Tajomstvo havraních krídel

Tajomstvo havraních krídel https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511589/bmid_tajomstvo-havranich-kridel-0XT-511589.jpg 5 7 4

Spoločenstvo série

< 3. díl

Maëlle Bissettová je iná. Dvadsaťročná dievčina sa vymyká všetkým normám. Sužuje ju množstvo nevysvetliteľných zdravotných problémov, jej pamäť siaha sotva pár rokov späť, a okrem svojej adoptívnej rodiny nemá nikoho. Keď jej do života vstúpi záhadný mladík, svet sa jej obráti naruby. Maëlle cíti, že niečo nie je v poriadku. Opäť sa začínajú vynárať otázky, na ktoré predtým odmietala hľadať odpovede. Láska jej však dodáva odvahu pátrať po informáciách, no mnohé z nich nie sú práve také, aké by čakala. Pomaly, ale isto do seba zapadajú dieliky skladačky a tajomné proroctvo napísane pred stovkami rokov sa začína napĺňať. Podarí sa Maëlle prísť celej veci na kĺb včas? Odhalí svoju rolu v Spoločenstve? A zistí, prečo sa každé ráno zobúdza s havraním pierkom pod hlavou? Ručičky na hodinách života sa neúprosne posúvajú vpred a Maëlle má len vymedzený čas na odhalenie pravdy. Voľné pokračovanie úspešnej fantasy série Spoločenstvo – Zrod vlčej bojovníčky a Spoločenstvo II. – Zrod vlčieho impéria je o láske, viere, odvahe a prijatí zodpovednosti. A hoci môže osud Maëlle, jej rodiny, členov Spoločenstiev a celého ľudstva vyzerať nezvratne, možno ešte nie je všetko stratené.... celý text

Přidat komentář

majdamaro
15.12.2023 5 z 5

Spoločenstvo možná není úplně originální svět, ale rozhodně je originálně napsaný. Miluju to propojení lidského a fantasy světa, to, jak spolu členové těchto dvou světů interagují a odhalují si chod toho jejich. V tomto díle se navíc hodně točíme kolem otázky smrti a Říše Mrtvých a musím říct, že vnímáním těchto věcí se mi autorka neuvěřitelně trefila do vkusu a vlastních názorů.
V knížce mimo jiné narazíte určitě i na nějaká ta klišé, co ale musím vyzdvihnout, to je způsob, jakým je autorka podává, protože tím z nich podle mě nádherně vybruslila.
Asi jediné, co mě při čtení malinko rušilo (ale rozhodně to autorce nevyčítám), byla podobnost, kterou jsem cítila mezi Necnomem a Temným z Neviditelného života Addie LaRue. Netuším, jestli autorka tuhle knížku četla a opravdu se v ní inspirovala, nebo to je jen náhoda, ale v některých pasážích mi tyto dvě postavy opravdu připadaly neuvěřitelně podobné.
Tento drobný detail ale určitě nemění nic na tom, že vám Spoločenstvo – Tajomstvo havraních krídel (stejně jako celou sérii) s čistým srdcem moc moc doporučuji a rozhodně si myslím, že by si zasloužila více pozornosti.

PrincaListicka
04.09.2023 5 z 5

Na návrat do světa Spoločenstva jsem se neskutečně těšila, protože jsem absolutně propadla světu a atmosféře příběhu, který autorka vytvořila. V předchozích příbězích hráli prim vlci, nyní se dostává prostoru společenství havranů, o kterém nám autorka v předchozích dvou knihách příliš neprozradila. Havrany zbožňuji stejně tak moc, jako vlky, takže jsem si tuto změnu opravdu užila.

Ačkoliv se jedná o třetí díl série, na předchozí dva navazuje pouze volně. Děj se odehrává poměrně dlouho po událostech, ve kterých hrála hlavní roli vlčice Raine a její smečka. Navíc se tentokrát neocitáme v Americe, nýbrž ve Francii. Avšak fanoušci předchozích knih rozhodně nebudou zklamaní, protože tu na nás pár starých známých čeká.

Tentokrát se nám dostává příběhu z pohledu dívky, která nemá o existenci lidí se schopností měnit se ve zvířata ani potuchy, proto společně s ní vše postupně objevujeme, skutečně se tedy nemusíte bát, že nepochopíte, co se v knížce děje.

Maëlle je úžasná, velice sympatická mladá žena, která si toho hodně prožila. Zažila ztrátu, smutek, bezmoc i bolest. Přesto se svým osudem dokáže bojovat a své nejbližší zahrnovat láskou. I díky tomu mezi ní a Michaelem vznikne krásné pouto a můžeme být svědky zrodu jejich lásky. Oba jsem si velmi oblíbila, stejně jako všechny ostatní postavy. Nenapadá mě žádná, která by mi vysloveně vadila.

Stejně tak bych rozhodně ráda vyzdvihla fakt, že autorka opět do příběhu hodně zapracovala zvířata a lásku k nim, což jako milovnice všeho živého velice oceňuji.

Nesmírně se mi líbil i fakt, že hlavní zápletka se vydává úplně jiným, takřka neučebnicovým směrem, boří konvence. Pokud už tedy máte plné zuby hrdinek, které mávnutím kouzelného proutku zachrání celý svět a bez mrknutí oka dokáží obětovat cokoliv, pak je tahle knížka pro vás jako dělaná.

