Epidemie IDIC

Volné pokračování románu Vraždy ve Vulkánské akademii. I.D.I.C. – Infinite Deversity in Infinite Combination neboli Nekonečná rozmanitost v nekonečných kombinacích. Pro Vulkance je to víc než prosté krédo, je to základní kámen jejich filozofie. Na vulkanské vědecké kolonii Nisus je toto krédo o toleranci podrobováno nejkrutějšímu testu. Protože zde, na planetě, kde žijí a pracují Vulkanci, Pozemšťané, Klingoni a nespočet dalších ras bok po boku, propukla smrtící epidemie. Jedná se o mor, jehož původ je jakýmsi způsobem zakotven v samotném konceptu I.D.I.C. Mor, který ohrožuje platnost tisíce let starého filozofického konceptu a hrozí, že ho nahradí ještě mnohem starším: mezihvězdnou válkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41436/epidemie-idic-41436.jpg 3.417

Star Trek

Romány, Sci-fi
Vydáno · Netopejr

The IDIC Epidemic · 1988

Kniha Epidemie IDIC

moničina

Tento príbeh sa ani zďaleka nepriblížil skvelým Vraždám ve Vulkánske akadémii. Nebavilo ma to.

Phoenix16.cz
07.01.2013

Vraždy ve Vulkánské akademii mě velice bavily, a proto jsem se přirozeně těšila na jejich volné pokračování. Bohužel, to už mě tolik nenadchlo. Enterprise na nějakou dobu uvízne u jedné planety, kde vypukla neznámá choroba, na kterou není lék. Posádka se tu setká se starými známými z akademie i s novými postavami a všichni společně se prokousávají nastalou situací a přirozeně hledají lék. A to je k ději v podstatě všechno, což ho nedělá moc zajímavým. Tím pádem je příběh rozvleklý a nezachraňují to ani dějové linky s elektrárnou, které jsou tu v podstatě zbytečné, protože s hledáním léku nemají nic společného. Občasná diskuze o IDIC byla zajímavým proniknutím do více filozofických sfér, ale v konečném důsledku působila nedotaženě, protože ve chvíli, kdy je lék na světě, IDIC náhle není problém. Podtrženo, sečteno, příběh je v podstatě předem nalajnovaný a nemá moc možností, jak čtenáře překvapit. A to neuvěřitelné množství překlepů v české verzi tomu taky moc nepřidá.

Kefidlo
30.11.2012

proste jedna trekovska epizoda u ktere jsem si do konce nedokazal zapametovat jmena zakladnich postav :)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Star Trek

Jean Lorrah