Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu

Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320397/bmid_stastni-ludia-citaju-a-piju-kavu-8Ti-320397.jpg 3 1075 1075

Dá sa zlomené srdce vyliečiť? Autorka tohto bestsellera Agnes Martin-Lugand vás zavedie do drsného, no čarokrásneho Írska, kde sa odohráva príbeh prirovnávaný k obľúbenému filmu Pod toskánskym slnkom. ŠŤASTNÍ ĽUDIA ČÍTAJÚ A PIJÚ KÁVU. Tak sa volala útulná literárna kaviarnička, ktorú vlastnila mladá Parížanka Diane. Žila si svoj šťastný život s malou dcérkou a milujúcim manželom, až kým jedného dňa tragédia nezlomila jej srdce. Vzala jej nielen tých najbližších, ale aj zmysel života. Zúfalá mladá žena sa na celé mesiace uzavrela pred svetom a márne hľadala nový zmysel života. Napokon sa rozhodla splniť sen svojho muža a odísť do Írska. Tam, na búrlivom a drsnom západnom pobreží, sa začína veľké dobrodružstvo. Do jej pochmúrneho života vstúpi záhadný fotograf Edward, a čudné veci, čo sa okolo neho dejú, konečne donútia Diane konať...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

no.a.co
20.08.2019 odpad!

Mělo to pěknou obálku.

meduza78
14.08.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila pro svoji přímočarost a rychlý spád. Přesně to jsem potřebovala. Smutek je drsný, bohužel to je život. Lidské vztahy nejsou jednoduché a to, co člověk vlastně chce, také není vždy jednoznačné.

katka5809
09.08.2019 3 z 5

Příjemná čtivá knížka, oddechovka se zajímavým příběhem, jen konec je takový neůplný ale to vynahradí druhý díl

Booky84
03.08.2019 3 z 5

Čekala jsem pohodovou a romantickou knihu a to jsem tedy neobdržela. Soudila jsem pouze dle názvu knihy a bohužel se mi to nevyplatilo...

Dela111
23.07.2019 2 z 5

Tato kniha má sice krásný název, ale bohužel je to jedna z knih, kde název nemá s obsahem téměř nic společného. Trochu se za to stydím, ale přiznávám, že právě na ten název jsem se tak trochu chytla... ;-)
Je to psychologicky laděný příběh o obrovské lidské tragédii a znovunalezení síly a smyslu života s velmi jednoduchým dějem. Není to naštěstí úplně klasická romantická kniha, ovšem některé situace mezi dvojicí hlavních postav byly napsané až trapně, za to jsem strhla jednu hvězdičku, jinak bych dala tři.
Kdo hledá jednoduchou oddechovku a má rád mírně romantické příběhy ze života, tomu se může kniha líbit. Já jsem čekala něco trochu jiného.

Klarka251
20.06.2019 5 z 5

Velmi skvělý román. K této knize jsem se odhodlávala, ale pak mi to nedalo a řekla jsem si, že bude na řadě. No a při čtení se mi tajil dech a od knihy jsem se nemohla odpoutat. Velmi romantická se správným dějem. Můžu doporučit a můžu říct, že se těším na druhý díl :)

Cammille
16.06.2019 1 z 5

Chtěla jsem oddych, tahle knizka to sice splnila, ale nijak mě nenadchla.

Natyna3
13.06.2019 3 z 5

Kniha na mě působila velmi dobře. Hlavní hrdinka nebyla žádná naivní holčička, což mi většinou v romantických knihách nejvíc vadí. Příběh mě opravdu bavil a myslím, že to nebyl jen "plochý" příběh s happy endem.
Je to takový popis cesty silné ženy ke znovuobjevení krásy života.

ElizabethB
28.05.2019 5 z 5

Mne sa to páčilo veľmi. Aj ked som zo začiatku bola skeptická. A možno som od toho očakávala trochu viac, ale v konečnom dôsledku mi na tom nezáleží.

