Špinavá tajemství

Špinavá tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476044/bmid_spinava-tajemstvi-opa-476044.jpg 4 87 31

Emma ze svého přízemního bytu na předměstí Londýna často slýchá každodenní život zdánlivě dokonalé rodiny nahoře. Až jednoho dne uslyší něco znepokojivého: dívka Freya zmizela a policie vyslýchá její rodiče Steph a Paula. Mají nějaké nepřátele? Chtěl by jim někdo ublížit nebo vyhrožovat? Zmizení Freyi se rozkřikne a ovlivňuje nejen její rodiče, ale i všechny obyvatele domu, včetně Emmy a instruktora v autoškole Chrise, který jako poslední dívku viděl, než zmizela. Situace se vyhrocuje a na povrch vyplouvají různá nepěkná tajemství a další zločiny, které jasně ukazují, že minulost nás vždycky dožene a že některé domovy mohou být postaveny na lžích.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Downstairs Neighbor , 2021

Pavlína2019
03.05.2022 5 z 5

Super, jsem spokojená.
Kniha se paní autorce povedla napsat dobře, zajímavě a napínavě, s mými oblíbenými pohledy do minulosti.
Doporučuji!

alnahu
25.04.2022 3 z 5

Tak u této knihy jsem byla ráda,že jsem dočetla -spletitý příběh tří rodin a každá má své tajemství z minulosti -mě až zas tak nesedl.Až v závěru knihy se dozvíme co mají tito společné,kdy vypluje napovrch špinavé tajemství,které je spojuje.

beruska
17.04.2022 5 z 5

Zajímavý příběh plný tajemství a také jaké to je, když vás dožene minulost...
Ráda doporučuji :)...

čef
29.03.2022 3 z 5

Tak tento debut moje srdce nerozbušil. Autorka zde sice zřetězila několik zápletek, i gradace byla v pořádku, ale postavy jednaly tak nějak dost pomateně, že to prostě nešlo. Deklarovaná tajemství z minulosti však na druhou stranu jistě vytvářela určitou míru napětí, takže ani na chvíli nepochybuji, že řada čtenářů může končit čtení s pocitem dobře prožitého času.

MiskaMa
08.03.2022 4 z 5

Napínavé, od začátku až do konce. Příběh o jednom domě a třech rodinách a o tom, že každý má nějaká tajemství, která vyplují na povrch. Víceméně ve stejnou dobu.
Líbilo se mi střídání příběhu se zápletkou z minulosti. Hádala jsem, kdo to byl a můj tip byl správný.

hzd
03.03.2022 4 z 5

Celkem pěkný thriller. Na každého vypluje nějaké to Špinavé tajemství.

4xbabča
19.01.2022 4 z 5

Docela pěkné čtení, napínavé od začátku až do samého konce. Když zmizí v domě dívka Freya, rozvíjí se příběh se spoustou tajemných skutečností. Řada postav , které se znají, neví vůbec o dávné minulosti členů rodiny nebo svých sousedů. Ale vše se ukáže až v závěru knihy.

Ivuska.09
31.12.2021 4 z 5

Podařený příběh. Plný napětí, autorka využila více postav, aniž by se v nich čtenář ztrácel. A i se závěrem jsem spokojená - ráda bych napsala proč, ale to už bych prozradila příliš. Každopádně liší se od tím od jiných příběhů. Já doporučuji.

Pípasek
19.12.2021 5 z 5

Nebudu zde vypisovat obsah knihy, ale pro mne napínavé čtení s jedním závěrem, pomsta nebývá vždy "sladká".

jeny-v
19.12.2021 3 z 5

Tak nevím, jak bych měla popsat pocity z tohoto příběhu, abych byla objektivní. Čtení nebylo špatné, částečně napínavé s vyhovujícími krátkými kapitolami. Docela jsem se ztrácela ve spletitosti vedlejších postav. Knihám, kterým jsem poslední dobou dala plné hodnocení, je tato bohužel vzdálená. Hlavními aktéry románu je Steph Harlowová se svou přítomností, ale i minulostí, její manžel Paul s nevyjasněnou utajenou policejní akcí a sousedka Emma, žijící v přeplněném bytě s křečkem Gilbertem, která se snaží být nápomocná s hledáním Freyi a dostat zpátky domů Zeda. Opakem je učitel autoškoly Chris, kterému se rozpadá manželství s Vicky a něco tají. Staré události vrhají temné stíny na současný život obyvatel domu.

DK197
30.11.2021 5 z 5

KNIHA: Freya zmizela - nikdo neví proč a kam, ale všichni mají co skrývat... Přiznávám, od knihy jsem moc nečekala, protože jsem si myslela, že kniha o mezilidských vztazích a tajemstvích už mě nemůže ničím překvapit... Spletla jsem se.

Začnu negativy a prozradím, že překlad mi sem tam stylisticky drhnul na jazyku (jen cca v první třetině, pak jsem se tak začetla, že nevím, zda to zmizelo, nebo jsem to přestala vnímat), ale to je jediná drobná chybička v porovnání se zbytkem. Kniha má pěknou obálku, krátké kapitoly. Je to čtivé a nápadité. Hrdinové lidští, komplikovaní, nedokonalí... Jakmile se do příběhu ponoříte, už vás nepustí. Neustále vás překvapuje zvraty a nutí přehodnocovat, co jste si mysleli. Pořád vám převrací úhel pohledu. A jak postupujete stránku za stránkou, těch zvratů je víc a víc, jako když rozjetý vlak nabírá rychlost. Přitom to ovšem nepůsobí přehnaně, nebo přeplácaně - spíš důmyslně. Nevím, zda bych toto dílo nazvala zrovna thrillerem, spíš napínavým společenským románem, ale rozhodně stojí za to.