Smrt v ledu

Smrt v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496266/bmid_smrt-v-ledu-mkF-496266.jpg 4 261 83

Thriller, ze kterého dostanete závrať! Novinářka Cecily se vydává se skupinou odvážlivců do Himálaje, aby pokořila jednu z nejvyšších hor světa. Plánuje o náročném výstupu napsat reportáž, která ji konečně proslaví. Kvůli této cestě se vzdala mnohého – vztahu i úspor –, ale věří, že se to vyplatí. Když jeden z horolezců zemře, všichni to považují za tragickou nehodu. Každý ví, že hory jsou nemilosrdné. Jenže poté co se najde další mrtvý, Cecily pochopí, že kromě nelítostné zimy, vichru a ledu tady číhá ještě jedno nebezpečí – vrah! V této nadmořské výšce vás policie neochrání. Nikdo vás neuslyší volat o pomoc. A když si Cecily nedá pozor, další na řadě bude ona…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Breathless , 2022

Pitbullka
29.01.2023 3 z 5

Prostředí hory bylo skvěle popsáno, stejně jako jednotlivé části výstupu, to bylo čtivé a super. Ale já jsem měla velký problém s hlavní hrdinku a s tou samotnou thrillerovou zápletkou, která mi přišla poměrně nezajímavá. Kniha na jedno přečtení dobrá, ale vracet se k ní už nebudu.

veriszv
27.01.2023 4 z 5

Napětí sice místy trochu stagnovalo, ale autorka jeho prostoje využila k budování skvělé atmosféry. Je vidět, že má za sebou horolezecké zkušenosti a ví, o čem píše. Konec jsem odhadla, ale i tak mě atmosféra ledu a mrazu pohltila. Navíc v audiu s mojí oblíbenou Jitkou Ježkovou!
Sečteno podtrženo, není to nic úplně převratného, ale jako kniha na vypnutí, která vás přenese daleko do nebezpečných hor, super!

Evka27
18.01.2023 3 z 5

Bohužel jsem při listování knihou zjistila, kdo bude Černý Petr. Dost jsem se s knihou natrápila, úplně jsem cítila vyčerpání účastníků skupiny horolezců. Možná v létě by se četla líp.

karaliene
12.01.2023 5 z 5

Hodně dobré! Oceňuji, že kniha vzešla z vlastních horolezeckých zkušeností autorky (což ostatně nešlo přehlédnout, promítlo se to znalostí termínů, reálií a modu operandi, tak do dokonale výstižného popisu s horou a stoupáním souvisejících prožitků hlavní hrdinky).

KnihoSny
10.01.2023 5 z 5

Musím říct že kniha Smrt v Ledu mě dostala já vím že je to dost popisné ale ten děj k tomu byl skvělí snažila jsem se přijít na to kdo co děla kde se co stalo můžu říct že mě to docvaklo těsně u konce :* konec byl určitě taky super kniha mě donutila dost googlit různé hory, šerpy, vybavení , různé dokumenty prostě sem knihou žila a moc doufám že autorka knihy na píše ještě něco z hor nebo něco tomu podobného:)
ps: ještě musí říct že občas jsem měla zimnici s hlavní hrdinkou:)

Vesmich
09.01.2023 5 z 5

Na delší přejezd autem Odkudsi Kamsi jsem si z audiotéky vybrala ukázku z této knihy. Ve chvíli, kdy se hlavní hrdinka hodlala vydat na osmitisícovku s vybavením, které si vygooglovala, jsem si pohrdlivě odfrkla, že takovou stupiditu poslouchat nebudu. Jenomže ukázka je dlouhá 50 minut a najednou mi to tak divný nepřišlo a už mě zajímalo, co bude dál. A dál bylo, že to bylo napínavé, zajímavé, neotřelé a i když se hlavní linka příběhu dala odhalit brzy, ničemu to nevadilo. Vysokohorské lezení je v 21.století nejspíš poněkud jiný příběh, než který kdysi popisovali Rakoncaj, Štěrbová nebo všichni dobří Poláci...

