Andělé

Andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175493/andele-175493.jpg 3 47 11

Stella Blomkvistová série

< 6. díl

Keflavík, jihozápadní pobřeží Islandu: V Rockville, bývalé americké radarové základně, je nalezena zohavená mrtvola muže. Jde o Donalda Garbera z Los Angeles, který na základně pobýval sedm měsíců v zimě roku 1973. Z vraždy je podezírán Andri Ólafur Sveinsson, movitý obchodník a jeden z nejbohatších Islanďanů. Ten však neustále trvá na své nevině a na svou obranu si najme mladou advokátku Stellu Blómkvistovou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Morðið í Rockville , 2006

Dudek25
09.06.2020 5 z 5

I přes nízké hodnocení se mi kniha moc líbila

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Jediné co mi na knize vadilo, jsou složitá jména. Ale je to prostě severská detektivka, tak se s tím hold člověk musí naučit žít :)

NADEI
18.08.2018 4 z 5

Za mě určitě dobré počtení. Pro nás divná jména mi a tolik nevadila, téma knihy bylo zajímavé a těhotná lesbická advokátka v pohodě. Určitě se poohlédnu po další knize.

maličkán
23.07.2017 2 z 5

Tato kniha mě rozhodně neoslovila. I když téma bylo zajímavé, těžce se mi četla, vadila mi i ta otřesná jména.
Mám od autorky ještě číst Nevinnost, tak už dopředu se toho bojím.

šipek
04.10.2016 4 z 5

Takové pohodové počteníčko. Pro mě lepší kniha než je hodnocení zde na databázi knih. Co mi dělalo problém byla islandská jmena. Souhlasím s níže uvedenými komentáři ohledně mladé advokátky Stelly, která mi též moc neseděla.

Centropenka
14.10.2014 3 z 5

Do této knihy jsem se dlouho nemohla začíst, trvalo to asi padesát stránek. Asi od poloviny příběhu bylo poměrně jasné, jak příběh skončí, přesto na konci malé překvapivé momenty byly. Místy až příliš upřímné vyprávění hlavní hrdinky někdy sedlo přesně, v jiných pasážích bylo spíše rozpačité.

Keddie
21.01.2014 5 z 5

Trochu (ne)typická severská krimi. Hlavní hrdinka Stella ji vypráví v první osobě s určitou dávkou humoru. Typicky pro severskou krimi je mírná alkoholička (i když v tomto díle se drží, protože je těhotná). Téma je typicky seversky depresivní: zneužívání a vražda dětí, pomsta, nenávist. Ale není to až tak depresivní. Děj má spád a i jazyk se mi velmi líbil. Vřele doporučuji stejně jako ostatní díly se Stellou.

Aja12
26.10.2013 3 z 5

Dobrá detektivka, čtivá. Ale nemůžu si pomoct, hlavní hrdinka je mi poněkud nesympatická. Nevím..

MartinaF
24.09.2013 4 z 5

Tři případy, které musí vyřešit těhotná advokátka Stella Blómkvist. I přesto, že se kniha dobře četla, tak jsem se se Stelou úplně neztotožnila.

newtory
06.09.2013 1 z 5

Hlavná hrdinka, tehotná lesbička oplodnená po nechránenom sexe s injekčnou striekačkou. Čo dodať ? Politicky korektné, ľudsko - čitateľsky beznádejné, dokonale sterilná literatúra, takto si predstavujem Euro -román.

jasmína
29.08.2013 3 z 5

Knihu jsem sice přečetla skoro na jeden zátah, ale přesto mi tam chybělo víc překvapení a napětí....