Snoubenci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Významný italský spisovatel, jehož dílo je v italské literatuře mezníkem mezi klasicismem a romantismem, zachytil ve svém románě poměry v Lombardii v letech 1628–1630. Vylíčení mnoha dobrodružných příběhů, jež prožije dvojice milenců, dalo autorovi příležitost zobrazit všechny společenské vrstvy od prostého tkalcovského dělníka Renza přes zbabělého faráře Abbondia až po zpupného šlechtice Rodriga, který je schopen každého zločinu, aby dosáhl svého chvilkového rozmaru. Manzoni na podkladě dobových dokumentů podrobně vykreslil, jak zhoubný byl v Itálii vliv tzv. brávů, ozbrojených žoldnéřů ve službách jednotlivých feudálů a sugestivně popsal hrůzy morové epidemie, zavlečené do Milána císařskými vojsky Valdštejnovými....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49933/snoubenci-QEv-49933.jpg 3.518
Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
Orig. název

I promessi sposi, 1827

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Snoubenci

Přidat komentář
Enehy
07.01.2017

Klasický milostný příběh v opravdu husté omáčce popisů a dějových odboček psaný "vzletným" jazykem. Knihu jsem četla, když už jsem četla, celkem rychle, ale mám pocit, že to bylo spíše tím, že jsem přeskočila hodně slov. Nemohu říct, že bych litovala, že se mi toto dílo dostalo do ruky, ale nadšená z něj také nejsem. A nejpozorněji jsem paradoxně četla vysvětlivky :-)

Rup
23.09.2015

Nejsem si jist, chtěl-li autor zprostředkovat čtenářům velkou lásku na pozadí velkého moru nebo velký mor na pozadí velké lásky. Různé popisy, tak příznačné pro romantický žánr, zde zdánlivě vyskakují na naprosto nevhodných místech, historická fakta děj neuvádějí ani nedoplňují, ale stojí zcela mimo. Forma je rozháraná, nekompaktní, jakoby chaotická. Ač romantiku miluji, tento román mě v nadšení neuvedl.