TeriLoch
07.01.2023 5 z 5

Skvělá knížka! Líbil se mi popis výstupu na horu a jak to vlastně v horolezectví funguje. Není to moc časté prostředí v knihách. Když jsem pak zjistila, že sama autorka byla součástí expedice výstupu na vrchol hory Manáslu, líbilo se mi to ještě o to víc! :)
Děj byl hodně napínavý, hlavně přibližně od posledních 50 stránek se nešlo odtrhnout. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo by mohl být vrahem. Knihu opravdu doporučuji! Rozhodně jsem se u ní nenudila :)

dencazrnu
05.01.2023 5 z 5

Musím říci, že takhle povedený a napínavý thriller jsem už dlouho nečetla. Byla jsem napnutá od první stránky, s horolezci jsem prožívala všechny nástrahy, které je na cestě potkaly a místy jsem měla strachy sevřené půlky. Autorka díky vlastním zkušenostem dokázala naprosto excelentně vystihnout prostředí hor. Celá kniha je napsaná ve velmi svižném tempu, nemá žádná hluchá místa, kde by se čtenář nudil nebo mu připadalo, že je děj zbytečně natahovaný a díky krátkým kapitolám vám kniha mizí pod rukama. Opravdu oceňuji i to, jak nás autorka pěkně mate a nechá nás postupně věřit tomu, že vrahem může být opravdu každý…

Littlemonday
02.01.2023 4 z 5

Pro me byla kniha uzasna hlavne diky popisu horolezecke expedice. Neuveritelne poutavy pribeh, casto jsem mela strach i za hrdiny v knize. Thrillerova zapletka pro me byla jen tresnickou na dortu. Nebyla bych tam ani kdyby tam nebyl nikdo zlej. :D

čef
31.12.2022 5 z 5

Knihu oceňuji hlavně za popis toho, jak to dnes vypadá v horolezeckém průmyslu. Samá elektronika a spousta lidí, kteří se živí jenom tím, že existují lidé prahnoucí po smrtelném nebezpečí. Zde se tedy mnozí dočkali i konce a odhalení vraha bylo také patřičně napínavé. Velmi dobře napsáno včetně horolezecké technologie.

lucisa.n
27.12.2022 4 z 5

Cecily je novinářkou v časopise Wild Outdoors a byla přizvána k závěrečnému výstupu na osmitisícovku Manáslu, který organizuje Charles, věhlasný horolezec, který už za rok zvládl překonat 13 osmitisícovek a chce k nim přidat i tu poslední. Charles je známý tím, že není příliš sdílný a získat s ním rozhovor se v podstatě rovná nemožnosti. Charles ale Cecily přizve právě kvůli tomu. Když s ním vystoupá až na vrchol Manáslu, bude jí pak odměnou právě rozhovor. Jenže Cecily nemá příliš zkušeností, naopak, její poslední lezení po horách nedopadlo vůbec dobře.. I tak se ale kousne a jde do toho! Jenže společně s Cecily a ostatními je na hoře zřejmě i vrah..

Když jsem tuto knihu rozbalila v tajné štafetě, byla jsem nadšená :) Protože jsem se na ni rozhodně chystala! Téma horolezectví je v knize rozhodně originální a mě to tak nějak vždy zajímalo. Jak byl v TV nějaký dokument, tak jsem ho viděla :) I čtení tohoto thrilleru mě moc bavilo. I když opět jsem měla problém s velkým počtem mužských postav (asi už si je budu muset začít rozlišovat na papírek :D). Taky je v knize spousta horolezeckých termínů, které si asi my, normální smrtelníci, vůbec nedovedeme představit. Jinak ale hlavní zápletka super! Já jsem si sice tak nějak tušila, ale zklamaná jsem nebyla :)

kalinkacz
25.12.2022 4 z 5

A tohle mě teda bavilo!
Smrt v ledu je thriller, ve kterém se skupina lidí snaží dostat na osmitisícovku, jenže se záhy ukazuje, že se rozhodně na vrchol nedostanou všichni.
Hrozně se mi líbil námět, zněl prostě skvěle! Čtení jsem si užila, mělo to spád a akci, byť tedy kolem poloviny mi přišlo, že tempo lehce kleslo… Konec byl sice prvoplánový, ale jako oddechovka do chladných dní supr.
Jen doporučuju si na začátku napsat seznam postav, jinak se ztratíte.

