Den jako stvořený pro vážnou známost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Téma manželského trojúhelníku a manželských krizí. Kniha překvapuje pravdivostí neobvyklých postřehů, které ukazují, že manželské osudy nejsou výhradně utvářeny jen milostným vztahem dvou lidí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134746/den-jako-stvoreny-pr.jpg 4.3223
Žánr
Romány, Literatura česká, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Šulc a spol.
Orig. název

Den jako stvořený pro vážnou známost, 1989

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Den jako stvořený pro vážnou známost

Přidat komentář
Fengr
02.11.2020

Zábavné, poučné, přínosné. Doporučuji přečíst.

rodak
16.06.2020

Paní Frýbová ty vztahy měla fakt zmáknutý. Moc rád čtu její knihy, tohle je asi šestá od ní a hodně jsem se bavil. To je prostě svět mužů a žen různě pochroumaných kolem nás.


Andy1111
14.05.2020

Naprosto dokonalá kniha. Sáhla jsem po ní již mnohokrát a nikdy mně nenudila

esma
06.05.2020

Knížka Zdeny Frýbové je nejenom dobře napsaná, bonusem navíc je její fundovaný základ, konzultace s odborníky se autorce vyplatily. Svižný a plynulý děj odehrávající se většinou v manželské poradně mi připadal autentický, neměla jsem problém se žádnou postavou a nechyběl ani takový ten vnitřní neklid, který cítíte u napínavých knih, protože témata všech pěti novel byla dostatečně alarmující. Čtenář může úzkostně pozorovat, jak dědičná výbava v kombinaci s působením užšího nebo širšího rodinného prostředí (nejsou samozřejmě vyloučená ani prostředí jiná), nabírá nesprávný směr a rozvrací život jedince, který není schopen /nebo ochoten/ vysledovat souvislosti a vlastně nerozumí ani sám sobě. Každopádně jde ale o inspirující čtení.

intelektuálka
04.04.2020

Tato autorka dokáže pobavit svými postřehy - převážně z oblasti mezilidských vztahů ....

Zasmála jsem se u povídky " Láska a zase láska " - o zneuznaném básníkovi, který své pití zaštítil tím, že všichni bohémové jsou potenciálními klienty protialkoholických léčeben
/ " Ovidius byl notorik a Paul Verlaine postrachem pařížských klinik, specializovaných na delirium tremens .... "/
Anebo poslední z povídek " Malý velký boss " - právník Holmánek velký doma a malý v zaměstnání - či naopak ? To je ta rovnováha života ....

Ale pokud se zamyslíme, každý z nás tu najde něco, s čím se setkal .... doporučím.

katerina.l.
20.02.2020

Všechny povídky jsou zajímavou sondou do lidského nitra.. Bravurní vykreslení charakteru jednotlivých postav. Závist, chamtivost, přelétavost.. I to patří k člověčství. Hoď kamenem, kdo jsi bez viny. Opět ve velmi čtivém podání Z. Frýbové.

jana14
18.02.2020

Od paní Frýbové jedna z nejoblíbenějších. Nejenom pobavila, ale v mládí mi také otevřela pohled na partnerské vztahy a jejich úskalí, když už to moje maminka neudělala. A můžu vám říct, že jsem se s podobnými lidmi, kteří vystupují v knize, v průběhu svého života setkala. A třeba i díky tomu jsem jim mohla porozumět nebo před nimi raději utéct.

Stanas513
05.08.2019

Zajímavě podané životní příběhy z dob socialismu. Člověk si občas vzpomene i na své vlastní zkušenosti a zážitky z těch dob. I když lidská nátura nikdy nebude jednoznačná, nebyla tehdy, nebude ani v budoucnu.

1