Štěstí na dně silné kávy

Štěstí na dně silné kávy https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459681/bmid_stesti-na-dne-silne-kavy-R3T-459681.jpg 4 134 30

Jediným mužem v životě Reine měl zůstat její dospívající syn Noé. Vše ale změní služební cesta, která ji zavede do pirátskými legendami opředeného města Saint-Malo. Ve firmě dovážející kávu, čaj a koření potká muže, který v ní opět probudí lásku. Ale také toho, který ji před lety připravil o všechny iluze. Reine svého syna vychovala v jedné velké lži. Teď musí nést následky svého rozhodnutí a získat zpátky přízeň těch, kteří se od ní odvrátili.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Une évidence , 2019

Toňula
12.07.2021 4 z 5

Taková skoropohádka o síle mateřské lásky a odpuštění, čtivá, ale ke konci až trochu moc patetická..Přesto spokojenost vzhledem k potřebě pohladit duši v dnešní neklidné a chaotické době..

Charmedka
12.07.2021 4 z 5

Jak mě Šťastní lidé zklamali, tak tohle mě hodně bavilo. Nejedná se o prvoplánovou romantiku, naopak, je to příběh ze života. Příběh plný mateřské lásky, oddanosti, ale i lží a strachu, že přijdete o milovanou osobu.

VěraČamková
03.06.2021 2 z 5

Ne, že by se kniha nečetla dobře, určitě bych ji nedočtenou neodložila. Příběh sám o sobě byl místy i zajímavý, ale náročnější čtenář by nad knihou zcela určitě nezaplesal. Prostě oddechovka, nad kterou je lepší nepřemýšlet a číst to, co je v písmenkách na papír nasázeno. I když 450 stran je pořádná nálož.

LilianaFalcon
19.05.2021 4 z 5

Hezká pohádka.
Člověk by si vážně moc přál, aby svět fungoval tak jednoduše, aby si všichni byli schopní všechno vyříkat a najít pochopení pro toho druhého.

klodnerovic
12.05.2021 5 z 5

Nejsem si úplně jistá tím, jestli to v životě takhle chodí, ale nevadilo by mi, kdyby to tak chodilo. To by bylo tááák hezký, kdyby se nakonec všichni zachovali rozumně. A ta vůně dálek, ty zkazky o korzárech a Pacôme! Ach. Za mě nejlepší autorčina knížka :-).

tatafa
30.04.2021 5 z 5

Knížka je napsána velice čtivým jazykem, který snadno a rychle vtáhne čtenáře do děje. Velkým pozitivem této knihy, že je poměrně nepředvídatelná, tedy v rámci možností, které autorce nabízí žánr romantických příběhů pro ženy.

Autorka se v románu věnuje poměrně hluboce mateřské lásce, vztahům mezi matkou a synem i ženou a jejími potencionálními partnery či osudovými láskami. :) Štěstí na dně silné kávy je příběh, který velice zajímavě ukazuje mentalitu a kulturu Francie i jejích obyvatel a může být pro čtenáře přínosný i díky možnosti poznat tuto rozmanitou zemi.

Za jistý nedostatek příběhu lze považovat nereálnost děje, až místy přehnanou teatrálnost a rozebírány a prožívány naprosto veškeré emoce či city. Zároveň je kniha postavena na řadě klišé a generalizací, které však k tomuto žánru bezpochybně patří.

Knihy Anges Martin-Lugand jsou podle mne jedny z nejzajímavějších a nejkvalitnějších románů pro ženy, které jsou v Čechách v posledních letech vydávány a vřele doporučuji k jejich přečtení. :)

Terezaazeret
25.04.2021 5 z 5

Kdyby to v životě chodilo, jako v téhle knize, kdy se žádný z předestřených problémů neblíží problémům reálným, nechtěli bychom takové knihy číst. Pět hvězdiček za dokonale vykreslený naivní svět. Skvěle napsáno.

Kristyna_Bubu
05.03.2021 3 z 5

Jako napsat recenzi na tuhle knížku bude hodně, hodně složitá, protože jsem vnitřně/názorově rozervaná na dvě poloviny a nevim, co s tim... Příběh má obrovský téma, o tom, jak silná je mateřská láska, nejsilnější ze všech a nic se jí nemůže vyrovnat. Několikrát jsem při čtení držela slzy v očích a kdybych mrkla, asi by se mi skutálely po tvářích dolu... Takže tato část příběhu ano, je to síla. Na druhý straně s tim ale souvisí i milostný téma, láska mužem a ženou a tady mám problém... Jakmile někde čtu: "Naše těla se spojila v jednu bytost, šeptala jsem mu do úst miluji tě" a tomuhle podobný věty, jsem otrávená. To je samozřejmě muj osobní problém, ale nemůžu si pomoct... A ten závěr, konkrétně "záležitost" s Pacomem, považuju za zbytečně patetický. Kniha má skoro 450 stran, ale čte se neskutečně dobře, máte ji přečtenou v podstatě okamžitě...

JanaDor
19.02.2021 4 z 5

Je to román ze života. Není v tom sladkost, erotika, ale více city a láska k rodině.
Hlavní postava se jmenuje Reine a má čtyřicet let. Má sedmnáctiletého syna Noé, kterému neřekla, kdo je jeho otec.Reine má strach, že ztratí Noého, když se dozví pravdu. Pravda je, že lhala, ale měla k tomu své důvody. Hodně jsem nad tím jako čtenář přemýšlela, jestli by pravda spoustu věcí změnila a co by bylo pro Raine lepší. Ale je fakt, že lhát se nemá. Když vyjde pravda na povrch, což se většinou stane, tak lež ublíží, protože vám někdo věřil. Sice to byla lež ve jménu lásky, ale stále je to lež.
Celkově se kniha dobře četla a postavy mi byly sympatické. Líbila se mi zápletka, která měla několik možností k vyústění a vedla k mnoha překvapením. Není to strhující, ani šokujíci, ale je to čtivé rodinné drama, které ovlnivní život několika lidí.

matelka
17.02.2021 5 z 5

Pro mě silný příběh, druhou polovinu knihy jsem prožívala emotivně, pochopí matky, které ji budou číst. Autorka popisuje pocity postav tak výstižně a zpříma, nezklamala...