Špiónka

Špiónka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379511/bmid_spionka-A0N-379511.jpg 3 415 98

Paulo Coelho so sebe vlastným majstrovstvom vytvoril portrét o fascinujúcom a tajomnom živote jednej z najžiadanejších žien svojich čias, ktorá sa do histórie zapísala pod menom Mata Hari. Vznikol tak fiktívny príbeh o osudovej, silnej a rozporuplnej žene, ktorá by si asi nikdy nepomyslela, že sa raz zmení na legendu. Táto exotická tanečnica, ktorá šokovala a bavila publikum, sa čoskoro stala dôverníčkou a milenkou najbohatších a najvplyvnejších mužov svojich čias. Vzdialená Jáva, búrlivý secesný Paríž a Berlín v časoch 1. svetovej vojny sú miesta, kde si táto neskrotná žena bránila svoje sny o slobode a nezávislosti navzdory spoločenským predsudkom, hoci za to nakoniec draho zaplatila... Autor na základe mnohých nepublikovaných dokumentov zrekonštruoval biografiu slávnej špiónky prostredníctvom fiktívnych listov, ktoré napísala svojmu právnikovi z parížskeho väzenia Saint-Lazare a zanechala svojej dcére. Chcela, aby jej jediná dedička spoznala pravdu a pochopila dôvody, prečo sa rozhodla viesť intenzívny život plný dobrodružstva, lásky a intríg.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

A Espiã , 2016

Pistácie
29.01.2017 4 z 5

Opravdu jiný Coelho než jsme my, jeho obdivovatelé, zvyklí. Ale tím jeho um nesnižuji. Bavila mě, je to zajímavý příběh jedné ženy, která nemyslela, snažila se jen žít, i když vše nedopadlo podle toho, jak si přála a dopadlo to, jak to dopadlo. A Coelho se nám tento příběh snažil přiblížit, možná trošku i svýma očima. Ale i tak se těším na další autorovy budoucí díla.

THERISA
26.01.2017 3 z 5

Když jsem se dozvěděla, že Paulo Coelho připravuje Vyzvědačku, byla pro mě jasným aspirantem na Knihu roku. Ovšem jen do té doby, než jsem si ji přečetla. Co se stalo se starým dobrým Coelhem? Kam se poděly jeho filozofické úvahy, které dokáží ze všedního příběhu udělat prvotřídní zážitek s hlubokou myšlenkou? To, co u Coelha někteří považují za zoufalé plkání, já na něm miluji. Četbě jeho knih jsem musela dorůst (lepší slovo by možná bylo vyzrát) a museli jsme si na sebe zvyknout. O to víc je mi ale jako autor milejší a každá jeho kniha je pro mě událostí. Upadne-li do průměru, otřese to do základu mými čtenářskými jistotami.

Na Vyzvědačku jsem byla strašně zvědavá a bez mučení přiznám, že kdyby to napsal kdokoli jiný, hodnotím ji jako výbornou knihu, ale takhle?! Hodnotím, jako by se jednalo o knihu s nálepkou „autor neznámý“.

Koho to zajímá, tak jsem si hodně poplakala tady - http://knizirna.blogspot.cz/2017/01/coelho-ja.html

kristyna4614
25.01.2017 5 z 5

Paulo Coelho je můj nejoblíbenější spisovatel a dlouho jsem se těšila až tuhle knihu přečtu. Kniha mě nezklamala, četla jsem ji jedním dechem. Doporučuji :)

manioaio
22.01.2017 2 z 5

Kostrbate napsane, kratke, k tomu navic velke pismo aprazdne stranky. Navic zklamani ze samotne legendarni Mata Hari.

Niki253
18.01.2017 4 z 5

Knížky tohoto autora nevyhledávám, ale tato se povedla. Líbilo se mi, že příběh není zbytečně natahován:)

Koňadra
17.01.2017 3 z 5

Vo vzťahu k autorovi prehlasujem, že je to jediná z jeho kníh, ktorá ma zaujala a dá sa bez ujmy na duši, dôstojnosti či tele prečítať. Asi preto, že je oprostená od všetkých mudrlantstiev, tváriacich sa ako hlbokomyselné a od tretej dimenzie štvrtého rozmeru zoslané posolstvá.

jennas
14.01.2017

Pro mě oddechovka! Přečetla jsem jedním dechem.

