Snaž se nedýchat ekniha

Nezapomeňte dýchat..Amy Stevenson byla největší novinová zpráva z roku 1995. Teprve patnáctiletá Amy zmizela, když se vracela ze školy, a o tři dny později byla nalezena v bezvědomí. Její útočník nebyl nikdy dopaden a její andělská tvář se objevila ve všech novinách i televizních zpravodajstvích.O patnáct let později Amy stále leží v nemocnici, obklopena plakáty zpěváků z 90. Let. Jednoho dne ji objeví reportérka Alex Dale, když píše nudný článek o lidech ve vegetativním stadiu.Vzpomene si na Amyin příběh a napadne jí, že by jí mohla pomoct obnovit zašlou novinářskou slávu.Jediný problém je, že Alex je stejně ztracena jako Amy, protože její alkoholismus jí o vše připravil, včetně manžela a pověsti dobré novinářky.Doufá, že když najde pachatele, postaví se zase na nohy, a tak se pouští do nebezpečného vyšetřování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404038/snaz-se-nedychat-xWe-404038.jpg 4.1277
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno (ekniha), Omega

Try Not To Breathe, 2016

Kniha Snaž se nedýchat

Simix.š
30.09.2020

(+ SPOILER) Kniha mě nalákala vysokým hodnocením, ale já nějak nevím ... Nebyla vyloženě nudná, ale některé odstavce jsem jen rychle prolítla očima, protože byly zbytečné a zdlouhavé. Kdo je pachatel jsem věděla, už když tam jeho postavu zmínili poprvé. Autorka se snažila do poslední chvíle mlžit, ale podezřelé servírovala takovým až moc podbízivým způsobem, že bylo jasné, že ten ani onen to není, bylo by to moc okaté. Celkově bych dala max 65 %, do 80% má kniha dost daleko.
Ale teda ty překlepy mě nebavily (e-kniha z Dobrovského). Na každé straně jich je alespoň 20 :/ Kdo toto psal...... ?
- - - spoiler - - -
Alex mi připomínala Rachel z Dívky ve vlaku - alkoholička, která přišla o dítě a opustil ji manžel, to bylo jak přes kopírák. A Fiona mi vyloženě lezla na nervy, úplně zbytečná postava.

Peggy2711
24.06.2020

První půlka děje opravdu letěla a moc mě to bavilo, pak už mi to přišlo zbytečně natahované, věděla jsem kdo je pachatel, i když se autorka snažila mlžit :-) Ale celkově se mi kniha líbila.

JanaK00
28.05.2020

Kniha se skvěle četla, přímo jedním dechem. Příběh zajímavý. Jen mi dost brzo bylo jasné, kdo je pachatel (můj problém).

ronave
27.04.2020

Poslední dobou mám štěstí na knihy rozdělené podle postav a času do kapitol :-)
Kniha se skvěle četla, příběh byl napínavý a pachatel překvapivý.
Jenom mi tam vadila postava Fiony, byla mi nepříjemná a vůbec se do knihy nehodila. Naštěstí nebyla jednou z hlavních postav.
Určitě doporučuji tento zajímavý a napínavý thriller :-)

Anna 13
25.04.2020

Tohle byla jízda. Tohle byl po dlouhé době vzrušující zážitek z thrilleru.

Přesně takhle si představuju perfektně vystavěný thriller. S postavami, které člověka budou zajímat, které budou mít různá zákoutí, a jejichž příběhy budete chtít žít s nimi. Budete jim stát po boku a věřit jim. Budete je mít rádi.
Já jsem se probouzela s myšlenkou na Alex a na to, jak bude bojovat dál, co dalšího vypátrá, čím se opět proviní. Doslova jsem se probouzela s myšlenkou na příběh. A i když jsem velká čtenářka, nestává se úplně často, abych své úplně první myšlenky po probuzení věnovala právě rozečtenému příběhu. Už to je důvod, proč si knihu přečíst.

Líbily se mi ty smyčky, kterými nás autorka provlékala. Bavilo mě, že stín podezření byl uvalen na každého. Jen si vybrat, kdo z nich je nejpodezřelejší...
Úžasné na knize je i to, že se nezabývá pouze vyšetřováním a pitváním se v zapomenutém zločinu. Autorka dala všem postavám jejich osobní životy - vztahová dramata, rodičovské otázky, komplikovanou minulost. Něco, čím se vám postavy o to víc přiblíží.

Jsem nadmíru spokojená. Neřekla bych, že jsem vyloženě šokovaná, ale to mi vůbec nevadilo. Jsem spokojená s rozpletením příběhu, jelikož se mi zdál uvěřitelný a sám konec by vydal na další díl, ve kterém by se postavy mohly vyrovnávat s následky. Obzvlášť by mě zajímalo, jak pokračoval život Sue. Ale to už by bylo téma, které by se dalo zpracovat tak obšírně, tak lákavě a temně, že by to byl úplně jiný žánr.

A ještě bych chtěla pochválit nádhernou obálku. Ta je vážně magnetická. Neodtrhnete se. A nejen od ní.

Dávám plný počet hvězd a všem knihu doporučuji. Je to kniha, jak má být!

02.04.2020

Nuda. Od poloviny jsem tušila, kdo je útočník. Autorka používá strašně otřepaný jazyk, knížku jsem četla asi na pětkrát.
Pozitivem je téma apalického syndromu.

Barča9
30.01.2020

Silný příběh o tutlání starých pravd a démonu jménem alkohol. Kniha se čte vcelku dobře,jen jsem se občas zašmodrchala v čase. Ale jinak doporučuji!

romanka26
02.01.2020

Kniha mne bavila. Vegetativní stav a neurologie mne zajímají.. Celou dobu jsem přemýšlela, kdo byl pachatelem. Na konci jsem byla překvapená. Mám i druhou knihu autorky, tak se těším :)