Šťastný princ

Klasická lyrická pohádka o síle lásky, která se dokáže zcela obětovat.

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70595/stastny-princ-70595.jpg 4.6205
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Artia

Happy Prince, 1888

Kniha Šťastný princ

Eliška12

Já si myslím , že tyto pohádky jsou o hodně víc hezčí , než ty klasické a nejen proto, že obsahují morální poučení , ale také proto , že v nich není nic zidealizované a autor se na svět dívá pohledem normálního člověka . Tato kniha mne opravdu zaujala a krásně se četla . Mohla bych ji všem vřele doporučit a nemyslím si ,že tyto pohádky jsou pouze pro malé děti , protože některé jsou tvrdé jako lidský život .

SweetCake
04.11.2018

Krásná sbírka pohádek

tygřík2
10.07.2018

Smutně krásný příběh. Když jsem ho dočetla měla jsem pocit, jako bych se dotkla přenádherné růže a její okvětní lístky se mi sesypaly k nohám.

kikiodvi
02.03.2018

4,5* Na první pohled vypadá jako klasická pohádka, ale je plná hlubších myšlenek. Doporučuju na chvíli pozastavit a zamyslet se nad ní. Šťastný princ je jasný důkaz toho, že nepotřebujete spoustu stránek, aby jste mohli napsat kvalitní dílo.

Elen telemna
31.12.2017

Nevím, co dodat. Slova už nemají tak velký význam, jako měla dříve.
Člověk si občas musí uvědomit, že přestože máme zrak, nevidíme. Ale ti, kteří o svůj zrak přišli, ti, kteří nemají šanci dívat se na svět, často vidí lépe než my. Jako třeba Šťastný princ.
Člověk si také musí uvědomit, že když obětujeme své blaho pro dobro a pro blaho druhých, nic jsme neztratili. Jako Vlaštovka.
Ale to nejdůležitější, co si člověk musí uvědomit, je to, že když milujeme a obětujeme se pro lásku, nikdy ji neztratíme. Nikdy.
Děkuji za krásný příběh plný myšlenek, pane Wilde. Moc vám děkuji...

Moňas17
14.08.2017

Čtla jsem v dětství mnohokrát a nikdy jsem na ten příběh nezapomněla. :-)

Erudite
06.07.2017

A všechna čtenářská srdce nakonec puknou - ta zlatá, měděná, olověná, bronzová... všechna spolu se srdcem Šťastného prince.

Margie94
07.04.2017

Wilde byl opravdový mistr vyprávění :) nádherné čtení...