Ztracené duše

Borgové jsou na pochodu a jen pustina je jejich závojem. Troufalý plán by je mohl navždy zastavit, ale nese sebou riziko, které jeden z kapitánů odmítá přijmout. Pro Jean-Luca Picarda nebyla záchrana budoucnosti nikdy tak důležitá a tak osobní, jako právě nyní. Špatné rozhodnutí jej může stát vše, o co kdy usiloval a čeho se snažil dosáhnout. Pro Williama Rikera se už žádné další možnosti nenabízejí. Hnán vzpomínkami na ty, jež musel opustit, mu zbývá jen obrovské úsilí vyplnit nelehký úkol, nebo zemřít v osamění. Pro Ezri Dax, jejíž zbrklé mládí je vyváženo moudrostí mnoha životů, je volba snadná - není cesty zpět! Jen dopředu, do nejisté budoucnosti. Toto je ta chvíle… Okamžik nevyhnutelného volání osudu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377312/ztracene-duse-fX3-377312.jpg 4.79

Star Trek - Volání osudu 3.

Sci-fi
Vydáno, Brokilon

Lost Souls, 2008

Kniha Ztracené duše

Phoenix16.cz
29.10.2018

Trilogie od začátku mířila vysoko a je super, že si laťku udržela. Od závěrečného dílu se většinou očekává rozuzlení a dokončení rozjetých dějových linií. V tomto příběhu jich bylo dost, takže bylo stále napínavé číst, jak co dopadne. Udály se tu dvě zásadní "informace", obě týkající se Borgů (jejich začátku i konce). Uzavřela se jedna z největších kapitol Star Treku, tak uvidíme, jak bude Federační a okolní vesmír vypadat dál.

b2z
15.09.2018

Konec trilogie je zajímavý a z malé části i předvídatelný, s odkazem na důraz ve vyprávění prvních dvou dílů, i tak neztrácí napětí a do poslední chvíle neodkrývá všechny karty. Seriálové epizody s Borgy jsou pro mne většinou top a First Contact zase vede ve filmech, ale mohu říct, že jsem vcelku rád, že Borgové nejspíše nebudou v dalších knihách, které rozvíjejí příběh po Nemesis. Takže díky autorovi i Brokilonu, že nám připravili velmi příjemný čtenářský zážitek!

hanak_v_exilu
25.07.2018

I když vím, že se Star Trekovské knížky nepočítají do kánonu, stejně si rád představuji, že se jejich příběh odehrává v mezéře mezi epizodami seriálů a nebo díly filmů. Aby tomu tak mohlo být, musí být splněny dvě věci. Za prvé, situace na lodi případně v okolí děje nesmí být výrazně odlišná od oficiální. A za druhé, příběh nesmí realitu nevratně a nebo alespoň zásadně změnit. První dva díly oba předpoklady porušily, ten třetí se mu rovnou vysmál. Autor napsal epické a megalomanské dobrodružství zakončené drtivou pointou, ale pokud by někdy Paramount navázal na ST TNG, tak by mu ho klidně shodil ze stolu v jediné větě. Upřímně, škoda by to nebyla. Někdy totiž platí, že méně je více.

NightGepard
17.07.2018

Odkud se vzali Borgové? Tak na to dostane odpověď v této knize. Následuje malý spoiler. Teď už dává smysl, proč v předchozích dvou dílech se tak autor zaobírá novou, technologicky vyspělou rasou. Knížka se mi líbila.

jiri8548
08.06.2018

Tak a je to tady! Závěr skvělé trilogie z dílny Brokilonu... A tím skvělé myslím opravdu skvělé. Uzavření příběhu je úžasné, jen jsem trošku zklamán že nebyla využita loď Voyager s jejím kapitánem, ale nevadí. I tak to byla jízda která je naprostá nutnost pro každého fanouška ST a i fanouška sci-fi. Hodnocení série 4.5/5 poslední díl knihy 5/5. A už jen přání, aby Brokilon dále vydával tak úžasné knihy ze světa ST.

Kniha Ztracené duše je v

Právě čtených2x