Sousedé z čísla 9

Sousedé z čísla 9 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468486/bmid_sousede-z-cisla-9-UaG-468486.jpg 3 41 21

Když se do vedlejšího domu nastěhují Gavin a Lou, získají Sara a Neil nadmíru zajímavé, lehce chaotické a poněkud excentrické sousedy – a zanedlouho i blízké přátele. Společné večeře, dlouhé hovory nad vínem, sdílené radosti, starosti i tajemství se stávají součástí života obou dvojic. Může však mezi bohémskou Lou a „obyčejnou“ Sarou existovat skutečné přátelství? Hranice mezi obdivem, závistí a žárlivostí je tenká a pod slupkou bezstarostných sousedských vztahů bublá napětí a číhají temné motivy.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

The People at Number 9 , 2017

Pavlína2019
02.12.2023 1 z 5

Škoda, kniha mě navnadila. Ale ne, zhruba po čtvrtině odkládám.

niknikita
13.03.2023 5 z 5

Příběh, kterých kolem sebe můžeme vidět stovky a všichni protagonisté by mohli být klidně i našimi sousedy.
Já knihu a její autorku chválím především za čtivost a uvěřitelnost, za barvité postavy a charaktery, takže za mne spokojenost ...a především - bavila jsem se.

Aneleh
28.09.2020 2 z 5

Málokdy dávám tak málo hvězdiček, ale bohužel tato kniha mě nijak zvlášť nezaujala a nic mi nedala. Měla jsem co dělat, abych dočetla, snad jen proto, že jsem čekala alespoň nějaký zajímavý závěr. Stalo se ale jen to jediné snadno předvídatelné. Saru jsem nechápala, jak kvůli sousedům si tak mohla zcela zničit svůj vlastní život, do té doby celkem spokojený. Knihu doporučit nemůžu, i když je čtivě napsaná, vlastně je o ničem.

PeM
03.08.2020 2 z 5

Nezáživné, nudné...

ManitraM
22.07.2020 3 z 5

Docela zvláštní příběh. Čtení mě chvílemi nudilo, chvílemi se mi zdálo zbytečně zdlouhavé, ale bylo to asi jen tím příběhem...

michaela.22
21.04.2020 4 z 5

I když nejsou v této knize příliš velké zvraty, četla se velice dobře. Běžné sousedské spory a různé myšlenkové pochody dokonale vystihují život většiny lidí. Reálnost tohoto příběhu bylo to, co mne nutilo u knihy zůstat a dočíst ji až do konce. Pokud stojíte o oddychové čtení, rozhodně doporučuji.

Leona333
04.04.2020 3 z 5

Závist, přetvářku, pozérství a i maloměstský styl života, si zde autorka vzala na pomoc pro napsání této knihy. Takový ten příběh, ve kterém by jste mohli poznat i své sousedy, nebo kohokoliv jiného ze svého okolí... Škoda, že kniha není psána s větší dynamikou a přesvědčením.
Víc jak 3 hvězdičky, dát vážně nemůžu.

alnahu
20.09.2019 2 z 5

Tak tato kniha mě připadala příliš jednotvárná až nudná.Příběh manželů,kteří získají nové sousedy ,kteří se tváří,jako přátelé,ale pravda je jiná

LauraNoah
09.09.2019 4 z 5

Náhodou pohodové čtení, u kterého člověk nemusí drtit mozek a přemýšlet, kdo je vrah, ale nechá se unášet proudem... Skvěle vykreslený obraz dnešní společnosti, jak se jeden snaží dohnat druhého, i když to sám nepotřebuje a možná ani nechce, stejně jako nekonečná sobeckost a faleš lidí, kteří se nazývají přátelé . Mně se knížka líbila, i když to není "trhák".

Izu
19.07.2019 5 z 5

Tak za mě plný počet bodů. Máme tady nové sousedy, kteří jsou tááák neodolatelní...A naši hrdinové se vedle nich cítí obyčejní a podprůměrní. Jak čas běží, vidíme, že tihle umělci zase tak svělí nejsou, že i v tom nejkrásnějším jablku může být červík. Moc mě to bavilo.

