Špionážní případy

Většina lidí si práci tajných služeb představuje jako velice romantickou činnost, plnou odvážných činů a dobrodružství. Vlastní realita je však mnohem prozaičtější a všednější. Podstatou práce tajných služeb a jejich špionů je získat co nejvíce informací, které se protivník naopak snaží utajit. Získané informace správně vyhodnotit, vytvořit si tak co nejpřesnější obrázek o protivníkovi a co nejsprávněji předvídat budoucí vývoj věcí. Špionážní případy z období první republiky nejsou z tohoto hlediska jiné, přesto jsou však do určité míry unikátní. Díky této knize se čtenář může seznámit se špionážními případy například Emanuela Vosky, tajné organizace „Maffie“, Ludvíka Otčenáška, Vojtecha Tuky, Josefa Steinera, Jaroslava Falouta či Aloise Wünsche....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290744/spionazni-pripady-oZG-290744.jpg 53
Literatura faktu, Historie, Vojenství
Vydáno:, Academia

katina
17.09.2016

Nebyla to kniha čtená na "jeden zátah". Ne všemu jsem v ní rozuměla. Ale obohatila mne o informace a fakta. Je velmi přehledná a vizuelně dobově výstižná.

military vojenství české dějiny špionáž

Michal Lukeš

Michal Lukeš