Star Wars: Nový průvodce vozidly a plavidly

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ať už se jedná o otlučené landspídry, jež bleskurychle přepravují cestující mezi pouštními městy na Tatooine, nebo luxusní výletní bárku Jabby Hutta či elegantní hvězdný koráb královny Naboo, nepřestávají vozidla a plavidla ve vesmíru Hvězdných válek uchvacovat miliony nadšených fanoušků. Vzhledem k tomu, že se tato sága neustále rozrůstá, přináší Nový průvodce vozidly a plavidly aktualizované údaje o více než 150 lodích a rovněž zbrusu nové barevné ilustrace vynikajícího výtvarníka Iana Fullwooda. Tato kniha představuje stroje ze všech pěti dosavadních filmů, úspěšných románů, komiksů, televizních pořadů a rovněž her. Uvnitř najdete: •Podrobné profily a základní statistiky každého plavidla, a to včetně údajů o jeho konstrukci, velikosti, maximální rychlosti a úloze v dějinách Hvězdných válek •Užitečného průvodce technikou pro laiky, jenž objasňuje běžné termíny vztahující se k jednotlivým třídám plavidel •Přehled motorových technologií, které pohánějí lodě galaxií Hvězdných válek, a rovněž jedinečných zbraní, jimiž se pyšní •Obrázky všech plavidel a vozidel Objevte úpravy, které Han Solo s Chewbaccou provedli na Millennium Falconu, čímž jej proměnili v jeden z nejrychlejších korábů v galaxii. Odkryjte tajemství imperiálního kráčejícího kolosu AT-AT, pravděpodobně nejimpozantnějšího vojenského vozidla, jaké kdy bylo sestrojeno. Odhalte důvody, proč je nejlepší proplout vodními hlubinami planety Naboo v tříbublinové ponorce bongo. A poznejte jedinečné a smrtonosné vlastnosti koraskipperu, živé stíhačky Yuzzhan Vongů. Skify, nákladní koráby, raketoplány, závodní kluzáky, dělové čluny, písečné transportéry – jestli létají, plachtí, jezdí či uhánějí galaxií Hvězdných válek, pak je hledejte v Novém průvodci vozidly a plavidly!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72731/novy-pruvodce-vozidly-a-plavidly-72731.jpg 4.29
Žánr:
Sci-fi, Encyklopedie

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

Star Wars: The New Essential Guide to Vehicles and Vessels


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Star Wars: Nový průvodce vozidly a plavidly

wullcann38
15. července

I když dávám pouze tři hvězdičky, knihu doporučuji pro SW fandy.
Teda né že já bych nebyl, ale tohle mě v SW baví asi nejmíň...
Za mě:65%

tomalakis
27.06.2016

Ty ilustrace jsou bohužel v detailech nepřesné. To lze u knihy tohoto typu stěží prominout...


AndyTheReader
17.03.2016

Očekával jsem, že dříve čtený průvodce postavami univerza Star Wars mne bude bavit více než techničtěji zaměřený průvodce vozidly a plavidly. Celkem překvapivě tomu bylo přesně naopak. Čtení o neživých stíhačkách, spídrech, křižnících, destruktorech, nákladních vozidlech a všelijakých droidech, mi místy přišlo zajímavější a zábavnější než četba o "skutečných", respektive živých postavách a jejích skutcích. Možná mi prostě jen více vyhovoval mírně odlišný formát tohoto průvodce od druhého zmíněného - poměr mezi obrazovou a textovou částí u každého zde uvedeného vozidla/plavidla je vhodně vyvážen, text je stručnější a dobře se v něm orientuje. Během četby průvodce postavami jsem občas měl pocit informační zahlcenosti o chronologicky seřazených skutcích jednotlivých protagonistů a jejich vzájemných vazbách na další rozličné postavy, místa a události. V tomto ohledu mi průvodce vozidly a plavidly přišel odlehčenější a celkově "lépe stravitelný".

Nový průvodce vozidly a plavily je graficky hezky zpracován - obrazový materiál není pouze doplňkovou záležitostí, ale důležitou součástí celkové četby. Na každé vozidlo/plavidlo připadá celostránkový (A4) barevný obrázek, drobná grafická informační tabulka (miniatura vozidla/plavidla z předního a bočního pohledu, jeho velikost, rychlost, výrobce, příslušnost/majitel apod.) a konečně jeho nebarevný zmenšený model ze dvou různých pohledů (většinou z předního a bočního) upozorňující na některé vybrané komponenty, funkce a vymoženosti daného vozidla/plavidla. Úvodní strany průvodce zasvěcují čtenáře do jednotlivých kategorií vozidel/plavidel, jejich základních součástí, pohonných, útočných i obranných systémů a v neposlední řadě také seznamují s několika desítkami nejznámějších galaktických výrobců. Příjemným bonusem na závěr je popis/strategický rozbor (včetně grafického znázornění) pěti známých bitev z filmů - o Naboo, Geonosis, Yavin, Hoth a Endor.