čtenářkax
23.02.2019

Nic moc. A spíš nic, než moc. Chtěla jsem nějaké oddychove čtení, ale nakonec jsem knížku musela odložit. Nuda a už jsem prostě nedokázala trávit čas s takovou blbkou jakou je Sára. Ztráta času...

lenkaBajza
03.01.2019 1 z 5

Jedním slovem NUDA!
Přečetla jsem sto stran,pak jich nekolik desítek přeskočila. A ono to vůbec nevadilo, nic se totiž nestalo.
Přečteno do konce, ale dost mizerné dílo.

zuzana2599
20.09.2018 3 z 5

Tak tato knížka je dle mého názoru takovou psychologickou sondou do života manželů a jejich nových sousedů. Kterak se Sára začne měnit vlivem nové přítelkyně Lou, co vše to způsobí a jak přijde nakonec prozření...
Knížka se četla dobře, jen opravdu nečekejte žádné napětí či adrenalin, je to takové trošku jednotvárné a šedivé čtení, nic nejiskří ani nepřekvapí :-)

Hanulka25
05.09.2018 3 z 5

Knížka se dobře čte a proto jsem jí dočetla až do konce, přestože je naprosto o ničem.

Sidonia
21.08.2018 4 z 5

Dobrá kniha, nic přehnaného, příběh načrtnutý lehce, člověk má pocit, že protagonisty zná takřka osobně. Dobře popsané vztahy, moderní i poučné a také varující - výchova dětí v rodině, škola aj. Děj sice není plný zvratů a překvapení, ale nenudí a je věrohodný.

lenuskav
26.07.2018 2 z 5

Nuda, nuda, nuda...

DominaCZ
03.06.2018 5 z 5

(SPOILER) Tuny kydů z "uměleckých"sfér a vy přitom víte, že se jedná o šmíru a podřadný samozvaný blbiny, který nemaj pražádnou cenu...bordel, nezájem o děcka, vychcanost...a přitom furt nikde nic.
Až teda potom no, úplně náhle v jedné vteřině se z připosranosti stává během jednoho večera nenávist? Záhada.

A ta hláška Lou k Sáře "jsi úžasná, že ses musela vyspat s tolika poďobanými burany, abys to dokázala..." Vida, tak usedlá rádoby housewife Sara je vlastně bývalá štětka:)))) Takže si nemají s Lou vzhledem ke konci co vyčítat.

Jako vážně je nikdo neznal a nezajímal se o ně a najednou ONI VŠEM zalívaj kytky a berou zásilky?? Co tak najednou!?

Sáru začne píchat jinak a jí fakt nedojde že to znamená, že ojel něco novýho, logicky to co je nejblíž??? Vytáčí mě tou zaslepenou tupostí a to dělá právě tu knížku dobrou. Je čtivá klidná zahákuje a pohodově ukazuje jak tupost maloměšťáka, tak tu rádoby uměleckou sféru.

cori
27.05.2018 3 z 5

Typická maloměšťácká rodina se snaží vetřít do přízně rodiny uměleckých bohémů: sochaře a režisérky, nakonec zjistí, že jejich styl života není pro ně. Celkem nudná kritika rádoby umělců a jejich příznivců, kteří si hrají na to, že umění rozumí.

matula1977
10.02.2018 2 z 5

Kniha se dobře četla, ale taktéž jsem pořád čekala, co se stane, co se vyhrotí a ono opravdu nic, nic.

Renatecka
31.12.2017 3 z 5

No, čtivé to bylo, dialogy vcelku propracované a měla jsem knížku přečtenou poměrně rychle. Ovšem to bylo nejspíš proto, že jsem neustále čekala, co se tam, sakriš, konečně už stane? A v 3/4 knížky mi došlo, že už asi nic moc, že hlavní fór tohoto díla byl v tom, že to "TO" se tam tak nějak děje a vleče už od začátku. Nebylo to úplně špatné, ale dávám průměr - 3 hvězdičky.

2017  61%Sousedé z čísla 9
1998  75%Vzkazy ze záhrobí