Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413598/bmid_spolubydlici-sQE-413598.jpg 4 1287 370

Muž a žena sdílejí postel - přitom se nikdy nepotkali Tiffy Moorová potřebuje levné bydlení, a to rychle. Leon Twomey žije v bytě s jednou postelí, má noční směny a potřebuje peníze. Jejich přátelé si myslí, že jsou šílení, ale jde přece o dokonalé řešení: Leon přes den přebývá v bytě, zatímco Tiffy je v práci, a ona tam zase tráví čas večer a v noci. Nepotkávají se, přesto spolu začnou navazovat vztah prostřednictvím vzkazů na lístečcích, které si v bytě nechávají. Brzy se ale ukáže, že jejich uspořádání nebude tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Flatshare , 2019

knihovniceS
17.07.2021 3 z 5

Spolubydlící
Dočetla jsem zajímavě napsaný příběh. Nejdřív mě rozčiloval způsob podání, je z poloviny psán formou scénáře, ale během četby jsem si zvykala. Námět je nezvyklý a povedený. Příběh se neobejde bez barevných cedulek a tužky. Neumím si představit takto s někým sdílet byt a hlavně část postele ... Je zajímavé a překvapivé kolik toho hlavní postavy spojí. Nechybí zábava, napětí i romantika.
Určitě doporučuji přečíst, i když dávám jen 3 hvězdy za pomalý rozjezd a formu „scénáře“.

Pumpkin
16.07.2021 4 z 5

Musím říct, že na to že románky mně moc neberou a nevyhledávám je, tahle kniha mně příjemně překvapila. Příběh je originální, zábavný a čte se velmi dobře. Taková příjemná oddechovka.

Ticiana
15.06.2021 5 z 5

Moc hezka oddechovka, mne se to libilo, nemohla jsem se odtrhnout. Libil se mi ten napad a taky zpracovani. Mne bavila cela kniha, Tiffy a Leona jsem si moc oblibila, zato Justin? No to teda bylo neco. Za romantickym pribehem skryta myslenka emocionalniho tyrani. Proste skvela kniha.

havrad
01.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Původně jsem chtěla dát 3*, děj je předvídatelný, spousta klišé, někde mohla autorka ubrat, jinde zase přidat...
Změnila jsem názor, hlavně díky dějové lince, která ze začátku vypadala, že z ní nic moc nebude, ale v druhé polovině knihy se celkem slušně rozjela. Justin a jeho příšerně toxické chování mi chvílemi zvedalo tep. Oceňuji zejména přístup autorky, která touto formou dala najevo, že žít v toxickém vztahu není úplně v pořádku a že manipulativní chování může být nebezpečné, i když si toho oběť nemusí vůbec všimnout.
Za to přihazuji * navíc.

koki.veru
22.05.2021 5 z 5

Velice povedená knížka. Nedovedu si představit, že bych takto s někým sdílela byt. Ale super námět na knížku a moc pěkně napsané.

Lenny33
10.05.2021 4 z 5

Autorka rozhodně přišla s originálním námětem, zajímavou (čtěte ztřeštěnou) hlavní hrdinkou a minimálně první polovině knihy nechyběla jiskra a spád. Celý příběh byl také velmi čtivý. Ke konci mi ale přišlo, že autorka vše zbytečně překombinovala a celý požitek z knihy mi tím zkazila. Také se autorka zabývala často nesmyslnými detaily, místo aby rozepsala jiné podstatné věci v knize.
Nemluvě o tom, že do originálního děje naprosto zbytečně vložila plno klišé (nemocná malá holčička, která rozdává moudra, jak kdyby jí bylo alespoň 50 let; starý gay, který háčkuje a hledá svojí lásku z války nebo nejlepší kamarádi, kteří se do sebe zamilují.... tohle vše už čtenář četl v dalších minimálně 5 knihách.... a upřímně, bylo něco z toho pro děj tak podstatné, že to v knize prostě muselo být? Nemyslím si...).
Shrnuto... námět originální, ale provedení pokulhává. 3,5*

Megina7
04.05.2021 4 z 5

Nakonec skvělá oddechovka. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale skvělý nápad a byla jsem mile překvapená. Bavila mě a zamilovala jsem si hlavní hrdinku...

neubam02
04.05.2021 4 z 5

Za mě super nápad a povedená kniha. Ve finále mě drobet mrzelo, že autorka mohla více rozvést příběhy vedlejších postav. Kniha měla mnohem větší potenciáíl - klidně mohlo vyjít více dílů, jako série. I přesto je to super kniha. Tuto knihu opravdu nešlo přestat číst.

Doubravka1975
04.05.2021 5 z 5

Skvělý, originální nápad o sdílení jedné postele. Moc pěkný, vtipný, romantický příběh

Kamčučák
03.05.2021 4 z 5

Tak touhle knihou jsem byla velmi mile překvapená. Ačkoliv jsem milovník detektivek, tak na oddech jsem sáhla po této knize. Neočekávala jsem, že mě bude bavit, ale bavila mě. A to moc! Pěkně přečteno za 3 dny. Střelená Tiffy a samotář Leon byli velmi sympatičtí. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi romantiky s humorem.

katkaq
20.04.2021 3 z 5

Věřím, že tento koncept není pro každého. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, a když jsem ji dokončila, nebyla jsme nijak nadšená. Uplynul týden a už jsem na knížku pohlížela jinak. Byla to příjemná oddechovka s tématikou násilí ve vztahu v pozadí. Ty lístečkové vzkazy mi přišly roztomilé. Oblíbila jsem si Leonova bratra, takže doufám, že se také dočká svého příběhu.

