Smrtící útes

Smrtící útes https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427466/bmid_smrtici-utes-7kz-427466.jpg 4 181 62

Jedenáctiletý Billy Wheatley je zvláštní kluk, tak trochu samotář, introvert a vědátor. Žije se svým otcem uprostřed Atlantiku, na osamělém útesu, v domě obklopeném přírodou. Zdánlivou idylku naruší osudná noc, kdy se během oslavy ztratí mladá turistka. Policie po dívce marně pátrá a Billy se rozhodne do vyšetřování zapojit. Aniž to tuší, rozehraje nebezpečnou hru, která ovlivní životy všech okolo. Co se stalo se zmizelou dívkou? A kým je doopravdy Billy sám? Rozuzlení případu bude velkým překvapením nejen pro Billyho. Znepokojující psychologický thriller, který vás stáhne pod vodu a nepustí, dokud nedojdete na konec. A tak znovu vyrážím a kráčím přitom místy, k nimž při přílivu dosahuje voda. To je pro chůzi nejlepší, protože písek je tu pokaždé tvrdý a povrch pláže rovný. A navíc, jako bonus, tu můžete najít věci vyplavené mořem. Ale dnes hlavu neskláním, držím ji zpříma, a jak se blížím k cíli, snažím se rozeznat detaily. Když jsem zhruba v půli cesty, vidím, jak se po pláži k tělu pomalu blíží policejní vůz. Nafouknu tváře a zklamaně vydechnu. Vím, co si asi myslíte. Není úplně normální, aby jedenáctiletý kluk toužil po tom, zkoumat mrtvé tělo vyplavené na pláž. Jak už jsem ale říkal, nejsem jako většina jedenáctiletých. Chci říct, že někteří mí spolužáci by se s ním určitě chtěli vyfotit, udělat si selfie nebo tak něco. Já nic z toho dělat nechci. Já se o tělo zajímám proto, že ho chci studovat. Jako pravý vědec.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Katto

The Things you find in Rockpools , 2018

evilunicorn
15.06.2021 5 z 5

Výborný čtivý thriller,postavený na vyprávění z pohledu 11tiletého chlapce.Musím autora pochválit i za postavu vyšetřovatelky,která působila velice civilně a lidsky. Navíc celý příběh mi přišel v rámci žánru poměrně uvěřitelný a to vždy oceňuji.Finále bylo skvěle vygradované,třešnička na dortu je fungování dvojice bývalá plavkyně vs. chlapec s fobií s vody. Jeden z těch výjimečných a originálnějších thrillerů.

L.Helena
31.05.2021 3 z 5

Někdy kolem sto desáté strany jsem musela zavítat sem a přesvědčit se, že kniha je opravdu zařazena do žánru thriller, a ne literatura pro děti a mládež. Skutečně mi to tak připadalo – vyprávění jedenáctiletého chlapce, styl i obsah přesně odpovídal jeho věku. Naštěstí se to o několik stran dále v onen avizovaný thriller postupně začalo měnit. Občas sice docela předvídatelné a některá fakta či situace poměrně nelogické, ale kniha mě bavila a četla se mi dobře. Ovšem 91% mi přijde nadhodnocené.

gordon13
23.05.2021 4 z 5

Originálně pojatý příběh se sympatickým vypravěčem se mi skvěle četl a opravdu mě bavil. Líbilo!

lištička123
08.04.2021 5 z 5

Výborná knížka. Skvělý příběh, napínavá, dobře se četla.

plamínek21
14.03.2021 5 z 5

Pozoruhodný klouček Billy, který žije se svým tatínkem na ostrově a bojí se vody chce přijít na kloub zmizení mladé dívky.
Překvapivý závěr, výborné a čtivé zpracování.
Skvělé počtení!

dlabikk
24.02.2021 4 z 5

Z počátku se výborně četlo, ale postupem stránek mi to přišlo zdlouhavé. Klidně by mohla být kniha o 100 stran kratší, protože příběh byl napínavý pomalu až do samého konce. Ale některé pasáže na mne byly moc dlouze popisovány.

