Stan u liščí díry

Stan u liščí díry https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154919/stan-u-lisci-diry-154919.jpg 4 2 2

Turlogh
26.08.2018 4 z 5

Tak jsem pro sebe objevil asi dalšího pana spisovatele. Tato kniha obsahuje velice milé a příjemné vyprávění o lese, zvířatech a přírodě celkově. Tři kamarádi Ondra, František a Cyrilek se rozhodnou tráviti své prázdniny tábořením v lesích v horách. Nejsou to ale bohužel skauti (viz. komentář dole), nýbrž mají blíže spíše ke trampům. (Ondru, toho nejstaršího jmenují šerifem. ) Tatík Ondrův je pošle za svým kamarádem z Velké války, hajným. Ten jim ukáže v lesích pěkné tábořiště u kterého je i obydlená díra v zemi. Bydlí tam jezevec, ke kterému se proti jeho vůli nastěhuje do velkého doupěte liška. Jedná se o mazanou lišku Mindu, kdysi jako lišče odchycenou lidmi a chovanou nějakou dobu v zajetí. (Než vzala roha.) Dějem knihy se prolíná několik vyprávění o této lišce, o zbojnících z dávných časů, ve kterých se pan spisovatel Spáčil ukazuje jako dobrý vypravěč. Atmosféra knihy je chytlavá, kniha je velmi čtivá, proto lze čtenářům jen a jen doporučit. A to nejen dětem, ale klidně i starším milovníkům přírody. A jak to dopadne s liškou? A vůbec, jak skončí táboření tří kamarádů? Přiznám se, že i samotný závěr příběhu mi docela učaroval. A jestli ho chcete znát i vy, musíte si tuhle sympatickou knížečku přečíst sami. Zdar.

farinka
19.03.2013 4 z 5

Moc pěkné vyprávění o třech skautících a chytré lišce.

Kniha Stan u liščí díry je v