Sotva dýchám

Emma dostala šanci žít a podařilo se jí dostat z pekla, které dennodenně zažívala se svojí tetou. Pomalu se vzpamatovává ze strašného traumatu a zkouší žít bez strachu. Každou noc je však pronásledují strašidelné sny. Po čase stráveném v domě Sáry se rozhodne přestěhovat ke své matce. Emina dobrota a víra v lidi jí dlouho brání uvědomit si pravdu o svých blízkých. To, že ani život s vlastní matkou Emmě nedodá pocit štěstí a pokoje, po kterém celý život touží, jí trápí a noří se stále hlouběji do ponurých zákoutí svojí duše. O jejím tajemství už ví celý Weslyn, navíc s matkou po boku jí čekají další nepříjemné situace. Modřiny sice zmizely, ale jizvy se nezahojí. Budou Evan a Sára stačit na to, aby si Emma uvědomila, že i ona si zaslouží šťastný život? Co všechno si ještě bude muset vytrpět, než bude opravdu šťastná? A podaří se jí vůbec někdy pokojně spát, bez nočních můr?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289361/sotva-dycham-BLf-289361.jpg 4.4197

Dýchání (2.)

Barely Breathing (2013)

Literatura světová, Romány, Dívčí romány
Vydáno:, Lucka Bohemia

Anna 13

SPOILERY

Jsem poměrně slušně nažhavená na další - již poslední- díl této boží Young Adult série.
Tento díl se mi zdál ještě mnohem lepší než ten předchozí a možná, že na první příčce zůstane, když už ve třetím díle nebudeme ve Weslynu a hlavní hrdinové nebudou všichni pospolu. Ale to už předbíhám.

Strašně se mi líbilo vykreslení velmi komplikovaného vztahu matky s dcerou. Alkoholičky utápějící se v žalu, která svou dceru nenávidí - ta chce však vše napravit. Hlavní hrdinka Emma je a bude nadále komplikovaná, psychicky neukotvená holka, ale to se vzhledem k její minulosti nemůžeme divit. Přesto už zde byl progres - byly tam emotivně silné kapitoly, kdy si začala uvědomovat realitu a vážit si sama sebe. V těch chvílích jsem jí v duchu tleskala. To, že jí to nevydrželo - to už je jiná věc. Ale právě na její rozpolcenosti a úzkostlivosti staví Donovanová svůj výjimečný příběh, který bere dech.

Zde se svými uměleckými zvraty opět skvěle zatočila. Tak posledních dvěstě stran jsem měla pocit, že jedeme na horské dráze a ne a ne se zastavit. Bylo to neskutečně napínavé, čtivé, strhující a děsivé - až s kapkou thrilleru.

Další, co Donovanové jde, je vytváření milostných trojúhelníků. Já nevím, ale já opravdu milovala jak Evana tak Jonathana. Nebylo to tak, že bych fandila jen jednomu. Prostě po této stránce jsem zcela chápala Emmino srdce - nešlo to rozhodnout. I když mi vadilo, jak na konci Emma strašně zmatkovala a Jonathana mi bylo šíleně líto. Doufám, že se ve trojce objeví. A o zlomeného Evana mám fakt strach. Emma na konci knihy ztratila veškeré mé zbytky pochopení k ní a svým rozhodnutím mi vyrazila DECH.

Proto se asi ještě dnes večer vrhnu na další - nepochybně stejným tempem vzrušující - díl, který završí celé tohle citové drama, z kterého tečou slzy, nervy jsou na pochodu a srdce nestíhá objímat Evana a Jonathana najednou.

cukrovka

Tak tenhle díl mě moc nenadchnul. Emma mě štvala svou zarputilostí a neschopností svěřit se svému klukovi, kterého "miluje". Její chování je sebezničující. Evan s ní měl neskutečnou trpělivost.

Joyce24

Ani tento díl mně nezklamal. S Emmou se život opravdu nemazlí. Konec mně zaskočil, ale na druhou stranu takový asi musel být, aby bylo v posledním, třetím díle o čem psát. Už ho mám objednaný v knihovně a těším se až si jej přečtu.

veveronka

dobrá,

ivedoo

Naprosto skvělé pokračování. Velice jsem litovala Emmu a ty její noční můry. Matka si takovou dceru vůbec nezasloužila. Strašně mě štvala Analyse a Jonathan nakopak. Do té postavy jsem se zamilovala, jak si byl blízko s Emmou, ale nečekala jsem ten zvrat, jak se přiznal k vlastním nočním můrám. Konec byl prostě strašný, nevím jak to mohla Emma udělat :(

Denisa232623

Dobré počteníčko, ale samozřejmě nesmí chybět první a třetí díl této trilogie.

salča
09.12.2017

Až na ten konec,jelikož je Evan miláček,to nemělo chybu.Bylo to opět napínavé,poutavé a dojemné čtení.

luciefeix
20.07.2017

čekala jsem více , stále fnukání kecy ale nemluví pořádně s nikým , hledání sama sebe a nemůže se najít

Adel.bud
29.06.2017

Určitě doporučuji!
Kniha je čtivá a vtáhne vás do děje.
Ale začněte u prvního dílu - Důvod dýchat

Kiwi24
15.06.2017

Krásné. Ale... Emmo. PROČ?????????!!!!!!!!!

