Spojení

Spojení https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410568/bmid_spojeni-ytT-410568.jpg 3 14 3

Bioložka Naomi je rozvedená a stará se o dospívajícího syna Colta. Ten je mimořádně geniální. Umí programovat virtuální reality, které by si ostatní nedokázali ani představit, ale zároveň je natolik introvertní, že si sotva umí objednat pizzu. A když první romantické setkání s dívkou skončí naprostým fiaskem, začne mít pochybnosti, jestli mu jeho virtuální existence stačí. Potají odešle revoluční vědeckou studii své matky na biologickou konferenci v New Yorku. Ta je ukončena předčasně a Naominy nejhorší noční můry se stanou skutečností. Do jejich životů se znovu začne vměšovat Coltův otec a bezpečnostní agentura, kterou vede.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Connect , 2018

Vé-Vé
21.01.2021 3 z 5

Nápad dobrý, provedení pokulhávající, hlavní postavy nesympatický

Parwana
21.12.2019 3 z 5

Tlustá kniha s atraktivním obalem a výbornými referencemi. Hned jsem si pomyslela, že to bude průser, a nemýlila jsem se. Autor měl výborný nápad na bestseller, který jako v případě i jiných knih nebyl dobře zpracován ani dotažen. Oba hlavni hrdinové mi byli nesympatičtí už od začátku, dvě třetiny knih se strašně vlekly. Nehledě na to, že je celý příběh zbytečně roztažený na téměř 600 stran. Hodnocení 70 % zcela odpovídá.

a.k
03.11.2019 4 z 5

V blíže neurčené budoucnosti spolu žijí vědkyně Naomi a její osmnáctiletý syn Colt. Ten má výjimečné schopnosti. Umí programovat celé virtuální světy, ale nerozumí lidem. Možná přišel na způsob, jak to změnit.
Zápletka je chytlavá a atraktivní, pracuje s tématy biologického výzkumu, virtuální reality, nebo vojenských tajných služeb. Jen tak mezi řádky ale naráží třeba i na kontroverzní pojetí symbolů víry, postavení jedince v kontextu celého vesmíru, nebo až filozofický pohled na způsob vnímání obrazů světa.

Julian Gough
anglická, 1966