Spánek

Spánek https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397701/mid_spanek-c7T-397701.jpg 4 203 57

Anna nechce nic než spát. Ale noční děsy vyvolané pocitem viny a vzpomínkami na jednu příšernou událost jí usnout nedovolí. Před svou minulostí utekla na skotský ostrov Rum, kde si našla práci v odlehlém hotýlku. Doufala, že jí tento únik před realitou pomůže začít nový život. Její záměr zhatí příjezd sedmi hostů, kteří Annin sen promění ve smrtící noční můru. Každý z těch sedmi má tajemství; jeden vyloženě lže. Zastírá svou identitu i důvod zdejšího pobytu. V hotelu Bay View se ubytoval vrah. A jeho pozornost směřuje k Anně...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sleep , 2019

attila1
25.09.2019 5 z 5

Napínavá knížka. A nakonec ještě překvapení.

L.Helena
08.09.2019 4 z 5

Líbí se mi prostředí, do kterého je příběh zasazený.
Přišlo mi to trochu jako Agatha Christie ze současné doby. Uzavřené místo, nelze se dostat tam ani ven, dějí se divné věci, takže za tím musí být někdo z těch mála přítomných osob...

iveta3689
03.09.2019 5 z 5

Napínavé. Napsané velmi svižně. Prolíná se vyprávění z pohledu víc osob, je to tak zajímavější. Hlavního padoucha jsem nepoznala, to bylo velmi příjemné, kniha byla ke konci opravdu strhující.

orinka3
01.09.2019 3 z 5

Nebylo to špatné čtení. Ale ani mimořádné. Navíc se příběh víceméně odehrával v komorním prostředí skotského hotelu, takže prostor pro nějakou velkou fantazii ani nebyl. Nevím, nakolik je ten příběh uvěřitelný, ale mně se zdál trošku za vlasy přitažený. A téma nijak objevné. Hodnotím jako průměr, který uspokojí, ale nenadchne.

reňa30
27.08.2019 5 z 5

Za mne 5hvězdiček málo!
Skvělé...

Didi15
21.08.2019 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem ještě v ten den, kdy jsem ji vzala do ruky, musela přečíst. Byla perfektní . Sice jsem trefila osobu, která za vše může, přesto jsem byla z knihy nadšená . Skvělý výběr místa příbehu , vřele doporučuji.

Petronela16
16.08.2019 3 z 5

No napodiv ma kniha ,na rozdiel od predoslych autorkinych knih, celkom zaujala.Miestami to bolo uz opakujuce sa , ale tak asi najlepsia kniha, co som od autorky citala.Asi sa mi pacila aj preto, lebo mam rada skotske prostredie, ktore pridava na pochmurnosti.Zaver ma neprekvapil, pripadal mi taky unahleny ako keby uz autorka vycerpala moznosti deja, tak to radsej ukoncila.

zuzana2599
02.08.2019 4 z 5

Uteče člověk před svou minulostí, před svými děsy, před pocitem viny ? Odpověď na tuto otázku nám může dát tento výborný psychothriller, který se skvěle a rychle čte, má atraktivní i děsivou atmosféru malého skotského ostrova a je to skoro hororové čtení !

Dresia
29.07.2019 2 z 5

Dosud moje oblíbená autorka, ale tak zoufale mě to nebaví, že to ani nedočtu. Přijde mi to jako nepovedená parodie na Agathu Christie.

Illaa
19.07.2019 5 z 5

Tato kniha se opravdu povedla. Od samého začátku mě pohltila a téměř do konce nepustila. Dokonale promyšlené, výborně zvolené prostředí opuštěného ostrova a musím říct, že až do finále se mi podezření na jednotlivé hosty stále měnilo.

Pípasek
17.07.2019 5 z 5

Super, Tato kniha Vás o spánek připraví, neboť ji neodložíte, dokud nedočtete. A závěr? Velké překvapení.

bookcase
16.07.2019 5 z 5

To mělo skoro hororovou atmosféru. Fakt super, nemohla jsem se od toho odtrhnout a musela celý večer číst, dokud jsem nedočetla.

rode
09.07.2019 5 z 5

Knihu jsem si koupila, protože autorku zbožňuji a mám doma všechny její knihy. Spánek Vás ale rozhodně nenechá usnout na vavřínech, protože budete muset číst. Jedná se o zápletku, kdy Anna utíká před svojí minulostí, ale jak už to tak bývá, tak minulost vás vždy dostihne a tady to nebude jiné. A je to jak jinak než skvěle promyšlená jízda. Budete podezřívat každého a nakonec to bude někdo úplně jiný, Taylorová to zkrátka umí.

Ajuszka
01.07.2019 5 z 5

Pro mě,jako pro matku 2 leté holčičky,je SPÁNEK neznámé slovo.Nicméně musím říct,že když jsem si vzala knihu do postele,do 5ti minut jsem byla tuhá(Což mě teď,po přečtení knihy,docela děsí)

Po předchozím knižním zklamání od této autorky,jsem dlouho zvažovala,zda si knihu vůbec pořídím.A teď jsem fakt ráda,že jsem to udělala.Taylor se vrací v plné parádě a ještě tomu trochu přidá.
Po ošklivé nehodě se ocitáme v malém hotýlku,kde se to časem trochu zvrtne.Byla jsem hodně překvapena,kdo za tím vším stojí.Kniha mě bavila,tak mi nezbývá než vám ji doporučit.

lenka666
30.06.2019 5 z 5

Opet a výborná kniha od této autorky

Knižní střípky
22.06.2019 4 z 5

Anna byla hodně úspěšná manažerka. Byla ve své práci dobrá, práce pro ní byla vším. Jednoho večera se však spolu se svými kolegy dostala svým autem do střetu s kamionem. Následky byly tragické. I když viníkem nehody byla řidička kamionu, Anna cítí rovněž vinu. Nemůže spát, není schopná pracovat, rozpadá se jí vztah s partnerem Alexem. A aby toho nebylo málo, začnou jí chodit podivné vzkazy obviňující ji z oné nehody a navíc začne mít nezbytný pocit, že ji někdo sleduje. Rozhodne se udělat radikální řez. Odejde z práce, rozejde se s Alexem a odjíždí na skotský ostrov Rum, kde přijímá místo recepční a pokojské v jednom místním malém hotýlku. Chce začít znovu, chce najít klid. Zprvu to vypadá, že by to i tak mohlo být, ovšem vše se změní v okamžiku, kdy přijíždí první hosté. Anna má najednou zase pocit, že ji dohání její minulost, že jí někdo začíná usilovat o život.
Všichni uvíznou vinou bouře v hotelu, atmosféra houstne, začínají se dít podivné věci.
Kniha se mi velmi líbila, atmosféra skotského ostrova bičovaného bouří, malý hotýlek, ve kterém se možná skrývá vrah. Za mě dobré, čtivé, přečteno během noci cestou na dovolenou, což hovoří za vše.

PetraN17
19.06.2019 4 z 5

Právě jsem dočetla, ale tentokrát mi v knize mé oblíbené paní spisovatelky chybělo to “něco”, co jsem nacházela v jejích předešlých knížkách....

Skotsko thrillery pro ženy

C. L. Taylor