Špiónka

Špiónka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469945/bmid_spionka-fTx-469945.jpg 4 113 113

Mocenské kuloáre Washingtonu, honosné aukčné siene New Yorku a Londýna, vysvietené ulice Paríža, ale aj nehostinná saudskoarabská púšť – všade tam sa odohráva strhujúci dej románu Daniela Silvu Špiónka, ktorý vám prinášame v novom vydaní. Pokojný víkend v Londýne sa pre Gabriela Allona a jeho ženu Chiaru náhle skončí vo chvíli, keď na rušnej ulici agent vycvičeným okom spozoruje samovražedného útočníka. Sleduje ho, no keď vytiahne zbraň a chce ho zneškodniť, zrazia ho k zemi dvaja policajti. Allon, zdrvený z krviprelievania, ktoré sa mu nepodarilo odvrátiť, sa utiahne do ústrania v Cornwalle. Dlho tam však nezostane...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Portrait of a Spy , 2011

kadgam
01.07.2013

Už som sa prehrýzla do polovice knihy a ešte ma nezaujala. Zatiaľ sa slabo orientujem v množstve mien. Keďže čítam samé dobré hodnotenia na autora aj knihu budem sa snažiť ju dočítať.
Priveľa a pridlhé zbytočné dialógy a strategické dohovory.
Hlboké sklamanie na mojej strane.

derminator
19.06.2013 5 z 5

Musím říci že silva je mistr klamu a jeden z nejlepších autorů thrillerů současnosti. Jako všechny jeho knihy tak i tato se skvělým Allonem nemá chybu. Tedy jednu drobnou ano že ještě nebyly knihy z filmovány což by si autor zasloužil. Já mohu jen doporučit a dát knize 100%.

technik1965
04.06.2013 5 z 5

Dej zás zavedie okolo sveta, problémom je arabský terorizmus-prečítajte te si uvedenú knihu

rengers
31.05.2013 4 z 5

Portrét špiónky je další pokračování slavného restaurátora obrazu alias tajného vysloužilého agenta v důchodu Gabriela Allona, který si se svou manželkou Chiarou, také bývalou agentkou vychutnává poklidný život v městečku Cronwall.
Bohužel jednoho dne je svědkem útoku teroristy a chtě nechtě se musí vrátit do služby špionáže, politických lží, podvodů a machinací.
V knížce je hodně poukazováno na obrovské úsilí Americké rozvědky zabránit dalším útokům teroristů jako bylo 11 září. Je tam hodně politiky, akce a ukázka toho, jak peníze hýbou světem ekonomiky a nejen to. Kdo už měl tu čest číst špionážní romány od Daniela Silvy, tak nebude zklamaný, ale ani překvapen-klasika.

raski
15.04.2013

celkom dobry roman ,aj ked mi tam chybalo viacej napatia . autor ma zatial nesklamal .

Brisco74
15.07.2012 5 z 5

Další poutavý příběh Gabriela a jeho přátel.

thrillery špionáž

Daniel Silva