Pod cimburskou hradní věží

Dobrodružný příběh tří chlapců, kteří se vydali na zříceninu hradu Cimburku v chřibských lesích za pokladem. V hradním sklepení, kde nalezli kostru zazděného člověka a několik dukátů, byli náhodou uvězněni. Několikdníbylotuhouzkouškou jejich odvahy a kázně, ve které chlapci dobře obstáli a dokázali se sami osvobodit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27372/pod-cimburskou-hradni-vezi-27372.jpg 4.54
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Krajské nakladatelství (Gottwaldov)

Turlogh
07.11.2018

Volné pokračování knihy téhož autora Stan u liščí díry. Opět v hlavních rolích tři chlapci kamarádi, z nichž nejstarší končí docházku na základní škole a má jít na střední hospodářskou školu z rozhodnutí rodičů, on sám se však chce stát lesníkem po vzoru starého hajného, přítele chlapců a od toho se potom dále rozvíjí děj příběhu knihy a další dobrodružství našich tří hrdinů, tentokráte na výletě na zříceninu hradu Cimburka. Děj knihy je opět plynulý a čtivý, autor J. Spáčil je v plné formě, ač se mi zdá, že rozjezd příběhu je poněkud pozvolnější a výše uvedená kniha s prvním dobrodružstvím hochů je o stupeň povedenější. Proto taky dávám jen čtyři hvězdy, nicméně mladým čtenářům doporučuji.

Betyna9
28.04.2018

Krásná knížka o dobrodružství chlapců. Má to vše, co má mít knížka pro kluky, pravé přátelství, děsivou příhodu, dobrodružství i ponaučení s "happy endem". Zastaralý jazyk tomu dodává na romantice.