popisuje zážitky v minulosti a překvapilo mě, jak málo děje se vlastně odehrálo v přítomnosti. A nemám ráda otevřené konce, ale to je asi věc vkusu.

Barkku
27.07.2013 4 z 5

Oproti ostatním hodnotičům této knihy, musím nabrat opačný směr- kniha je to skvělá !
Čekala jsem něco jako peprnější červenou knihovnu, ale musím říct, že právě to, že autorka se nebojí zacházet ve svém zkoumání života dál, popisuje zkušenosti bez ohledu na to, jestli jsou příjemné, či ne, nebojí se odhalovat způsob myšlení, jaké si člověk dovolí maximálně v osobních úvahách před spaním, či v deníkových zápiscích, právě to mě utvrzuje, že jde o kvalitní literaturu, která jen nebrouzdá po povrchu, ale může být skutečně užitečná.
A navíc je zábavná;-)
Samozřejmě není to nic pro puritány:-)

bubo bubo
15.05.2013 odpad!

Pokus o precteni ztroskotal kdyz autorka popisovala jaky maji v ktery zemi zachod a jak se obdivuji svym exkrementum. Nebo jak se modlila aby uz dostala menstruaci. Radoby sokujici kniha , autor ma za to ze kdyz pise sproste o sexu ci onanii tak zboural jakesi tabu .

KKlara
29.10.2012 odpad!

Kniha mi prisla velmi nudna, ani jsem ji nedocetla.