Pouzí smrtelníci

Pouzí smrtelníci https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376356/bmid_pouzi-smrtelnici-ZRH-376356.jpg 5 21 5

Star Trek - Volání osudu série

Na Zemi: Prezidentka Spojené federace planet Nanietta Bacco svolává spojence i nevraživé nepřátele, aby se všichni sjednotili proti bezprostřední borgské hrozbě. V hlubokém vesmíru: Kapitáni Jean-Luc Picard a Ezri Dax společně zkoumají nevypočitatelné subprostorové tunely a snaží se odříznout volnou cestu Společenstva do kvadrantů Alfa a Beta. William Riker a posádka Titanu navázali kontakt se samotářskými Caeliary - přeživšími mezihvězdné katastrofy, která před dvěma stoletími napáchala ve strukturách subprostoru nezměrné škody. Vrcholně pokročilí Caeliaré už nejsou ochotni dopustit další narušení jejich dobrovolného ústraní, a malé, bezvýznamné životy pouhých smrtelníků již nebudou stát v cestě Velkému dílu.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Brokilon

Mere Mortals , 2008

Turlogh
07.03.2021 4 z 5

Druhý díl je o fous čtivější a zábavnější než díl první. Více akce s Borgy a i když jsou tu stále oddělené linie vyprávění i času, kloubí se to více dohromady a zřejmě se v budoucnu linie spojí, na což se už těším... Howgh

b2z
15.09.2018 5 z 5

Vše na svém místě. Druhý díl je odraz pro ukončení trilogie. A funguje velmi dobře. Je tu pár zkratek, které úplně nesedí do celku, ale z celku tolik nevyčnívají. Příjemné čtení.

Phoenix16.cz
01.08.2018 4 z 5

Ve dvojce pokračují všechny rozjeté linie z jedničky, ale kvalita se poměrně změnila. Zatímco v prvním díle byla nejzajímavější Columbie, zde zklamala. Hned na začátku bylo řečeno, jak to dopadlo, ale přesto se autor věnoval podrobnému vysvětlení minulosti, což bylo ve výsledku nošení dříví do lesa, protože se to dalo domyslet, a tím pádem stačilo popis událostí zkrátit minimálně na polovinu. Vzniklý prostor by se poté dal využít na Aventine nebo Enterprise, kde jsme se tentokrát zdržovali opravdu sporadicky. Tunely až na výjimku prozkoumali stylem "byli jsme tam a nic zajímavého jsme nenašli". A závěrečná bitva byla jen proto, aby tam byla. Další věc, kterou si autor mohl odpustit a věnovat úsilí jinam.

NightGepard
02.07.2018 4 z 5

To co jednomu vadí, druhému se líbí. Takže můžu říci, že v případě dějové linky kolem Caeliarů a osudů posádky Columbie jsem se bavil. Konečně "neblbneme jen na lodičkách". Jsem zvědav, jak dopadne Federace. Zatím to vypadá, že všechno půjde do kopru a bude od Star Treku už klid :-D

hanak_v_exilu
23.06.2018 3 z 5

To co jsem vyčítal prvnímu dílu, je v tom druhém ještě výraznější. Linie se zbývající posádkou z Columbie je znovu slabina. Je nezajímavá, nudná, brzdí napětí a vývoj událostí. Subjektivně zabírá tři čtvrtiny knihy. Těžko říct kolik skutečně, protože mám pocit, že jsem se k Enterprise, Aventine a Titanu dostal vždy jen na krátkou návštěvu, než jsem se musel vrátit k rozvleklému a nikam nevedoucímu martyriu v novém Erigolu. Naopak průzkum Auzorové mlhoviny je nápaditě vymyšlený, atmosférický a nabitý zajímavými událostmi. Zážitky posádky Titanu jsou trochu slabší. Očividně platí, že vše co se točí okolo Caeliarů, je bída.

Star Trek

David Alan Mack