Smrt a jiné vrcholy mého života

Smrt a jiné vrcholy mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294105/bmid_smrt-a-jine-vrcholy-meho-zivota-OFe-294105.jpg 4 611 170

Hlavní hrdina Martin není právě nadšený, když u postele své umírající babičky potká ztělesněnou Smrt. Ta si přišla pro duši staré dámy a raduje se, že ji konečně někdo vidí a slyší. Jedním si je jistá: Jim dvěma s Martinem je předurčeno, aby se stali nejlepšími přáteli. Tenhle kluk je opravdu milý človíček. A mimochodem, nikdo vám s jistotou nezaručí, že se nedá umřít na nudu nebo na zlomené srdce…Martin si časem zvykne, že se Smrt vynoří vždycky ve chvíli, kdy se mu to nejméně hodí. Když však potká ženu, o níž tuší, že je to ta pravá, musí si položit rozhodující otázku: Má vůbec smysl žít, milovat a toužit po štěstí, když stejně všechno skončí smrtí? Hořká i laskavá komedie oplývající nadsázkou a černým humorem... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Tod und andere Höhepunkte meines Lebens , 2013

Lou_19
20.05.2017 5 z 5

Kniha mě moc bavila, hezky napsaná, směs humoru, faktů o lidském životě a věcí, nad kterými se člověk zamyslí.
Jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla :)

martunka
18.05.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbí. Je to čtivě psaný příběh o jednom lidském životě a neobvyklém přátelství. Taky bych takové přátelství brala.

Maanna
18.05.2017 5 z 5

Když jsme knihu četla (čtu především v autobusech a při čekání), řada lidí se mě ptala, co to je. Zjistila jsem, že to není tak snadné říci - něco humoru, něco podnětů k zamyšlení, trocha toho kýče, ale výsledek mě moc bavil. Zvlášť oceňuji fakt, že se Smrt jevil/a jako někdo, kdo se může mýlit a měnit názory.

Pavelina
07.05.2017 5 z 5

Výborná kniha. Pro pobavení i pro zamyšlení. Veselá i smutná. Jako život. Nebo jako smrt? :)

A že je smrt občas ON a občas ONA - já si myslím, že je bezpohlavní, kosí všechny bez rozdílu... A mluvit o ní jako o ONO - to by bylo povážlivé ;)

NicaCola
04.05.2017 5 z 5

Naprostá bomba! Na knihu jsem se těšila už od Vánoc, kdy jsem jí objevila jako dárek pod stromečkem. A opravdu mě nezklamala. Stránky ubíhali strašně rychle, hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila...především Smrt a Bibi:) Vážně doporučuju:)

SamMarešová
02.05.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha.
Díky kraťoučkým kapitolám se čte snadno a člověk má pocit, že příběh utíká jako život sám.
Humoristická kniha, která člověku nabízí mnoho a mnoho myšlenkových pochodů o životě a smrti. O zamyšlení se nad sebou samým i o tom, že "záporák" může být fajn - doporučuji !
Určitě se k ní jednou vrátím :)

kamolka
30.04.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbilo. Námět i příběh byl vážně skvělý, jen mi občas připadalo, že se to malinko táhne, ale hned se to zase rozjelo. Konec mě překvapil. Kdo by si pomyslel, že Smrt může být tak mírumilovná? :)

martina.tim
23.04.2017 5 z 5

Naprostá bomba :). Skvěle podaná podoba smrti a knihu jsem měla velice rychle přečtenou, protože jsem ji nemohla odložit. Chvílemi jsem si říkala jestli vůbec někdo do toho důchodu dojde :D :D Těch lidí co tam umíralo kolem Martina bylo dost, ale nadruhou stranu "vo tom to je" :D Takže příběh pobavil, skoro rozbrečel, a nadchl.

Janniska
18.04.2017 5 z 5

Super vtipná kniha,přečetla jsem ji za cestu vlakem na Slovensko a ani nevím jak sem dojela.Nemohla jsem se odtrhnout a mrzelo mě že už je konec.

Dousabel
13.04.2017 5 z 5

Výborná kniha! Místy je strašně miloučká a zábavná, místy hrozně smutná a pesimistická, ale takový je život. A víte co? Já už se jí nebojím, ona ta Smrt není vůbec zlá, prostě jen dělá svou práci :)

bookemma
11.04.2017 5 z 5

Po přečtení této knihy ve mně zůstal hluboký dojem ze Smrti i ze Života. A ano, Smrt přeci nemůže za to, že lidé umírají, Ona duše jen a pouze vyzvedává. Těžko říct, kdo může za smrt jako takovou, za odchod z našeho světa. Možná, že sami ti lidé. Na to však kniha, stejně jako na spoustu dalších otázek, jako správná filosofická úvaha odpověď nedává. A myslím, že se teď na všechny motýly budu dívat trochu jinak.

ctirad
02.04.2017 5 z 5

Hezky jsem se pobavila

Plamen
24.03.2017 5 z 5

super knížka :)

Rinoa18
17.03.2017 5 z 5

Kniha, která se dá přečíst doslova jedním dechem. Velmi zajímavé pojetí života a smrti. Zcela neobvyklý kousek, který z hlavy asi jen tak nevypustíte.

Sarushka
16.03.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Kníha přesně podle mégo gusta. Humorná, má velikou hloubku, dokáže donutit člověka k zamyšlení a nádherný konec. Takové knihy zbožňuji a bojím se koupit si knihu jinou, protože mám strach, že se jí už žádná nevyrovná :) Autorovi děkuji a doufám, že brzy vydá další knihu, která bude stejně úžasná :)

adam5955
12.03.2017 2 z 5

Jiste pasaze byly tak ctive, ze jsem myslel, ze knihu prectu jednim dechem. Jenze neustale hadky hlavni postavi se Smrti, palicatost az naivnost me osobne vadily do te miry, ze jsem knihu po kapitole odkladal a premlouval jsem sam sebe, at pokracuji. Pritom pasaze, kde neni dialog Smrti a hl.postavy jsou nesmirne ctive, prijemne... byt kniha jen o tomhle, ma u me o 2hvezdy vic. Napad to byl krasny, provedeni bohuzel u me nedoslo pochopeni, nicmene v autorovi to rozhodne je a psat umi

MGT
09.03.2017 4 z 5

Sympatické čtení. Akorát v první polovině knihy jakoby se překladatel (nebo autor tím myslel tu svou chybu v doslovu) nemohl rozhodnout zda-li ten Smrt nebo ta Smrt.
Ale Smrt je docela sympaťák :)

Privda
08.03.2017 4 z 5

Zajímavá kniha. Ze začátku se mi četla trochu pomaleji, ale pak jsem se začetla. Námět knihy je neobvyklý a zajímavý. Člověka donutí se trochu zamyslet. :)

relam
24.02.2017 5 z 5

Za mě super. Doufám, že autor nás brzy překvapí další, stejně skvělou knihou. Zajímavě pojatý příběh, kdy jsem si poplakala i se ze srdce zasmála. Smrt byla prostě skvělá....což nakonec vlastně i dokázala... :-)
Přeji všem čtenářům krásný zážitek....

Petruna6
10.02.2017 5 z 5

Všichni v komentářích se zmiňují o smrti, ale hlavní hrdina se setkává i s malou holčičkou Vivien - život. Krásná alegorie na smrt, život, přátelství. Podle mě, když se čte pozorně, má větší hloubku, než se na první pohled zdá. Za mě teda opravdu skvělá knížka.

prvotina smrt satira humor Berlín USA (Spojené státy americké)

Sebastian Niedlich
německá, 1975