Srdíčko

Srdíčko https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33237/bmid_srdicko-QpS-33237.jpg 4 113 27

Když Charley spatří idylický mlýn s přístavbami kolem, jezero a vířící vodní proud v náhonu, má zvláštní pocit; nemůže se ubránit silnému dojmu, že to všechno zná, že už tady někde byla. A přitom ví, že to není pravda. Charley a její manžel Tom se do Elmwood Mill nastěhují a ji od té doby nepřestávají pronásledovat neblahé vzpomínky z jakéhosi předchozího života. Přestože se oba manželé pokoušejí všemu čelit rozumovým vysvětlováním, počáteční nejasné vjemy se mění v jistotu, když vzpomínky jsou stále přesvědčivější a zlověstnější. Na pomoc má přijít hypnóza, ale každé sezení končí představou zmaru a děsu. Je tu cosi skrytého, k čemu hypnotizér nemůže proniknout. Minulost pohřbila něco, co nyní procitá. Zkoumáním zašlých dějů Charley neprozřetelně otevřela Pandořinu skříňku zlých sil. Příkrov už zavřít nelze. Hrůza je rozpoutána.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Naše vojsko

Sweet Heart , 1990

Peršanka
09.07.2016 5 z 5

Dokonalá věc na léto/do postele/k mírné viróze. Trochu červená knihovna, trochu horor, něco erotiky. A koho by nelákalo aspoň v duchu zařizovat tajemný venkovský dům jako hrdinka příběhu... To vše vkusně namíchané, takže plný počet, studente, potěšil jste mě :)

Gupi
08.05.2015 4 z 5

Začátek mě nudil a říkala jsem si, že jsem holt rozmazlená Kingem. Asi od prostředka to začalo nabírat grády. Vůbec se mi nechtělo přerušovat četbu, jak to bylo napínavé. Pořád jsem na to myslela, jak to asi dopadne. Konec nebyl špatný. Dobrá kniha.

ZPavlí
12.08.2014

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a velmi se mi líbila. Doporučuji :-)

Lady Dracula
29.07.2014 5 z 5

Mé první setkání s Jamesem dopadlo na výbornou. Hutná atmosféra, perfektní gradace příběhu.

Ačkoli jsem tak od půlky tušila některé věci a spousta jich byla předvídatelná, kupodivu mi to nijak nevadilo. Spíše jsem čekala, jak se s tím autor popere a musím říct, že mne mile překvapil.
Ono napsat horůrek, který by se zabýval myšlenkou převtělování, minulých životů a starých rozviklaných domů, jež v nás za temných nocí budí hrůzu sami o sobě, není snadné a chce to odvahu, kterou James měl \ má.
Zároveň je to kniha vhodná i pro něžné pohlaví, které, stejně jako já, dávají podobným knihám přednost před infantilní červenou knihovnou (nic proti Vám, dámy:)).

Jednoznačně doporučuji :)

Luckynecka
22.09.2013

Naprosto souhlasím s "kuti", nejlepší Jamesova knížka! ;-)

Nela2
30.11.2012 3 z 5

Minulé životy... záhada... napětí... chvílemi i trochu drsnější počteníčko...

kuti
14.06.2012 5 z 5

Moje nejoblíbenější Jamesova kniha. Už začátek člověka chytne (Br..) a už se jen veze. Napínavé, zajímavé...nečekané zvraty a fakt hóóódně šokující rozuzlení. A tím, že je hlavní hrdinkou žena a zápletka odpovídá ženským citům, tak je na rozdíl od jiných hororových příběhů vhodný i pro ženské čtenářky. Holky, doporučuju!!!!!