OHložek
10.01.2017 1 z 5

Nejslabší Coelhova, jednoznačně. Než stačí rozehrát děj, už tu máme konec. Chybí klasický filozofický rozměr. Jako kdyby pan spisovatel jen potřeboval splnit závazek vůči nakladateli a musel vydat takový škvár...

Miriam5
07.01.2017 odpad!

Přišlo mi to takové odfláknuté. Jak bychom řekli v atelieru "je na na tom znát termín".

Teresa99
02.01.2017 4 z 5

Čekala jsem klasickou filozofickou knihu od Paula Coelha. Dočkala jsem se však díla, které bylo napsáno jinak (rozhodně ne hůř, než jiné jeho romány - jak tvrdí některé komentáře). Přesto, že se nejedná o typické dílo autora, je kniha napsána čistě a lehkou rukou. Čtenář si (stejně jako u ostatních Coelhových knih) odnese určité poselství nebo životní filozofii.

Chlebda
30.12.2016 1 z 5

Nelze hodnotit život jiného člověka. Zpracování spisovatele ovšem hodnotit lze. Pro mě, jako fanynku ,,coelhovských knížek'', bylo tohle trošku zklamáním. Celé mi to přijde docela odbyté. Za mě ne moc vydařený pokus o další bestseller. Škoda.

MamaLet
29.12.2016 3 z 5

Dobře zvolené téma,
kdo by ale čekal typicky "coelhovskou knihu", byl by zklamán.

romana3473
23.12.2016 5 z 5

Moje obavy z toho, co přijde po hrůze zvané Nevěra byly vyvráceny.
Nenaplněný život další z mnoha slavných žen...
Dílo je psané spíše oddechovou formou, než s filozofickým a duchovním nádechem, jak jsme u Coelha zvyklí.
Čte se jedním dechem =)

Veroba
28.11.2016 3 z 5

Knihy od P. Coelha už nejsou tím, co bývaly :-(. "Vyzvědačka" byla sice lepší než předchozí "Nevěra", ale i tak spíše slabší průměr.

milunka21
19.11.2016 5 z 5

Naprosto mě kniha pohltila. Jsem ráda, že jsem se o Mata Hari dozvěděla naprostou pravdu a ne žádné spekulace.

Liberius
14.11.2016 2 z 5

Jednoduchá, krátká, možná i odfláklá kniha. Paulo se nepředvedl v nejlepším světle, ale zase to není tak hrozné. Nicméně ničí knihovna po tomto titulu neprahne.

Darebačka
06.11.2016 2 z 5

Jsem zklamaná. Tak zajímavé téma jako osud známé špionky za první světové války Maty Hary by si zasloužil lepší a propracovanější zpracování. Celkově mi to přišlo jako ušité horkou jehlou. Spisovatel docela nezáživně líčí život této rozporuplné postavy. Pro mě strašně zajímavé téma a docela promarněná autorova šance na vytvoření dějově i kompozičně skvělého románu. No nepovedlo se. Když už nic jiného tak mě tato kniha motivovala k tomu, abych si o této ženě přečetla nějakou další knihu. Musím se podívat, jestli něco zajímavého v češtině vyšlo. Neříkám, že to je literární odpad, ale právě proto, že toto téma poskytovalo tak zajímavou literární látku, a tak zkušený autor ji zpracoval do podoby obyčejného biografického vypravování, uděluji jen dva body.

Safienka
04.11.2016 3 z 5

O jménu Mata Hari jsem slyšela, ale nikdy vlastně nevěděla, kdo to byl. Teď už to vím :-) Díky Paulu Coelhovi, který dal ženě svobodomyslné, která vyměňovala své umění tance a schopnosti ženského těla za postavení a přežití v předválečném a poté i válečném světě, necelých 200 stránek. Bylo to zajímavé, ale čekala jsem něco víc. Není už to to, co bývalo. Knihy plné zajímavých myšlenek a filozofie. Každopádně to bylo určitě čtivější než předoslední kniha.