Ačkoliv jsem myslela, že třetím dílem série skončí úplně, zjistila jsem, že Laura plánuje ještě čtvrtý, poslední díl. Důležité ovšem je, aby se tento třetí dostal k co nejvíce čtenářům. Jedině tak se budeme moci dozvědět, jak to s celým Spoločenstvem dopadne. Určitě tedy dejte této sérii šanci. Nezklame vás. Věřte mi.


NeoMatrick
22.06.2023 5 z 5

Prečítal som všetky tri knihy tejto série. Už prvá ma totálne nadchla. Druhý diel za ňou v nicom nezaostával a táto kniha len potvrdila talent autorky. Je plná záhad, tajomstiev a celkovo prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva je originálne. Aj postavy sú skvele stvárnené, uveritelné a majú reálne, charaktery. Príbeh je plný záhad a hlavná zápletka chytí človeka hneď v prvej kapitole a pretiahne ho knihou na jediný nádych. Maëlle Bissettová si ma naozaj získala. Tajomné 20 ročné dievča, s netradičným výzorom, záhadnými schopnosťami, ktoré ju vytláčajú zo spoločnosti, navyše neskutočne tpiaca obrovskými bolesťami, zomierajúca a navyše s amnéziou!!! Krehká, zraniteľná, citlivá, bezradná a zúfalá..... Napriek tomu všetkému však obetavá, milujúca, šťastná, odvážna a plná optimizmu hľadá svoju minulosť, bojuje o svoju budúcnosť a za cenu vlastnej obete sa snaží zachrániť svet. Raine, z predchadzajucich dielov som si veľmi oblubil, Maëlle som si doslova zamiloval!!! Fantasy prvky a bytosti opísané v knihe sú naprosto originálne a dokonalé. Kniha je tak pretkaná zahadami a tajomstvami spojenými s Maëlle a Havranmi, že čitateľ musí bezpodmienečne okamžite zistiť, čo je na nasledujúcej strane! Kniha sa proste nedá odložiť nedočítanä!!! V tom je spôsob, akým je kniha napísaná (platí pre celú sériu!!!) doslova fenomenálny. Záver knihy je šokujúci, prekvapivý a nečakaný. Odhalí ale všetky tajomstvá, vyrieši všetky záhady a dokonale uspokojí napätého čitateľa. Lauru Ensi považujem za jednu z najlepších autoriek súčastnosti! Ja sa už neviem dočkať pokračovania... alebo čohokoľvek, čo táto autorka napíše.
Túto knihu a vlastne celú sériu odporúčam každému, kto miluje Fantasy, záhady, napatie, originálne nové bytosti, svety...... a vlastne každému, kto má rád skvelé knihy.

Al3x4nd3r
17.05.2023 5 z 5

Kniha byla poskytnuta za účelem recenze od samotké autorky -

Ze začátku knihy jsem byl lehce smutný, když jsem zjistil, že hlavní postava předchozích dvou knih zmizela a na jejím místě se objevila nová tvář - Maëlle. Maëlle bojuje s amnézií neví, co se stalo předtím, než byla adoptovaná svoji adoptivní rodinou, kromě nich si na nikoho jiného nepamatuje. Navíc se potýká s mnohými nevysvětlitelnými zdravotními problémy, každé ráno se probouzí s pírkem u hlavy a její okolí ji zná pod přezdívkou Smrtka.
Maëlle ale potká mladého muže, který ji dodá odvahy, aby začala hledat odpovědi na otázky, které ji už delší dobu trápí.

První polovina příběhu byla trochu divoká staré tváře byly vystřídány novými a novým okolím. Chvíli mi dalo zabrat, než jsem se do příběhu znovu začetl. Plusem byly krátké kapitoly, které mi v začtení pomohly. I přestože byl příběh pomalejší a spíše takový uvítací, utekl mi rychle. Né že by tam bylo moc akce, spíše naopak se toho v knize moc nestalo tedy kromě toho, že se Maëlle zamilovává do Michaela, který je takovým spouštěčem událostí.
Za to druhá polovina příběhu ta už byla o něco akčnější. Nejenom že se vrátily tváře z předchozích knih, ale Maëlle se konečně dostane do Společenstva, kde společnými silami hledají odpovědi na otázky. Tady jsem byl vcelku nerad, že to tak rychle utíkalo. Čtení této poloviny mě neskutečně bavilo, jelikož už se projevila ta fantasy strana více.

Zároveň se tu konečně vyřešila otázka, co se děje s oblečením! Konečně!

Vcelku dost oceňuji i nápad se Smrtkou a jejím zapojením do příběhu. Nestává se mi moc často, že bych četl něco takového na denní bázi. (A hlavně velké plus za zmínění Thanatose. Nepřijde mi, že by o něm moc lidí vědělo, maximálně to je vždy Hádes..)

Za sebe jsem nebyl vůbec zklamán, ba naopak jsem se moc rád vrátil zpět do tohoto světa. Velmi příjemná změna :) Děkuji za výtisk k recenzi.

Autorovy další knížky

Laura Ensi
slovenská
2018  84%Zrod vlčej bojovníčky
2020  86%Zrod vlčieho impéria
2023  94%Tajomstvo havraních krídel

Kniha Tajomstvo havraních krídel je v

Přečtených8x
Doporučených3x
Knihotéce30x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x