Tyet
24.12.2022 3 z 5

Průměrná detektivka, ocenila jsem autenticitu reálií na osmitisícovce, je vidět, že autorka ví, oč jde. O tom, kdo je vrah, jsem měla jasno po pár stránkách, ale nevadí.

Čmeláček
21.12.2022 4 z 5

Tuhle knihu jsem si vybral hlavně kvůli ročnímu období :). Když je zima, tak jsem si chtěl přečíst něco zimního :). A fakt to nebylo špatné čtení, i když do dokonalosti tomu něco chybělo. Proto musí pro dnešek čtyři stars stačit :))).

hlenicka
19.12.2022 5 z 5

Tohle byl gól. Ledový gól. Nebudu přehánět,že jsem mela po celou dobu čtení ledové ruce,jak jsem si zkoušela představovat,jak se cítila hlavní hrdinka a další horalové na hoře a celkově. Když popisovala, jak foukal ledový vítr,který štípal do tváří, její rty byly rozpraskané a necítila prsty na rukou, fakt jsem se cítila jako ona! Kniha byla psána svižně, bylo vsechno dokonale popsáno,jak se kde uchytit, výbava atd. Za mě super,ikdyz jako thriller mi to moc nepřipadalo,nebylo to za mě až nervydrasající,to vůbec,ale ten příběh kolem přírody a hor,uzasný!

VasnivaCtenarka
12.12.2022 4 z 5

AUDIOKNIHA:
Smrt v ledu mne v prvé řadě oslovila svým obalem. Miluji hory, miluji přírodu a anotace mi přišla zajímavá. Sáhla jsem tedy po této audioknize s téměř nulovým očekáváním. Od autorky Amy McCulloch jsem ještě nic nečetla, tak jsem zbyla zvědavá. A vlastně jsem nikdy ještě neposlouchala žádný příběh z prostředí himálajských osmitisícovek. A musím přiznat, že zasazení děje do tohoto nehostinného, tichého, chladného a nebezpečného prostředí mne uchvátilo. Cítila jsem na vlastní kůži jaké to je, když krůček po krůčku se snažíte jít dál, i když vaše tělo už nemůže. Kdy bojujete sami se sebou, když víte, že zastavení se na krátký odpočinek by mohl mít za následek vaši smrt.

Audioknihu Smrt v ledu od autorky Amy McCulloch vydalo nakladatelství Témbr. Celým příběhem nás provázela úžasná Jitka Ježková. Její hlas a intonace vás do děje tak vtáhne, že chvílemi i dýchat napětím přestanete. Budete to vy, kdo se ocitne na nebezpečné stěně osmitisícovky a půjde vám o život.

Celý poslech trvá 11 hodin a 17 minut a myslím, že si ho skutečně užijete.

Naprosto mne pohltilo samotné prostředí takové výpravy. Všechno, co souvisí s takovým výstupem. Jelikož se takovéhoto výstupu zúčastnila samotná autorka, je příběh protkán její zkušeností. I z tohoto důvodu je příběh tak uvěřitelný. A samotný závěr je pro mnohé také překvapivý

Myslím, že tato audiokniha vás velmi mile překvapí.

