Specifické fobie

Specifické fobie https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111319/specificke-fobie-111319.jpg 5 10 2

Specifická (izolovaná) fobie je chorobný strach, který je vyvolán určitou situací, například blízkostí některých zvířat, létáním, návštěvou zubního lékaře, požíváním určitých jídel, pohledem z výšky. Specifické fobie patří mezi nejčastější psychické poruchy vůbec, ale jejich důsledky většinou nejsou tak závažné, aby přivedly postiženého k léčbě. Některé fobie však mohou výrazně znepříjemňovat život. Ve srozumitelně psané příručce s množstvím příkladů se čtenáři dozvědí, jak mohou rozpoznat, zda oni sami nebo jejich příbuzní trpí fobií a jaké existují terapeutické možnosti.... celý text

MollyCornelia
11.04.2023 5 z 5

Užitečný průvodce. Dobré jak na náhodné prohlížení tak i ke čtení.
Na moje vlastní fobie je taková kniha krátká, ale poskytla mi užitečné rady.
Doporučuji všem, co trpí fobiemi nebo se chtějí něco nového z této oblasti přiučit.

Eleanorra
15.03.2013 4 z 5

Ať už se bojíte různých objektů (jako jsou pavouci, injekce, hlodavci, kočky, psi, ptáci, žraloci, léky, tunely, ...) nebo situací (uzavřené prostory, zubař, krev a zranění, bouřka, zvracení, let), tahle kniha vám může pomoci tomu lépe porozumět. Zdá se, že je jedno, jaký objekt/jakou situaci si "dosadíme" za svého strašáka. Všechno má společného jmenovatele: strach. A tahle knížka vám ukazuje, jak s tím strachem pomocí expozic pracovat.

fobie psychiatrie příručky

Autoři knihy