Smrt talentovaného ševce

Smrt talentovaného ševce https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529948/bmid_smrt-talentovaneho-sevce-65a038c2360b8.jpg 4 190 190

Kapitán Exner série

Tento - již devátý - příběh s kapitánem Exnerem se děje na renesančním zámku, v jeho blízkém okolí, ve starém anglickém parku a v přilehlém městečku, jaké nemohlo vyrůst nikde jinde než v Čechách, stejně jako jeho obyvatelé. Na pozadí násilné smrti lidového řezbáře a malíře naivisty upozorňuje autor na závažný záporný společenský jev, který za určitých podmínek může přerůst v zločin. Právě tímto odhalováním příčin zločinu a nikoliv především zločinu - což je pro Erbenovy příběhy s kapitánem Exnerem typické - je autorovo dílo v oblasti společenského románu s detektivní zápletkou pozitivní součástí naší angažované literatury. Kniha byla přeložena do polštiny a pod názvem Śmierć utalantowanego szewca vyšla v roce 1988 v nakl. Czytelnik. Do estonštiny jako Andeka kingsepa surm (Eesti Raamat). Německý překlad Der Tod des talentierten Schusters je z roku 1980 a vyšel v nakl. Das Neue Berlin. Švédský překlad Den begåvade skomakarens död z roku 1982 vyšel v nakl. Bra Deckare.... celý text

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Kniha perfektní, ale s filmem mám problém.. Pan Kodet je (tedy bohužel byl) herec od boha, ale kapitán Exner prostě měl vypadat jinak..

Finskej
09.02.2014 5 z 5

K této knize lze říci jen jedno: zfilmováno. Kodet. JIŘÍ KODET, hergot! Bezchybně: http://www.csfd.cz/film/8128-smrt-talentovaneho-sevce/

honajz
20.07.2012 2 z 5

Možná díky zhlédnutému filmu jsem od knihy čekal víc (jak to tak bývá). Zdá se, že filmaři vytáhli esenci, kterou se ani Erbenovi samotnému nepodařilo v knize pořádně dotáhnout, a jako by knihu dotvořili. Každopádně toho floutka v podání Kodeta jsem měl problém v knize vidět, a vlastně díky tomu jsem si řekl, že si nějaké exnerovky přečtu.

brabofka
13.12.2011 5 z 5

první seznámení s Michalem. Nejdříve jsem viděla film, kde Jiří Kodet je prostě neodolatelný a pak se teprve dostala ke knížce, oboje bylo fantastické :-)

JaneTrestry
05.11.2011 5 z 5

úžasné, prostě senzační příběh, který mě hned nadchnul od začátku :) Kapitán Michal Exner se mi líbil hned od začátku a hodně jsem si ho oblíbila :) vrah byl mezi mémi třemi podezřelými, ale i tak jsem byla překvapena, jak na to Exner přišel :D:D:D

WEIL
16.08.2011

Motto knihy: "Vy jste nebyl špatný malíř, měl jste slušnou techniku, ale tu auru, to gró, to měl on. On začal později, a učil se rychleji a předběhl vás."