85098211
05.12.2022 4 z 5

(audiokniha)
Na knihu jsem se opravdu moc těšila, ale bohužel musím přiznat, že jsem byla docela zklamaná. Už začátek mne nedokázal pořádně vtáhnout do děje, který měl být - aspoň podle mých představ - napínavý a strhující. Jenomže autorčiny popisy toho, jak se novinářka Cecily se skupinou dalších odvážných lidí vydává na výpravu do Himalájí, jsou tak trochu zdlouhavé. Ale úplně nejvíc mi vadila nepravděpodobnost celého příběhu, protože pochybuji, že by nějaký pořádný horolezec s sebou vzal takovou nezkušenou a částečně i naivní ženu, jakou Cecily bezpochyby byla. Později se mi kniha sice začala líbit o něco víc, ale stále mi nechtěla sednout zápletka ohledně vražd, ke kterým na výpravě dochází. Prostě a jednoduše tohle nepovažuji za reálné. Je zde hned několik podezřelých, přestože se jedná o celkem nevelkou skupinu. Zavražděných přibývá a Cecily se začne obávat také o svůj život. A nakonec stojí v podstatě téměř sama tváří v tvář vrahovi v nekonečné ledové pustině Himalájí...
Knihu jako takovou ve finále hodnotím jako lepší průměr a čtvrtou hvězdičku potom přidávám pouze za opravdu skvělou interpretaci její audioverze. Další knihu této autorky už ale vyhledávat nebudu, jednou totiž stačilo ;-).

jaroiva
18.11.2022 1 z 5

Edice "světový odpad s velkou marketingovou podporou" opět nezklamala.
Kniha totálně o ničem. Je to bezesporu umění napsat o takové zajímavé věci, jako je výstup na osmitisícovku, tak nudnou knihu.
Došla jsem až na konec, ale bylo to způsobeno tím, že jsem si koupila audioknihu a poslouchala jsem to v autě, kdy jsem neměla možnost při řízení změnit adresář a někde listovat a hledat jinou knihu.
Kdo si chce počíst dobrodružně o horolezectví, doporučuji místo tohoto marného pokusu o thriller přečíst raději životopisný román i o výstupu na Everest - Cesta slávy od J. Archera.
Kdo hledá thriller, tomu bych taky dokázala doporučit něco i napínavého.
Tohle jsou pro mě vyhozené peníze, byť jsem koupila audioknihu za poloviční cenu v rámci nějakého slevového kuponu. Vrátit knihu už nemohu, ani ji poslat dál, tak jen varuji od koupě ostatní.

Calinda
18.11.2022 1 z 5

Ke knize mě přitáhla obálka, prostředí, ve kterém se děj odehrává (hory, led, sníh, mráz, to je moje) a příběh, který mě nalákal slibem, že v malé skupince řádí vrah (to mám taky ráda). Bohužel od prvních stránek mi bylo jasné, že s knihou kamarádi nebudeme. Vadí mi především velice jednoduchý styl psaní (či překladu), tohle u mě prostě nefunguje, i kdyby byl příběh sebelepší. Má to být thriller, ale způsob psaní připomíná nějaký naivní román pro ženy. Na této knize se mi opět potvrdilo, proč vyhledávám spíše mužské autory (až na pár výjimek - samozřejmě A. Christie). Už jen ten začátek - řadová novinářka Cecily má možnost napsat článek o megasuperslavném horolezci (když se jí to podaří, katapultuje jí to mezi novinářskou elitu, když ne, je v pr...), ale podmínkou je, že napřed s ním vystoupá na vrchol jedné z nejvyšších hor - jako proč??? Nevěrohodné. Nesmyslné. Blbost.

barack
17.11.2022 3 z 5

Moc hezky napsaná kniha. Je poznat, že horolezectví autorka miluje a snaží se tuto lásku předat i čtenářům. Bohužel knize chybí spád. Zpočátku se nic neděje. Spousta stránek je podle mého názoru popsáno jen kvůli tomu, aby autorka prokázala, jak těm reáliím a adrenalinové aktivitě rozumí, ale čtenářům nehorolezcům to zas až tak moc neřekne. I když pozornému čtenáři neujde, kdo je pachatel a kdo bude obětí už v podstatě od první třetiny, rozhodně se vyplatí knihu dočíst. Už jen kvůli tomu, že podobně napsanou asi na současném knižním trhu nenajdete. A taky, protože posledních sto stran je prostě jízda.