Ragnarök

Ragnarök
https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82284/ragnarok-82284.jpg 3 12 12

Star Trek - Voyager série

< 3. díl

Kurz hvězdné lodi Voyager kapitánky Kathryn Janewayové vede Kuriyskou hvězdokupou. Před jejím průletem ovšem velmi důrazně varuje Talaxian Neelix, který tvrdí, že v ní zuří doslova nekonečná válka mezi rasami Hachaiů a P'nirů. Náhle se objeví soustředěný tetryonový paprsek, stejný, který je do Delta kvadrantu zanesl, a dává událostem nový směr. A tak se Vyoager na své cestě domů zaplete do dalšího značně nebezpečného dobrodružství, kdy se členové posádky snaží ukončit válku mezi dvěma inteligentními rasami... A osud celé lodi visí doslova na vlásku...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Ragnarok , 1995


více info...

Přidat komentář

hanak_v_exilu
25.04.2022 3 z 5

Tohle bych chtěl vidět jako díl (dvojdíl) seriálu, protože generační bitva obřích flotil musí vypadat opravdu působivě. Kromě toho a zajímavě vymyšlené P'nirské rasy nemá příběh moc co nabídnout. A ještě něco. Chování posádky se mi vůbec nepozdávalo. Přílišnou žoviálnost, výbuchy vzteku a záchvaty vzpurnosti bych omluvil na makistické lodi, ale na Voyageru pod vedením Kathryn Janeway nikdy.

Arjan
15.04.2022 4 z 5

Vcelku zábavná knížka ze světa Star Treku. Nechápu zbytečně nízké hodnocení.


Phoenix16.cz
06.05.2013 3 z 5

Tato kniha je krásná ukázka toho, že když se chce, dá se nic natáhnout do slušných rozměrů. Celá zápletka spočívá v tom, že se Voyager přichomýtne k ohromné bitvě, kde už nikdo neví, proč vlastně válčí, a Janewayová se jim to snaží rozmluvit. I když je kniha poměrně útlá, příběh působil roztaženě, ale to jen proto, že se tam prostě nic zajímavého nedělo. Voyager přiletěl, chvíli pobyl a opět odletěl. Chtělo by to víc fantazie a příběh doplnit o další podzápletky.

Štítky knihy

Star Trek

Autorovy další knížky

Nathan Archer
americká, 1954
2003  73%Predátor: Betonová džungle
1997  76%Vražedná past Marťanů
2007  60%Ragnarök