Áža707
19.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Očekávala jsem příjemnou oddechovku u které se zasměju a přesně to jsem dostala. Jenže kniha nebyla jen vtipná, ale měla pro mě dost kvalitní bonus, který posunul obyčejnou romantiku do úplně jiné úrovně.

Seznamujeme se zde s Tiffy a jejími přáteli Grety, Mouem a Rachel a na druhé straně Leon s Kay. Tiffy je taková trochu střela a nevšední a svým způsobem je dost svá, ale její bývalý ji zlomil a dostal na psychické dno. Potřebuje utéct od něj, své minulosti a hlavně z jeho bytu.
Leon je naopak přesný opak Tiffy, je obětavý a své vlastní štěstí dává trochu do pozadí před problémem bratra. Všechny tyto postavy kromě Kay jsem si oblíbila a každá byla svým způsobem specifická. Pokud se chcete zeptat na postavu, co mě doopravdy štvala (slušně řečeno), tak to byl Justin a Martin.

Tyto dva společně budou sdílet byt, ale nebudou se potkávat - Leon je zde přes den a Tiffy přes noc. Co by se mohlo pokazit? Ti dva se doopravdy delší dobu nepotkaji a komunikují spolu přes papírky, který si lepí kamkoliv! A já se u toho velmi pobavila, užívala jsem si jejich konverzaci a obě dvě postavy a jejich postup životem.

Teď přichází ta přidána hodnota. Na jednu stranu sledujeme postup vývoje přátelství mezi lidmi, kteří se X měsíců neviděli, ale na druhou se každý sám vypořádává se svými "démony".

Leonuv bratr je odsouzen za ozbrojenou loupež, kterou nespáchal a právník chce prachy a případ se nesnaží dovézt k nějakému konci. Až vlastně díky Tiffy a jedné velké náhodě se dají věci do pohybu.

Tiffy, která si vyplakala oči do polštáře a postupně se dostává z nepovedeného vztahu, tak začíná mít postupně závažnější problémy se svým ex, který jí sleduje na nemožných místech a přestává se mu líbit, že nad Tiffy ztrácí kontrolu.

Celá kniha je za mě naprosto skvělá, úžasně se četla a já jsem se hodně zasmála. Takže pokud chcete odpočinkovou knihu, která má přidanou hodnotou, tak jděte do toho ️

⭐ 4/5

burei
07.04.2021 4 z 5

Taková oddechovka...

Fallon443
30.03.2021 1 z 5

Moc často nepíšu negativní recenze, ale u této knihy jsem musela udělat výjimku. Hodně jsem se na knihu těšila a podle hodnocení to vypadalo, že to bude fajn oddechovka...ale jaksi bylo pro mě těžké se začíst a po přečtení jsem měla čtecí krizi. Hodně mě zklamala a čekala jsem od ní víc. Pak jsem se vůbec nemohla donutit do čtení jiných knih. A navíc kniha mi přišla zbytečně moc dlouhá a nudná. A i když jsem se snažila, hlavní postavy mi nepřirostly k srdci. Takže nedoporučuji...

andrea7191
29.03.2021 2 z 5

Do knihy jsem šla s tím, že si dám nějaké odpočinkové čtení, ale po polovině knihy jsem jí odložila na neurčito, protože m neseděl styl vyprávění, ani příběh samotný. Protože to sklouzávalo k červené knihovně (aspoň na můj vkus), tak uvidím, jestli někdy dočtu.

Ira13
26.03.2021 5 z 5

Na začátku jsem si říkala, to bude blbina. Pak mě to chytlo. Nejen oddychovka... mělo to děj, humor , lásku, psychologii, trochu i napětí. Pěkně propracované.

AndulinaU
19.03.2021 5 z 5

Prostě milá knížka, když potřebujete nemyslet na starosti, problémy a jen si odpočinout u čtení. Může se to zdát jako tuctová červená knihovna, ale knížka je pěkně napsaná, kromě Justina jsou tam samé milé postavy a knížka prostě pohladí po duši. Myslím, že občas každá žena potřebuje jednou za čas vzít podobnou knížku do ruky a tahle je na odreagování jako dělaná.

Sarkak94
18.03.2021 3 z 5

Spolubydlící - Beth O´leary

Ale jo nakonec mě to bavilo a dost jsem se nasmála. Je to fajn oddechovka. I když je začátek takový nezáživný, jsem ráda, že jsem knihu nakonec neodložila. Je to milé, vtipné, romantické a zároveň je to i trošku dramatické. Tiffy je správně praštěná a její styl musí být skvělý:D Leona jsem si taky oblíbila, i když není žádný alfa samec tak i přesto je fakt sympaťák. Nápad se sdílením postele, kdy se ani jeden nesmí potkat je skvělý, chvíli jsem si myslela, že se snad vůbec nepotkají. Setkání, které nakonec proběhlo, jsem přesně takové čekala:D Komunikace pomocí lístečků (vzkazů) mě moc bavila. Taky mě moc baví vedlejší postavy hlavně Rachel a Richie, ti jsou skvělí:D Fajn zpestření bylo když se tam objevil Tiffyn ex.

Žirka
10.03.2021 2 z 5

Na mě příliš pohádkové. A zbytečně dlouhé.

Yunnan
07.03.2021 5 z 5

Ach drahá Beth, děkuji ti za tvou úžasnou knihu, která přišla přesně v době, kdy jsem ji tak moc potřeboval...

milostné romány romantika psychická traumata zfilmováno – TV seriál spolubydlící

Beth O’Leary
britská, 1992