Císařův návrat

Císařův návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9939/cisaruv-navrat-9939.jpg 4 19 7

Sten série

Věčný Císař je mrtvý a místo něj vládne pět členů rady důvěrníků. Všichni ale velmi záhy pochopí, že pokud nenaleznou Císařův tajný zdroj antihmoty dvě, ekonomického motoru Říše, jejich království se zhroutí. A tak vysílají komando elitních vojáků, aby zajalo Stena, jednoho z hrstky skutečných důvěrníků zesnulého vládce. Sten má však – jako obvykle – vlastní program. Ví totiž o Věčném Císaři něco, co by Říší otřáslo v základech. A tak, aby splnil své poslání, musí zabít pět nejmocnějších bytostí v celém vesmíru…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Perseus

The Return of the Emperor , 1990

Luigi1
17.12.2023 3 z 5

Začátek takový pomalejší ale pak to šlo

B4LU
26.04.2023 3 z 5

Tento díl je zatím asi nejpomalejší. Od Císařovy vraždy uplynulo už pár let a zásoby klíčové komodity - AM2 - se povážlivě tenčí, takže zrádná Rada důvěrníků musí své výpady provádět aspoň částečně s rozmyslem a ani Sten nemá ke svým protitahům dostatek prostředků. Je to tedy spíš takové čekání na událost, kterou tak trochu spoiluje už název knihy.
Mnohem zajímavější je (zatím pouze) náhled do Císařových mechanismů, ať už jde o jeho zmrtvýchvstání nebo zásoby AM2. A také drobné anomálie, které jsou tu a tam zmíněny...

daudurhundur
27.09.2022 4 z 5

Pomalejší rozjezd, ale s příchodem císaře se tempo vrátí do "kudlankovských" otáček. Jako plus beru, že se zde osvětlují některé zákonitosti vesmíru (jak je to s AM2? a je císař opravdu věčný?), ale zároveň je pořád víc otázek než odpovědí :-D
A Sten zraje jako víno ;-)

Patrik02
14.12.2020 5 z 5

Císař je zpět. Jakkoli se to zdá neuvěřitelné. Kniha popisuje právě jeho návrat zpět na nejvyšší post říše, zachovává si dostatek tajemna a ukazuje, že i politika může být čtenářsky zajímavá. Stačí ji jen správně napsat.
Co se týče samotného Stena, zdá se mi jakoby dospěl. Je zadumaný a vždy úporně přemýšlí, než se do něčeho pustí. Za mne prozatím jedna z nejpovedenějších knih této série.

TERRORDROME
20.05.2019 4 z 5

Tento diel má rozhodne hneď skraja skvelo rozhodené karty. Mŕtvy a opäť resurektovaný cisár pracuje na svojom návrate z hrobu na trón a medzitým vládne ríši banda nenažraných hajzlov ktorým čoskoro začnú dochádzať pohonné hmoty, takže sa neštítia ničoho aby nejaké splašili. Takto začne aj hon na Stena, ale ten je samozrejme nebezpečná korisť a hneď aj plánuje ako zaraziť hnusáckych buržujov v rozlete. Z rozjazdu som bol teda nadšený, zbytok knihy to trošku zrazil dole na môj vkus až mamutím množstvom politiky zo všetkých strán, vrátane pasáže kde Raschid dosť šialeným spôsobom falšuje voľby na jednej extra skorumpovanej planéte. Nemôžem povedať že by niečo z toho bolo zbytočné či nudné, len to zasa posúva príbeh viac do všeobecnej galaktickej roviny miesto osobnej, ktorá mi vždy vyhovovala viac. Ale záver so znepokojujúcim happyendom dáva tušiť, že sa asi všetko obráti naruby a to autorom vyšlo.

tartan
21.02.2018 4 z 5

Cisárov návrat potvrdzuje, že táto séria je space opera ako vyšitá a aj keď sa v tejto časti oproti predchádzajúcim veľa (bojovej) akcie nedočkáme, rozhodne zaujme predstavením pomerne originálneho fungovania onej „večnosti“ Cisára, vrátane mechanizmu jeho návratu „zo smrti“. Tento 6. diel tak nielen svojím názvom odkrýva, že kľúčovou postavou celej série nie je Sten, hoci tento naďalej zostáva hlavnou postavou, ale Cisár, ktorému sa – a jeho návratu – venuje podstatná časť knihy.

lanusinka
05.11.2012 4 z 5

Návrat ke špionování a tajným vraždám. A taky se dozvídáme víc císaři, jednoznačně nejlepší postavě série

válečné sci-fi

Autoři knihy