Smrt a jiné vrcholy mého života

Smrt a jiné vrcholy mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294105/bmid_smrt-a-jine-vrcholy-meho-zivota-OFe-294105.jpg 4 611 170

Hlavní hrdina Martin není právě nadšený, když u postele své umírající babičky potká ztělesněnou Smrt. Ta si přišla pro duši staré dámy a raduje se, že ji konečně někdo vidí a slyší. Jedním si je jistá: Jim dvěma s Martinem je předurčeno, aby se stali nejlepšími přáteli. Tenhle kluk je opravdu milý človíček. A mimochodem, nikdo vám s jistotou nezaručí, že se nedá umřít na nudu nebo na zlomené srdce…Martin si časem zvykne, že se Smrt vynoří vždycky ve chvíli, kdy se mu to nejméně hodí. Když však potká ženu, o níž tuší, že je to ta pravá, musí si položit rozhodující otázku: Má vůbec smysl žít, milovat a toužit po štěstí, když stejně všechno skončí smrtí? Hořká i laskavá komedie oplývající nadsázkou a černým humorem... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Tod und andere Höhepunkte meines Lebens , 2013

tereza8418
23.05.2018 5 z 5

Na jednu stranu humorná kniha, na druhou stranu kniha s poměrně velikou filozofií. Jsem ráda, že jsem jí četla a rozhodně doporučuji.

Tyrkysová
18.05.2018 4 z 5

Celkový dojem z knihy je veskrze kladný, za předpokladu, že k ní budeme přistupovat opravdu jako k oddychovce a nebudeme na ni klást velké nároky :) Velké plus za opravdu moc hezké grafické zpracování, které se neomezuje pouze na přebal knihy. Menší mínus za občasné "tlačení" děje tak, aby reflektoval některé události z minulosti.

Evina74
09.05.2018 4 z 5

Zajímavý námět, čekala jsem trochu víc černého humoru, ale i tak čtivý příběh s dojemným koncem.

Beatrix_S
01.04.2018 5 z 5

Myslím, že se tato kniha může směle zařadit mezi klasické kousky německé literatury. Naprosto tam sedne. Styl, smysl pro humor, nátura hrdiny...a taky Smrti... Co mě hodně mrzí je, že jsem četla český překlad. V ostatních komentářích je to již několikrát zmíněno - je nedoladěný. Bohužel. Obraty, idiomy, překlad názvu kapely (???), rod Smrti odpovídající jeho podobě muže (der Tod, že ano...). Nemyslím si, že by někomu vadilo, kdyby se v knize psalo "přišel ke mně Smrt".
Ilustrace smrti na obálce je kouzelná. Doslova mi ladí s autorovým příjmením.
Každopádně je to dílo, na které se jen tak nezapomíná.

žvejka
28.02.2018 4 z 5

Knihy vetšinou nepůjčuji, ale tahle musela do světa. Krásné čtení, které pohladí po duši. Smrt mi kolikrát přišla až milá, myslím, že obálka ji celkem vystihuje. Jediné co bylo pro mě zvláštní, bylo německé prostředí. Ale za to si mohu sama, protože moc německých autorů nečtu..

betys6914
28.01.2018 4 z 5

Nebylo to špatné, i když hlavní hrdina byl někdy neuvěřitelně na pěst.

Romžiry
04.01.2018 3 z 5

Pěkná kniha k zamyšlení.

zuzca.h
31.12.2017 5 z 5

Užásně napsaný příběh o životě a smrti o našem strachu ze smrti a o tom, že smrt je vlastně celkem lidská nebo ne:) .Jakmile jsem se začetla nemohla jsem přestat. Někdy jsem souhlasila s Martinem někdy se Smrtí. Pro mě jednoznačně druhá nejlepší kniha kterou jsem letos přečetla.

Vlk.kh
30.12.2017 4 z 5

Je to pěkná knížka. Místy úsměvné, ale zároveň se to stále točí kolem závažného tématu naší smrtelnosti a nutilo mě to po přečtení k zamyšlení. Je třeba neřešit hlouposti a život si řádně užívat - Obladi, oblada :-)

Dominika21
17.12.2017 5 z 5

Moc hezká kniha, originální nápad a pak jeho samotné zpracování, kdy autor humornou formou začlení Smrt do běžného života chlapce jménem Martin, který je schopen Smrt vidět, hovořit s ní, dokonce se s ní přátelit. Místy jsem se musela opravdu smát...většinou rozhovorům se Smrtí a velmi vtipně popisovaným reakcím obou postav. Kniha je i přes zvolené téma dle mého názoru odpočinkové čtení, plna laskavého humoru i se zápletkou, která Vás nutí číst knihu dál a dál. Knihu vřele doporučuji.

Mark
16.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha k relaxaci i zamyšlení.

Jolina
16.12.2017 4 z 5

Líbilo. Téma velmi poutavé, zajímavé, příběh byl jednodušší, ale čtivý. Stále teď sleduji motýly (naštěstí jich v zimě moc nelétá:)), ale zkoumám, jestli se někde kolem mě Smrt nevyskytuje. Už od toho okamžiku, kdy Smrt odhalila svého nástupce, jsem s napětím čekala, jak to dopadne, stane se ta osudná chvíle? Závěr překvapil...

cukrovka
02.11.2017 4 z 5

Zajímavé a zvláštní. Kniha se dobře čte a je plná laskavého humoru a témat k zamyšlení.

kajunka333
31.10.2017 5 z 5

Krásná kniha, nádherně se četla. Jen popisování Smrti v ženském rodě bylo trochu zvláštní. Ale krásný námět, velmi vtipné a přitom laskavé, skutečně přivedla k zamyšlení.

jindrich7442
31.10.2017 4 z 5

Perfektní námět, který i přes velice jednoduché dialogy a někdy poněkud suchý humor dokáže vyvolat nejrůznější emoce. Otázkou je, zda tyto nedostatky nejsou zásluhou spíše překladu než samotného autora. Proto i přes drobné výhrady 4/5.

sarka-destiny
29.10.2017 3 z 5

Pěkné čtení, originální příběh. Akorát mě mrzí ten překlad. I když je Smrt muž, tak jen aby byla zachovaná pravidla ČJ, musí se o něm mluvit v ženském rodě? To bylo opravdu hooooodně podivné.

ratiris
12.10.2017 3 z 5

Kniha má velmi čtivý obsah a autor lehkým humorem popisuje životní setkání člověka a smrtě. Co mě však velmi zklamalo byl závěr knihy a to na tolik, že jsem musela hodnocení snížit z velmi dobré na průměr. Škoda :( kniha měla obrovský potenciál, který podle mého nebyl plně využit.

Adelka123456
12.10.2017 5 z 5

Výborné!!! Napsat humornou knihu je mnohem náročnější než napsat thriller, řekla bych... A tady se to rozhodně povedlo....

Booky84
10.10.2017 5 z 5

Pěkná kniha, pobavila a vedla mne k zamyšlení - hezký autorův nápad.

klarat13
29.09.2017 5 z 5

Hezká zvláštní kniha

prvotina smrt satira humor Berlín USA (Spojené státy americké)

Sebastian Niedlich
německá, 1975
2016  82%Smrt a jiné vrcholy mého života
2020  86%Přežít Smrt není legrace
2018  64%A Bůh pravil: Budiž Jonáš

Kniha Smrt a jiné vrcholy mého života je v