Zdenas5
21.01.2021 4 z 5

Příběh vyprávěný z pohledu podivínského jedenáctiletého chlapce mě od začátku bavil, i když nějaké nesrovnalosti se tam objevily. Postavy byly reálné, prostě kniha se mi dobře četla.

Marta_P
08.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla opravdu jízda. Kniha vyprávěná velmi netradičně z pohledu malého chlapce, který vnímá svět po svém a nachomýtne se k vyšetřovaní vraždy. Velmi věrohodné charaktery postav, dobře vykresleslený příběh a velmi zajímavé zvraty v průběhu příběhu. Obě linie - jak vyšetřovatelů, tak Billyho se mi velmi líbily a měla jsem přečteno za víkend.

Arwen777
31.12.2020 2 z 5

Tak já také půjdu proti proudu.
Knihu považuji za ztrátu času, vysoké hodnocení vůbec nechápu. Mysteriózní psychologický thriller? Kde? Povrchní vyprávění, které se zmateně střídalo z pohledu jedenáctiletého chlapce a ostatních osob, plné nelogičností jak už upozornila čtenářka oregano. Napětí? Necítila jsem žádné, snad jen, abych to už dočetla. Navíc mi motiv chlapcovy minulosti přišel povědomý, určitě jsem už stejnou zápletku četla jinde.
Na knihu jsem se těšila, ale tohle bylo zklamání.

Dejzy1
25.12.2020 5 z 5

Hezká letní detektivka. Na kapitoly vyprávěné očima školáka Billyho jsem se vždycky těšila. Zápletka trochu tuctová, ale autor nás vodí až do konce šikovně za nos, finále zajímavé a pachatel pro mě celkem překvapení.

Terka18
06.12.2020 1 z 5

Knížku jsem nedočetla. Moc jsem se na příběh těšila, podle komentářů, ale pro mě velké zklamání. Když jsem začala číst, říkala jsem si super, rychle to plynulo, ale pak úplný opak a všechno se vleklo. Vydržela jsem do poloviny, víc jsem nedala. Velké zklamání.

wicca.w
03.12.2020 5 z 5

Super počtení, ani chvíli jsem se nenudila, hodně napínavé.

Arsi
26.10.2020 5 z 5

Perfektní, čtivá kniha. Má spád, prostě skvělý psychothriller. Vtáhne do děje a nepustí.

perpe2a
18.10.2020 5 z 5

Skvělý psychothriller/detektivka. Má to spád, děj plynule ubíhá, vraha neodhadnete, i když si myslíte, že víte, tak vlastně nevíte :-). Skvělé a čtivé, rozhodně doporučuji.

SilvieSisinka
12.10.2020 4 z 5

Začátek knihy psán pomalým ale postupně sílícím napětím. Překvapená závěrem knihy.

mysterygirl
08.10.2020 5 z 5

Originalni, super ctivy, psychothriller

terka95
03.10.2020 5 z 5

V první části knihy mi styl líčení 11-ti letého Billyho připomínalo vyprávění nějaké youngadult knihy a bála jsem se, že děj bude pomalý a styl psaní mě moc nenadchne. Pak se to ale rozjelo a musím dát 5*, protože jsem byla opravdu napnutá, jak to všechno bylo a jak to dopadne :) a ostrovní atmosféra mě těšila :)

Ajinka79
13.09.2020 4 z 5

Kniha je velice čtivá, drží vás v napětí.
Ale za konec ubírám hvězdičku.

GYROTOURBILLON
10.09.2020 5 z 5

Co k této knize dodat ?? Super , krása , ale i smutné , přesto čtivé ..
I výstížná obálka.

Katania
19.08.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha. Příběh byl napínavý a malý Billy mi moc sympatický.

vypráví dítě

2020  89%Smrtící útes