Století četnické kriminalistiky: Historie kriminalistiky u četnictva na území České republiky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200290/bmid_stoleti-cetnicke-kriminalistiky-mo2-200290.jpg 5 7 3

Vědecké bádání autora je věnováno organizaci četnictva na našem území a jím vykonávané pátrací službě. Kromě toho je Michal Dlouhý autorem třinácti původních knih z oblasti literatury faktu, které naučně populární formou popisují působení četnictva na našem území a kriminální případy řešené četníky. Publikace je pojata jako naučně populární, obsahuje reálie, skutečné kriminální případy a řadu obrazových příloh.... celý text

soukroma
20.10.2023

Zjistila jsem, že obsah pro mne není - nehodnotím.
Ale přičiním poznámku, že by zájemce mohla zajímat jedna autentická biografie o četníkovi a jeho rodině:
Anna a Karel Knězovi: Příběh českého četníka a sudetské Němky.
A v románové podobě (a to už mi vyhovuje víc) se o četnících lze příjemnou cestou dozvědět u Sichingra (např. Divocí sekáči).

jakub87
21.01.2017 5 z 5

Perfektně zpracovaná kniha, navíc tematicky prolnutá skutečnými případy k jednotlivým kapitolám. Ten kdo četl knihy JUDr. Michala Dlouhého si tyto případy již jen osvěží.

Bumeso

2011  80%Četnické příběhy aneb Veselé příhody z pátrací služby
2007  92%Humoresky vážně
2006  85%Četnické trampoty
2011  89%Za císaře pána
2014  94%Století četnické kriminalistiky: Historie kriminalistiky u četnictva na území České republiky

Kniha Století četnické kriminalistiky: Historie kriminalistiky u četnictva na území České republiky je v