Stezka mrtvých

Stezka mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533091/bmid_stezka-mrtvych-65de07fe16198.jpg 4 82 82

Louise Ricková série

Během rituálu zasvěcování do dospělosti zmizí patnáctiletý chlapec a zanedlouho se ukáže, že není jediným pohřešovaným. Proč všichni mlčí? Co skrývá tajemný les? Kdo používá Stezku mrtvých, po níž se za starých časů chodívalo k obětnímu dubu? Najdou se ve Hvalsø i dnes vyznavači dávné severské víry, kteří bohům přinášejí oběti? Pátrání po pohřešovaném chlapci se pro Louise Rickovou stává nepříjemně osobním. Stopy totiž vedou na panské sídlo, kam se provdala Louisina nejlepší kamarádka Camilla a i ona má stejně jako Louise patnáctiletého syna. Vyšetřování odhalí temné stránky rádoby malebného dánského venkova, kde každý na každého něco ví a nebojí se toho využít. Louise opět musí čelit vlastní minulosti a čas navíc běží zběsilým tempem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Audiotéka , Práh

Dødesporet , 2013

Interpreti: Jana Musilová

iv.ča
09.05.2024 5 z 5

Moje první kniha ze série a moc se mi líbila. Mám severské autory ráda, vždycky to stojí za to.

dlabikk
07.03.2024 4 z 5

Na této sérii se mi líbí, že neobsahuje žádnou vatu. Od začátku do konce se něco děje a stránky ubíhají rychle, proto mi stačí necelý den na díl. Opět zajímavá a napínavá zápletka. Dokonce nám byla odkryta smrt Louise přítele.

Danago
04.10.2023 3 z 5

Severská krimi, napínavá, tak trochu mi téma zavánělo sektou.

LadaLil
05.07.2023 4 z 5

Velmi zdařilá detektivka. Zpočátku jsem měla trochu problém se do děje dostat, ale jakmile jsem se chytla, přečetla jsem během dvou dnů. Doporučuji milovníkům detektivek.

edith79
06.12.2022 4 z 5

Předchozí díl mě naprosto nadchl a proto teď musím dát jednu hvězdu dolů. I tak to bylo velmi zajímavé, děsivé a tentokrát i velmi depresivní. Postavy se mi zamlouvají čím dál víc. Děj je nekomplikovaný a přitom velmi napínavý, žádné zbytečné dějové linky, autorka jde vždy přímo k věci. Proto tyto knihy nemají tolik stran, jak jsme zvyklí u jiných sérii, ale to mi při mém nedostatku času spíš vyhovuje. Takže zase velká spokojenost a už se chystám na Dávno zmizelá.

Aghatte
25.09.2022 1 z 5

(SPOILER) Ta ženská Louise mi tak pije krev... Jedna z nejvíce nesympatických hlavních postav.

Nuttelka
20.09.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Od samého začátku je kniha napínavá, vtáhne do děje a nepustí do posledního slova. Louise se svým parťákem jsou skvělá dvojka a moc jim fandím. V tomto dílu přijdou na kloub partě "magorů", kteří si myslí, že můžou vše a prochází jim to... až do teď.

renefer
17.09.2022 5 z 5

Povedená severská krimi. Pochmurná atmosféra starých lesů a prastarých stromů spojená se severským náboženstvím. Žádné civilizované jednání nečekejte, vstupujete přímo do prastarých rituálů severu.

zdendula31
14.09.2022 4 z 5

Nebylo to úplně TOP,ale četla se moc hezky.

Vesmich
11.09.2022 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu při vaření a to celkem šlo. Nic extra napínavého, abych se zasekla a něco spálila, anebo vyděšeně utekla a ....něco spálila...V knižní papírové podobě bych byla náročnější a bezpečně vím, že by mi hlavní policistka lezla na nervy. Takto jsem se víc soustředila na děj a všechny ty nápady, co jich jen tam "kluci" různého věku realizovali..

Adush
28.07.2022 5 z 5

Perfektní thriller detektivka se zajímavým podkladem v severské mytologii. Příběh mě hodně bavil, zajímavé bylo propojení detektivky Louise i s ostatními případy ze sousedství, které se jí osobně dotýkaly.

Toňula
21.07.2022 3 z 5

Poměrně zajímavý detektivní příběh postavený na propojení zločinu a severské mytologie, sympatická hlavní hrdinka, která má za sebou tragickou minulost, která se objevují v předchozích dílech.O tom jsem neměla tušení a tudíž se ztrácela v postavách a souvislostech, což mi trochu zkazil požitek ze čtení.

gordon13
05.03.2022 3 z 5

Přiznám se, že mě kniha moc nezaujala, tudíž ani moc nebavila. Obálka krásná, ale jinak čistý průměr.

Titas9001
22.02.2022 4 z 5

Poctivá detektivka, která pracuje s námětem již mnohokrát zpracovaným. Trochu lepší než Zapomenuté dívky. Napětí až do konce, některé scény až nevěrohodné, ale celkově solidní čtení.

katka.oo
03.01.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem předchozí díly nečetla, jsem byla ze začátku lehce zmatená co, kdo, jak, ale postupně jsem se do příběhu ponořila a knížka se mi líbila. Napínavé, trochu tajemné, sympatické postavy, zajímavé téma severské víry, pěkná obálka, hlavně ta mě zaujala než jsem si knížku zarezervovala v knihovně a navíc se mi hodí do výzvy - kniha, v níž je postava na útěku/skrývá se.

Pepina19
02.01.2022 2 z 5

mrzí mě to, ale moc mě to nebavilo...

emilieselden
22.11.2021 4 z 5

Kniha byla zajímavá, velmi brzy mě chytla. Postavy jsem si oblíbila. Klidně mohla být o něco delší, hlavně ten konec bych ještě rozvedla. Jinak super.

Makůvka
21.11.2021 4 z 5

Za mě to byla moc pěkná detektivka, i když Stezka mrtvých je fikce. Některé části příběhu jsou založeny na starých ságách a vyprávění, jak dodává autorka na konci knihy a o to víc to bylo zajímavé čtení. A ukázka toho, co dokáže víra v určité náboženské hnutí

zazvorka
18.11.2021 4 z 5

Prima čtení - tajemno, napětí, přiměřené rozuzlení závěrem. Klidně to mohlo mít trošku větší rozsah, zápletka je dostatečně bohatá, ráda bych si četla trochu déle. Krásná obálka - hezky sedí k příběhu. Musím se mrknout po předchozích dílech...

alnahu
26.10.2021 4 z 5

Tajemná stezka mrtvých, vedoucí ze zahrady do lesa ,až k dívčím hrobům a obětnímu dubu ,kde se odehrávají obětní rituály, skrývá temné tajemství. I když je příběh fikce ,přesto je to napínavá severská detektivka s pěknou obálkou.

Sara Blædel
dánská, 1964