Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429979/bmid_stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna--43u-429979.png 4 7207 7207

Stoletý stařík série

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Panteon

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann , 2009

ajinav82
12.04.2013 5 z 5

Prave ctu a musim uznat, ze autor ma opravdu skvely smysl pro humor

bondula
08.04.2013 3 z 5

Príjemné dovolenkové čítanie, príbeh je veľmi precízne vyskladaná skladačka. Žiaľ tento štýl humoru mi akosi nesadol, nie že by to nebolo vtipné, ale na zadok som z toho nepadal. Verím, že sa knižka niekomu môže páčiť celkom dosť, no mne prišla taká bežná.

Zorka
07.04.2013 4 z 5

Zajímavě psaná kniha, perfektně poskládané dějové linie, ale že bych si z ní úplně sedla na zadek, nemůžu říct. Stařík mi byl mnohokrát doporučován, proto jsem od něj asi očekávala trošku víc. Byla jsem zklamaná předimenzováním té neuvěřitelné moci malého človíčka, i když pochopitelně vím, že to byl záměr autora a že právě v tom tkví absurdita a ironie celého příběhu.

petrzel
07.04.2013 3 z 5

jsem taky jedna z divných kniha mě nebavila a s ní mě přestávalo bavit i číst takže za mě nedočteno nedá se to třeba se k ní někdy vrátím.

m1jd1
06.04.2013 5 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se s Alanem sžila. Potom už to šlo samo a při dočtení knížky mi bylo líto, že se musím s pohodovým Alanem rozloučit. Popravdě po dočtení mám chuť si jí vzít znovu do ruky a začít od začátku. :) Prostě a jednoduše "Je tak, jak je a bude tak, jak bude"

j.kostal
01.04.2013 5 z 5

Smršť láskavo-ironického a čierneho situačného humoru, ktorý sála z každej stránky tejto knižky ma dokonale dostal do kolien. Miestami až neskutočný príbeh Alana Karlssona, ktorý sa dokázal vždy objaviť v správnom čase na nesprávnom? mieste a poupraviť tak beh dejín 20. storočia. Čo spolu s faktom, že v tejto knižke si precvíčite zemepis i históriu v jednom a pritom sa ešte budete usmievať či rehotať na všetkých okolo vás, robí tento príbeh neopakovateľný a nezabudnuteľný...Osobne sa teším na filmové spracovanie, ktorého sa dúfam v dohľadom čase tiež dočkáme. A nezabudnite na to príslovečné karlssonovské: Všechno je tak, jak je a bude tak, jak bude! A možno sa dožijete trebárs stovky...:D :D: :D

Andulienka
31.03.2013 4 z 5

Miestami sa mi kniha dobre čítala, inokedy to bolo menej záživné.....Ono to bolo asi tým, že nie všetci ovládame históriu, a tým to je pre nás ťažšie čítanie.... (môj názor). Veľmi ma pobavili niektoré pasáže, napr. bibla, špionáž.....záverom - kniha je čitateľná i zábavná.

Pande
25.03.2013 4 z 5

Mě Alan připomínal trochu vojáka Švejka s F.Gumpem dohromady.Dobrá kniha,zábavná.

RADOST
24.03.2013 4 z 5

Kniha plná nadsázky, humoru a absurdit, která nám říká, abychom se radovali ze života a nebrali všechno tak vážně…

mySaints
22.03.2013 5 z 5

"Vys*at se můžu jít, kdy chci?" :D Když se člověku něco nelíbí, na co čekat? Vylezte z okna a jděte objevovat svět, nikdy nevíte, co vás tam čeká! Skvělá knížka, nejenom zábavná a oddychová, ale i s určitým poselstvím. "Je tak, jak je, a bude tak, jak bude". :)

bookcase
22.03.2013 2 z 5

Jsem asi divná, ale mě tahle kniha vůbec nenadchla. Nebavila mě, nevím proč.

Skokan44
21.03.2013 5 z 5

Naprosto výborná kniha. Hlavní postavu Alana, který je tak trochu Forest Gump a tak trochu Jára Cimrmann si zamiluejte kvůli jeho bezprostřednosti a pozitivní přístupu k životu. Celou knihou ještě trochu prostupuje atmosféra nepodobná té z Muže, který sázel stromy.

Ivadus
18.03.2013 5 z 5

Velmi vtipně napsaná kniha, opravdu mi zvedla náladu.

bukiet
16.03.2013 5 z 5

Po čase jsem opět během četby bavil kolegy hlasitým smíchem .

karelpr
14.03.2013 4 z 5

Taky výbarná kniha, zasmál jsem se a to dost hlasitě. Dobře čtivé a vtipné.

Evelína Š
13.03.2013 4 z 5

U této knížky jsem sice neřvala smíchy jako můj manžel, ale i tak mě pobavila. Zážitky staříka se dobře čtou, jsou vtipné, neuvěřitelné, bláznivé a určitě stojí za to si tuto knížku přečíst.

magnolia
09.03.2013 5 z 5

Musím se jen připojit k předešlému komentáři. Prostě nádherná kniha, nabitá pozitivní energií. Ty náhody a nápady - obdivuji autora. Kdo má rád suchá historická fakta, tak asi bude nadávat:). Jedna z mála knih, které jsem si po přečtení v knihovně koupila i domů.

Niraj
09.03.2013 5 z 5

Tahle kniha se mi velmi líbila. Mám rád tento styl suchého humoru a vtipných hlášek vyřčených "jen tak mimochodem". Neuvěřitelná Alanova dobrodružství, poodkrytí "skutečných" příčin historických událostí :-), ... náramně jsem se bavil. Též styl knih s paralelními ději, které se v závěru setkají, se mi moc líbí. Po skončení četby nutí i k zamyšlení: kolik starých lidí, teď už jen sedící odevzdaně v důchodáku, mělo možná velmi pestrý a dobrodružný život? Co toho asi zažili, ale okolí to vůbec netuší. Jen kdybychom jim chtěli naslouchat.
Knihu opravdu doporučuji, určitě si ji přečtu opakovaně.

medvěd
08.03.2013 5 z 5

humorné zážitky stoletého penzisty mě dostaly. Vtipné vyprávění napříč událostmi 20 století.

pemla
08.03.2013 3 z 5

Trochu překombinované, ale neurazí. Neskutečný osud Alana mi přišel doopravdy neskutečný :). Kniha je místy zábavná a čtivá, nicméně ne vždy. Čas od času jsem se nudila. Určité napětí vyvolává střídání vyprávění z různých dob. Je to doopravdy odpočinková kniha, začít přemýšlet se může klidně až ke konci, když přátelé vypráví smyšlený příběh. :) Kniha mě trochu zklamala, nejspíš je na vině přehnaná reklama, která udělala z díla o trochu víc, než ve skutečnosti je. 3,5*