Sociální psychologie

Sociální psychologie https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43316/socialni-psychologie-43316.jpg 4 35 5

V novém, přepracovaném a rozšířeném vydání vychází již klasická monografie profesora Nakonečného o osobnostní psychologii, jednom z nejdůležitějších oborů psychologických věd. Ve své práci shromáždil autor množství empirického materiálu, nových poznatků a teorií, vedle tradičních témat oboru, jako jsou typy osobnosti, její psychické vlastnosti či biologické a kulturní určení, najde čtenář i obsáhlé kapitoly o charakteru člověka a motivech jeho jednání nebo o teoriích osobnosti. Psychologové, pedagogové, sociologové, popř. personalisté, sociální pracovníci, manažeři, ale především studenti psychologie i příbuzných humanitních oborů tak dostávají do rukou tematicky ucelené a formálně přístupné dílo – učebnici, umožňující dostatečnou orientaci v problematice a přinášející i řadu podnětů k filozofickým úvahám o člověku. Kniha je vybavena ilustračními obrázky, grafy, tabulkami.... celý text

Komentáře (5)

Komentáře 5 Recenze 0

Barbucha2
Barbucha2
02.12.2022 3 z 5

všeobecný základ sociální psychologie
+ na konci každé kapitoly srozumitelné shrnutí, důležité pojmy k tématu a doporučená literatura k dalšímu studiu
- kniha jinak psaná zbytečně složitým jazykem

Guepp
Guepp
06.04.2022 3 z 5

Tato publikace je opravdu základem soc. psychologie, i nám na VŠ tak byla předkládána, jen bohužel pro mě je psána často zbytečně složitě, tak jsem z ní nečerpala tolikrát, kolikrát si zasloužila.


hu_87
hu_87
06.02.2020 5 z 5

Výrost a jeho sociální psychologie je prostě klasika a klasikou zůstane. Lepší publikaci na tohle téma asi nenajdete.

Shindo
Shindo
13.12.2017 4 z 5

Čtivý a dobre spracovaný prehľad sociálnej psychológie, užitočný ako pre psychológov, tak aj pre nepsychológov. Akurát škoda, že pán profesor bol rovnaký ťažký teoretik ako v knihe, tak aj na prednáškach.

Derpette
Derpette
16.06.2012 4 z 5

Poměrně čtivá učebnice, snadno pochopitelná, i když v některých částech by se mi hodilo víc informací. Pro základní přehled ale postačí, na doplňující informace autoři koneckonců odkazují.