Staré sídlo

Staré sídlo https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481680/bmid_stare-sidlo-umX-481680.jpg 4 111 32

Libby má špatné období a po smrti otce si připadá osamělá. Jediné, co ji drží nad vodou, je přítelkyně Sierra a práce svatební fotografky. Ta ji zavede do historického sídla Woodmont, jehož majitelkou je Elaine Grantová. Snaží se sídlo obnovit, vrátit mu někdejší půvab a otevřít ho co nejdřív veřejnosti. Mladá fotografka se jí hned zalíbí, a tak jí zadá úkol udělat fotodokumentaci oprav. Libby na první pohled okouzlí starý skleník obrostlý zimolezem i dávné příběhy, které jsou s ním spojené. Když nakonec dokáže posbírat odvahu, aby vyklidila kancelář svého otce, najde dopis, který převrátí naruby vše, co si dosud myslela, že ví o svých rodičích, o sobě i o sídle Woodmont.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Honeysuckle Season , 2020

pip11
28.04.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, který se mi ale místy trochu vlekl a nedokázal mě tak upoutat jako Dům v zátoce, který jsem nedávno četla a který byl skvělý.

evineckY
16.04.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila a to moc.
Dvě dějové linky, které na se konci propletou a zapadnou do sebe.
říkám si, jak můžeme my ženy být šťastné za dobu, do které jsme se narodily.
Sice chlapi se vždy budou nad nás povyšovat (samozřejmě, že ne všichni),
ale rozhodně už jsme si rovnější a ne poddané...
A co se týče svobodných matek a znásilněných - o tom nechci ani přemýšlet.
Hlavně, že je šťastný konec - i když ne úplně
Bonus - několik receptů :-)

HanulkaK.
06.04.2022 5 z 5

Přesně taková oddychovka, jak jsem čekala, příjemná, nenáročná.

Buchtičkajani
03.04.2022 4 z 5

Moc hezký příběh. Krásné pohodové, odpočinkové čtení. Příjemné prolínání současnosti a minulosti. A i milá romantika se najde. Kdo má rád záhady z minulosti, doporučuji, bude se Vám líbit.

neli
19.03.2022 5 z 5

Kniha se moc hezky četla její příběh mě zaujal.

Lóra1961
01.02.2022 5 z 5

Moc hezký příběh, líbil se mi již Dům v zátoce. Těším se na další knihu od této autorky.

galinek
28.01.2022 4 z 5

Dočteno, milá knížka... do půlky se mi líbila opravu moc,....pak mi tak nějak trošku přišel děj "unavený",....no a konec opět moc zrychlený.... Nemohu se teď ubránit srovnávání -(jinak to většinou nedělávám:-))- , čtu totiž jednu knížku za druhou,....a tato - osmá v pořadí běhěm jednoho měsíce ,mi přišla asi nejslabší... Ale i tak jak jsem psala - pěkný příběh...

jeny-v
21.01.2022 5 z 5

Pro změnu jsem se vnořila do klidných vod romantiky, historie a rodinných tajemství několika generací. Kniha má podmanivý děj, když rozplétá osobní a rodinná pouta, je spontánně napsaná s naplňujícím poklidným čtením. Tyto romány jsou prostě okouzlující. Podivuhodný příběh Sadie a Olivie. Přestože každá stála na opačné straně společenského žebříčku, dokázaly se z nich stát v r.1943 přítelkyně a jejich spojenectví vydrželo až do smrti: "Někdy člověk nemá na výběr mezi tím, co je správné a co špatné. Občas si musí vybrat to nejlepší z nejhorších řešení a doufat, že to dobře dopadne."
V přítomnosti je ústřední postavou jednatřicetiletá Libby McKenziová. Ta se na doporučení kamarádky Sierry zhostí focení svatby Ginger a Camerona v zahradách Woodmontu, který si pamatuje z dětství. Zde se seznámí s paní domu Elain Grantovou, s Margaret, správcem Coltonem, bratry Samem a Jeffem. A když přijme zakázku nafotit katalog interiéru domu a renovaci skleníku, její minulost už není tak jasná, jak si myslela.....

Knižní střípky
21.01.2022 5 z 5

Nádherný příběh to byl. Tentokrát se mi líbily obě dvě linky, v té minulé jsem ocenila připomenutí jedné velmi smutné kapitoly z dějin Ameriky, a to eugenického programu, který zde "vzkvétal" mnoho desítek let. Byly tehdy sterilizovány ženy, které se tehdejší společnosti nepozdávaly... Četlo se to jedním dechem, setkala jsem se zde s velmi zajímavými postavami, na které budu ještě dlouho vzpomínat a už se moc těším, až se pustím do autorčiny druhé knihy.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Nika151
07.01.2022 5 z 5

Příběhy několika silných žen z dob minulých a i ze současnosti, vše spjaté se sídlem ve Woodmontu. Hlavní hrdinka současnosti Libby odhaluje důvody, proč je tak přitahována tímto sídlem..příběh je napínavý od začátku do konce.

nada3314
31.12.2021 5 z 5

Jako poslední knihu v roce 2021 jsem si nemohla vybrat lépe. Krásná obálka v sobě skrývá pěkné odpočinkové čtení.
Od autorky jsem již četla Dům v zátoce a moc se mi kniha líbila, takže jsem více méně šla na jistotu a tušila jsem, že i tento román mě okouzlí.
Miluji romány, které jsou spojeny se starými domy, které skrývají nějaké tajemství. Moc se mi líbily postavy - silné ženské hrdinky a tady jich máme rovnou pět.
Ani jednou se mi nestalo, že by mě příběh nudil, právě naopak. Autorka si mě dokázala získat a já si užívala čtení každé linky stejně.

Děj je rozdělen do dvou časových linií - minulost (40 léta 20. století) a současnost - postupně odhalujeme tajemství rodin Carterových a McKenziových.
Linka z minulosti má i přesah, lékaři sterilizují ženy bez jejich svolení a myslí si, že dělají prospěšnou věc. Na toto téma jsem již četla více knih a pokaždé mě to zvedne ze židle!
Konec mě velmi dojal a bylo mi smutno, že zde příběh končí...klidně bych si ještě dalších 100 stran přečetla.

Vřele doporučuji všem milovníkům těchto odpočinkových románů.

Danago
21.11.2021 4 z 5

V románu se stáváme svědky dvou velmi zamotaných osudů a jejich postupného rozplétání. Knížka má opět dvě časové linky. Minulost se odehrává v pohnutých letech v době druhé světové války v Americe, kdy se na chudé, slabomyslné nebo jinak vyčnívající dívky pohlíželo z vědeckého, sociálního a lékařského hlediska ve smyslu zabránit jim mít děti. Bohužel myšlení některých lidí především mužů se nezměnilo ani s postupující dobou. Tyto předsudky zamíchají životy mnoha lidí v několika generacích.
Příběh nám ukazuje, tvář tehdejší doby. A pro mnohé ženy opravdu nebyla lehká, přesto si musely nějak poradit a poprat se s osudem. Téma je velice zajímavé a závažné.
Tentokrát nám autorka nenapovídá rodokmeny jednotlivých rodin, což je jen dobře, protože by se tím mnohé prozradilo. Určitě některá tajemství čtenář odhalí dříve jiná později. Román je určený především pro ženy.

Tentokrát je, ale knížka pomalejší, především mi déle trvalo se do příběhu začíst. S postupným rozplétáním vztahů mezi rodinami jsem, ale zpětně tento pomalejší rozjezd chápala jako nezbytný.

Opět knížku můžu doporučit každému, kdo má rád knížky Kate Mortonové.