Niu
22.05.2019 3 z 5

Asi jsem nečetla popis knížky, prostě mě zaujal název, protože asi všichni, kteří jsou na Databázi knih, rádi čtou :o) a za sebe já určitě ráda i tu kávu :o) Proto mě překvapilo už jen pár stránek. Čekala jsem něco ve stylu hygge nebo něco sluníčkového a bezstarostného. Něco jako že si uvařím kávu a budu číst o motýlcích :o) Knížku jsem si rozdělila na dva dny, ale kdybych chtěla, zvládnu to za odpoledne. Ale tolik rozporuplných pocitů, co jsem u knihy měla, jsem snad nezažila. Štvali mě tam snad všichni, i když jsem byla schopná pochopit, proč se tak chovají. Jen na tak malou knihu je to tolik emocí. A jak mám tu blbou vlastnost se vcítit do knihy/postav, jako bych to sama prožívala, tak pro mne osobně to oddychovka moc nebyla. A možná trefnější název by byl "Šťastní lidé odjedou a vykouří jednu cigaretu za druhou". Mě osobně konec překvapil, ale tím, že se jednalo o francouzskou literaturu, tak se to očekávalo. Navíc to je první díl série, takže ... :o)

Sarajana
13.05.2019 5 z 5

naprosto dokonalá kniha, jsem ta ráda, že jsem si jí přečetla, je to hezký příběh s mnoha moudry

zdenaR
09.05.2019 4 z 5

Kniha mě zaujala svým názvem (miluji kávu v různé podobě a čase) a nelituji - příjemné čtení, nenáročné.
Přečetla jsem hned i další díl - a ten se mi líbil více.

helča5
14.04.2019 4 z 5

dobře se četla,nikdy bych nechtěla zažít to,co hlavní hrdinka

IvoryP
10.04.2019 4 z 5

Velice příjemné lehké a oddechové čtení. Překvapilo mě, jak moc se mi kniha líbila.

Ďumbierka
05.04.2019 4 z 5

Sama som nečakala, že ma táko knižka tak osloví. Krásne čítanie. Oddychové, po ťažšom čítaní o Breivikovi, u mňa skvelá voľba. Prečítaná za pár hodín. Veľmi sa mi to páčilo. Milujem Írsko a celý ten príbeh. Pre mňa to nebolo vôbec nijaké klišé. Ja som dokonca uronila nejednu slzu. Kniha je podľa mňa napísaná krásne, jednoducho a s citom. Už sa teším, keď sa pustím do voľného pokračovania...

P.S. Milujem, keď sú v knihách “odkazy” na hudbu a kapely, ktoré postavy v knihách počúvajú❤️.

Euphorion
03.04.2019 odpad!

Dočíst tuto knihu bylo náročné, přestože je tenká. Dlouho jsem nic horšího nečetl, je to jedno klišé vedle druhého, nechybí tam ani jedno.

Mermaida
29.03.2019 4 z 5

Krásná a milá knížka, která se mi četla velice dobře, přestože je i smutná a lehce depresivní...

certik003
26.03.2019

Bohužel jsem koupila oba díly a vzala si je na víkend, kde jsem neměla možnost číst nic jiného. Nalákal mě název, obálka, ale i anotace nevypadala špatně. Tím to ale taky skončilo. Pro mě nesympatičtí oba hrdinové. Ještě chápu, že pokud Diane tragicky přijde o manžela a dítě asi nebude sršet optimismem, ale místy se chovala jako hysterka a to úplně bezdůvodně. Edward byl pro změnu neurvalý hulvát. Jejich rozhovory mi místy nedávaly smysl, ale to bych asi přičetla špatnému překladu. Překvapilo mě, kolik lidí knížku hodnotí hodně vysoko, pro mě to byla ztráta času.

Eorin
21.03.2019 1 z 5

Nechala jsem se zlákat krásnou obálkou a tentokrát to prostě nevyšlo. Nesympatická hrdinka, nesympatické postavy okolo, nelogické a mnohdy dost trapné chování (dokonce mi mnohdy bylo trapně i za autorku, co to zase napsala..??)
Doufala jsem v příjemné "autobusové" čtení po práci, ale to se nekonalo. Škoda mého času..

verunb
10.03.2019 5 z 5

Velice příjemné čtení, líbí se mi, že kniha nekončí takovým tím klasickým happy endem.