Štěně

Štěně https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 15 15

alibaba72
03.10.2023 5 z 5

Skvělé čtení. Potřebuji si přečíst všechny knihy S. Máraie :-)

kapr
28.02.2020 3 z 5

česky - Academia - 2005
S knížkou jsem měl celkem potíž. Od samého začátku jsem se ji snažil k něčemu přirovnávat, i když ne zaškatulkovat. Hodnotím ji poměrně vysoko, ale mé konečné hodnocení tvrdě poznamenává určitá rozpolcenost a výsledný nepříjemný pocit. Čtenář postupně prochází několika výrazně odlišnými obrazy, jednáními, z nichž každý, každé na něj působí jiným, často protichůdným dojmem. V knížce je i mnoho hezkých okamžiků, přesto vás v některých momentech důkladně rozebere.
K opakovanému čtení, které jsem původně předpokládal, když jsem hledal titul se kterým se chci pokusit začít seznamovat v originále, v tomto případě rozhodně nedojde.

hermína14
22.11.2018 4 z 5

Místo psa tam mohl být klidně malý kluk, který je rozptýlen v poušti "všehoschopna" bez břehů, plotů a bez možnosti odpykat si svoje skutky. A když ta chvíle přijde, je pozdě; vlastně to bylo milosrdnější s němou tváří...Márai je psycholog:).

Leliel
16.07.2017

Kniha mě několikrát mile překvapila. Autor si opravdu hezky hraje s popisy i s příběhem samotným. Konec se mi ale nelíbil. I když chápu ponaučení - moudro, které se snažil zdělit, zvrat mi přišel téměř nereálný. Ačkoliv byla kniha příjemným čtením, díky poslední kapitole zanechala po dočtení nepříjemný pocit.

maďarská literatura člověk a pes

Sándor Márai
maďarská, 1900 - 1989