Anett2000
08.06.2017

Tohle je opravdu knížka, která má něco do sebe. Ukazuje, jak je život někdy nespravedlivý, plný zklamání, ztrát a bolesti. Skvělý druhý díl.

martina5069
17.05.2017

Perfektní druhý díl, který sem i přes 480 stránek přečetla u mě v rekordním čase což jsou dva dny. Líbila se mi zápletka tohoto dílu i když asi v půlce mě trošku došlo že se jedna postava na konci vybarví. U téhle autorky mě fascinuje to jak dokáže čtivě psát a pořád se v jejích knížkách něco děje. Tentokrát se Emily ocitá v domě svojí matky která díky způsobené bolesti hodné paří a dokonce i bere drogy no a v neposlední řadě se tahá se zajíčky. tenhle díl je strašně smutnej a pro mě srdcovou záležitostí protože i já sem zažila stavy, kdy se člověk kterého myslíte, že znáte chová po alkoholu jinak. Myslím že nemluvím jenom za sebe ale po alkoholu se prostě stáváte až moc upřímní a pravda někdy hodně bolí. Strašně mě mrzí ten konec knihy a já se pořád nemůžu rozhodnout jestli udělala Emily dobře nebo špatně a pevně doufám, že aspoň poslední díl dopadne dobře.

lenka5535
20.03.2017

Po prečítaní 1. dielu som si vravela, že čo ešte horšieho sa Emme môže stať. Nečítala som ich hneď po sebe, nakoľko už 1.diel ma dosť dostal a dala som si pauzu, kým prečítam 2.diel. Príbeh je plný smútku, bolesti, je taký dosť depresívny a rozťahaný, ale musím uznať, že je to napísané pútavo a ťažko sa kniha odkladá, keď sa do nej začítate.

vedana
18.03.2017

Stejně tak, jak jsem byla nadšená z prvního dílu, tak i druhý mne naprosto pohltil. líbí s emi sytl, jakým autorka píše.

hellena1523
12.02.2017

Autorka píše velice čtivě! I příběh je moc hezký, ale musím říct, že druhý díl mě zaujal o něco méně, než první. Z prvního dílu jsem byla takřka nadšená, tento jsem četla spíš proto, že se kniha opravdu dobře četla.
V prvním díle mi přišla hlavní hrdinka sympatická, v tomto už byla chvílemi otravná. I přes její pohnutý osud byly momenty, kdy by potřebovala profackovat. Postava Sary mě občas štvala již v prvním díle, v tomto už mě JENOM štvala.
Ale i přes některé momenty, kdy jsem kroutila očima, že příběh sklouzává k nějaké plytkosti, musím říct, že je to poměrně hezký příběh.

Lenka.Vílka
22.01.2017

Hrdinčino sebemrskačství v prvním díle se dalo pochopit. Tedy až na tu blbost a naivitu na konci (ale o čem by to bylo dál, že?!). Opět dějově, že tohle jsem už někde četla jenom v jiném odstínu. Napsané opět čtivě. Ale podle toho, jak šel děj těchto dvou dílů, je mi jasný, co se přesně bude odehrávat v posledním. Mám ráda překvapení a inovace, ale to se v téhle sérii prostě neděje. Moje nadšení z prvního dílu spočívalo hlavně ve čtivosti. Tuhle jsem četla mnohem díl. Nebylo to to čtením (tentokrát) v originále, ale už mě to tolik nebavilo. Nadšení opadlo.

PetraBery
15.10.2016

Plný počet nedám, v knize byly okamžiky, kdy jsem Emmu nechápala a nelíbilo se mi, jak se chová... Ale jinak se jedná o hodně dobré pokračování první knihy. Určitě si přečtu i poslední díl, abych věděla, jak celá série dopadne a jestli Emma konečně najde v životě klid.

margoj
03.08.2016

Kniha byla napínavá už od začátku. Pořád mě nutila číst dál - byla strašně napínavá. U nějakých knih jsou zápletky, které se pořád opakují a už jsou nudné. Ale u této knihy mě to bavilo číst, vůbec to nebylo nudné.
A konec... Emmě bych nejradši vylískala. Ale přesto to byla bomba. Jsem strašně moc zvědavá na třetí díl, jak to celé dopadne.

zdehan
17.07.2016

Kniha se mě moc libila nutila mě pořád číst dál a už se těším na další díl za mě dávám pět hvězdiček.

10.05.2016

Úžasná. Nemám pro to jiné pojmenování než úžasná. Velmi se těším na třetí a také závěrečný díl. Je to uchvacující kniha.

verulik196
30.03.2016

Těžko říct, který díl je lepší, jestli Důvod dýchat nebo Sotva dýchám - oba jsou totiž naprosto dokonalé! Věřím, že i v posledním díle bude laťka nasazena stejně vysoko a že všechno dobře dopadne, protože alespoň jeden díl si zaslouží šťastný konec.

zuzurana
22.01.2016

trosku slabsi odvar prveho dielu... snad ma tretia cast nesklame.. pride mi to skor aj dievcensky roman zo zapletkami s laskou...sice sem tam sa tam znazornuju problemy s matkou...

zuzurana
29.12.2015

komentare by sa mali pisat tak, aby sa neprozradil koniec.. ja si například před precitanim knihy citam komentare.. a teraz uz viem jako skonci druhy diel.. dnes vecer sa ho chystam citat

Makyt
26.11.2015

Druhý díl série, myslela jsem, že hůř už jí být nemůže... a ono ano... jak se může nějaká matka zachovat tak, jak se chovala Rachel? Nebyla to matka, ale vyděračka a příživnice... A to, jak dávala všechnu vinu Emmě, která stále nacházela sílu to snášet.... Jonathan byla dobrá postava, tušila jsem, že se o něco pokusí a mrzelo mě, že si Emma není jistá svým citem k Evanovi... ale stále věřím, že na konci 3. dílu budou spolu ;-)

Rebecca Donovan

Rebecca Donovan