Spolubydlící

Spolubydlící https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167590/bmid_spolubydlici-Evu-167590.jpg 3 295 91

Že někdo vypadá jako šedá myška, ještě neznamená, že nám neudělá ze života peklo. Hledání nového spolubydlícího je pokaždé krok do neznáma. Jenomže Allie Jonesová nemá jinou možnost. Vyhodila z bytu bývalého přítele Sama, protože jí byl nevěrný, a teď potřebuje, aby se s ní někdo podělil o nájem. Hedra Carlsonová jí připadá jako sázka na jistotu. Stydlivá šedá myška určitě nebude pouštět hlasitou muziku a nechávat na podlaze špinavé ponožky. A přece je na Hedře cosi divného. Nepokrytě Alii závidí, jak vypadá a jaký vede život. A pak začnou ty obscénní telefonáty – Allie netuší, kdo jí volá, ale on zná její jméno. Potom se jí ztratí kreditní karty. A nakonec ke svému zděšení zjistí, že Hedřin šatník má naprosto stejný obsah jako ten její. Allie o tom nemá ani tušení, ale její unylá spolubydlící se s ní zdaleka nedělí jen o nájem. Krvavá noční můra právě začíná...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Single White Female , 1992

1v8na
01.07.2015 1 z 5

Po přečtení obsahu jsem si od knihy slibovala napětí a dobrodružství hned od první strany. Nicméně přečetla jsem těch strany prvních padesát a pořád nic. Jaksi mě to zklamalo.

studentice
14.06.2015 3 z 5

Ze začátku mi dělalo problémy se do knížky začíst, ale pak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příběh uvěřitelný a od autora si ráda ještě něco dalšího přečtu.

petka-2007
05.05.2015 4 z 5

Za mne spokojenost, doporučuji.

muchomurka
05.05.2015 3 z 5

Hóóódně zajímavý nápad, který mě nadchnul a na knížku jsem se těšila. Ale zpracování mě zklamalo. Nedokázala jsem se do Allie vžít, příběh byl plytký, nijaký. Scény, které mohly stát za to, byly vyčpělé, odosobněné nebo příliš stručné. Chyběla tomu "šťáva", náboj tajemna a napětí. Škoda.

Matouskova
18.03.2015

Napínavá kniha s nečekanými zvraty a velmi čtivá :)

Janamarie
13.02.2015 4 z 5

Skvělá a napínavá až do konce...

Janamarie
12.02.2015 4 z 5

Zatím ji čtu, líbí se mi, nemohu se dočkat další kapitoly. Doporučuji, skvěle napsaná!

Thamilka
01.12.2014

Napínavá kniha, mně se líbila... byla i zfilmovaná, ale to už trochu přehnali... kniha byla lepší, ne tak drastická :-D

michalka S.
20.09.2014 3 z 5

Mě se kniha libila , ale je pravda ze jsem od ni ocekavala více .

Terezk-a
29.08.2014 3 z 5

Knihu bych popsala jako neurazí, nenadchne.
Kniha má krásný obal, od kterého čtenář čeká skvělý příběh, ale opak je pravdou.

Yana-66
01.08.2014 3 z 5

Nadšená z této knížky teda nejsem, ale nebylo to taky nejhorší. Tři hvězdičky za dobrý konec..

Ramondia1
09.07.2014 4 z 5

Příběh není špatný, ale některé momenty byly chtěly trochu více rozvinout, například bych očekávala, že motiv řádění pomatené Hedry tam bude trochu více rozebrán.

Patapuf
17.06.2014 3 z 5

Příběh nebyl špatný, ale pořád sem u čtení měl pocit, že už sem něco podobného četl.....

Luxiee Axony
10.06.2014 3 z 5

Od knihy jsem očekávala úplně něco jiného - ať už podle přebalu nebo podle popisu na něm. Nebyl to vyloženě špatný příběh, ale není to nic světoborného.

Adriassa
09.06.2014 4 z 5

Téma lehce ohrané a děj předvídatelný. Přesto jsem knihu přečetla během dne. Doporučuji jako lehce napínavou a nenáročnou oddechovku....Pokud čekáte nějakou bombu, budete asi trochu zklamaní.

Lilith1
24.05.2014 3 z 5

Celkem jí nemám co vytknout, jediné co mi přišlo hodně ošizené je Grahamova smrt. Prostě je o ní jen zmínka ačkoliv by se s ní dalo pracovat mnohem lépe. Vůbec mi přišlo, že autor naťukl zajímavá témata, tím čtenáře navnadil a pak od nich z neznámých důvodů naprosto upustil. Takže téma dobré, zpracování pokulhává.

haWranka
29.04.2014 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Je to taková ta knížka, kterou přečtete během tří delších večerů, jste trochu napnutí a po měsíci nevíte, že jste něco takového četli.

Lucka.79
16.02.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, možná protože byla první, kterou jsem od totoho autora četla a nevěděla jsem, co čekat. Od začátku je jasné, jakým směrem se bude vše ubírat, ale i tak jsem byla párkrát překvapená .... konec mohl být možná trošku víc propracovanější, ale to už by to nebyla taková jednohubka na jedno odpoledne nebo večer.

Evik30
27.01.2014 3 z 5

Perfektní námět - horší zpracování. Tuhle knihu jsem přelouskala za 2 dny. Od Lutze jsem čekala víc, ale jinak to nebylo zas až tak špatné. Možná tomu chybělo jen víc napětí a "zamotanosti". Od začátku víte jak to asi pravděpodobně dopadne. I když tato kniha neměla moc Lutzovosti už se těším na jeho další knihy.

NatalieHaltuf
26.01.2014 3 z 5

Taková oddechovka na dva večery. Bylo úplně jasné jak to dopadne. Za mě 3 hvězdičky.

New York zfilmováno thrillery psychologické thrillery spolubydlící

John Lutz
americká, 1939 - 2021