Pomsta zatracenců

Sten už se smířil s tím, že zemře. Alespoň s sebou chtěl vzít největšího nepřítele Věčného Císaře. Namísto toho se ocitl ve válečném zajateckém táboře, hluboko v srdci nepřátelského ú­zemí. Sedět a vyčkávat nikdy nebyl Stenův styl. Nyní, když se blížilo vyvrcholení války s Tahny, jej Věčný Císař potřeboval víc než kdykoliv předtím. A jeho misi nemohlo zastavit ani nejdrsnější vězení ve vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24715/pomsta-zatracencu-24715.jpg 4.217

Sten 5.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Perseus

Revenge of the Damned, 1989

Kniha Pomsta zatracenců

Tadeash

Oddechová věc. Ledabyle přeložená.

Patrik02
30.10.2020

Mám takový pocit, že každá Stenova kniha přináší něco nového. Tentokrát zajetí a vězení. Přibývají nové postavy přispívající chodu příběhu, zatímco většina těch již známých graduje ve svých rozhodnutích uprostřed války. Kilgour ale ne. Kilgour kraluje svým vtipem o puntíkatejch hadech.
Budu se opakovat, ale tato, již v pořadí pátá kniha mne opět přesvědčuje o kvalitách celé této nenápadné mezihvězdné série. Oba páni nám opět servírují military science-fiction ve své ryzí podobě.

TERRORDROME
06.05.2019

Steník teda naposledy skončil ako vojnový zajatec, takže prvá polovica knihy je klasická záležitosť o pobyte vo väzení s krutým fašistickým režimom a plánovaním úteku. Druhá polovica sa potom preklopí do širšie pojatého politikárčenia, kde sledujeme plánovanie večného cisára aj priblblých Tahnov ( ktorý po agresívnom úvode vojny už iba statočne smerujú k porážke ), plus medailóniky rôznych jednorázových postáv čo nejako prispejú k vývoju udalostí a do toho tu a tam vstúpi Samotný Sten so svojou obvyklou podvratnou činnosťou ( a Kilgour s vtipmi o bodkovaných hadoch ). A treba povedať že nič z toho ma nenudilo, ten cynický pohľad autorov na hrdinstvo a vojenskú "česť" stále funguje. Po epicky idiotskom vyvrcholení Tahnskej superstar madam Atago už smerujeme do finále so šokantnou príchuťou, takže uvidíme čo s tým urobí ďalší diel.

tartan
21.02.2018

Ďalšie pokračovanie Stenových dobrodružstiev sa nesie v duchu Veľkého úteku, tak ako aj naznačuje anotácia. Keby zostalo iba pri tom, dočkali by sme sa pravdepodobne ďaleko konzistentnejšej knihy, než nám nakoniec autori ponúkli. K žánru väzenskej drámy nám totiž pribalili aj ďalšiu výbušnú dávku military (opäť s množstvom historických odkazov a súvislostí) a celé to preložili politickými intrigami (ako v tahnskom, tak aj v imperiálnom prostredí). Oproti predošlej ma táto kniha miestami mierne nudila (najmä v „politických“ pasážach), na druhej strane to však celé pohodlne vyvážil excelentný vtip o puntíkatých hadoch, tak ako aj príbeh o Kilgourovom pradedovi, ktorý si… no, radšej to tu nebudem opakovať, treba si to prečítať.

lanusinka
05.11.2012

Návod na to, jak postupovat při zajetí nepřátelskými silami a neztratit při tom smysl pro humor.