Starověké báje a pověsti

Kniha vypráví o vzniku světa, o bozích, o lidech a jejich slavných činech. Popisuje jednotlivé bohy, jejich vlastnosti a schopnosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52503/staroveke-baje-a-povesti-Hw3-52503.jpg 4.4129
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno, Svoboda

Kniha Starověké báje a pověsti

mi-380
15.12.2020

Nesmrtelné příběhy, archetypy hrdinů a vztahů. Autorův ponor do světa bohů a lidí podle starověkých Řeků je podrobnější a důkladnější než ten známější Petiškův. Je také temnější, málokterý z těch příběhů má šťastný konec, zavražděnými se plní Hádovo podsvětí. Malým dětem bych to nečetl.
95 % (zatím 122 hodnotících s průměrem 88 %).

Arev122
16.10.2019

Starověké báje a pověsti jsou velice zajímavé téma, ale tady mi trochu chybělo romantické vypravování a napětí v ději, i když obsahově jsou dobře zpracované.

Freiherr
26.09.2019

Kvalitní soubor většiny starověkých bájí, který ocení zejména ti, již se antikou zabývají. Některé příběhy jsou kratší, jiné vydají na několik desítek stran - například Argonauti. Doporučuji toto dílo jako průpravu k Ovidiovým Proměnám, kde jsou stejné příběhy zpracovány básnickou formou - člověk si pak lépe vychutná melodičnost jazyka, když už zná obsah.

arnikasam
24.09.2019

Knihu jsem četla několikrát jako malá, v dospělosti jsem se k ní párkrát vrátila. Líbilo se mi, že tam jsou nejen staré řecké, ale i staré římské báje. Navždy mi v hlavě utkvěla Filémón a Baucis.

Shimy
06.03.2019

Skvělá kniha obsahující všechny známé i méně známé báje a pověsti. Jen jsem ji četla trochu déle, vzhledem k množství obsažených informací a krátkosti povídek. Bylo to pro mě náročnější čtení, jelikož si čtu převážně večer před spaním a to nešlo moc dohromady s tím, abych se na to mohla dostatečně soustředit. Takže jsem si mnohdy musela nějaký odstavec přečíst vícekrát, abych si alespoň něco z toho zapamatovala :)

darbujan8924
25.02.2019

Zatím nejlepší zpracování řeckých bájí a pověsti. Tedy pro mě určitě. :)

lukas9608
06.01.2019

Velice příjemně podané příběhy řeckých bájí. Jména a osudy jednotlivých (polo)bohů z Diovy rodiny patří k všeobecnému rozhledu a tato kniha vám pěkně pomůže s jejich rekapitulací.

Messilina
29.11.2018

Tuto knihu mám moc ráda, pověsti jsou napsány velmi čtivě a byť je kniha hodně objemná nevadí to.